Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o pomoc w ocenie oferty ubezpieczenia


pbet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za pełen pakiet mojej megi 2015 płacę 1400 zł, w wypadku kradzieży mam kwotę zakupu z FV  więc w sumie to pasowało by żeby ktoś go podebrał ;)

Edytowane przez lordboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordboss to pochwal się co to za firma gdyż aż niemożliwa ta kwota , ja mam pełen pakiet zniżek po 60% wszędzie a i wartość auta też dużo mniejsza a kwota powala . 

To ja mam jeszcze takie nietypowe pytanie czy ktoś korzystał może z oferty np. w Link4 "kasa wraca" jeżdżąc z ich nawigacją zbierającą informacje o stylu jazdy ? Pytam bo niby zwracają do 30% składki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, karads napisał:

To ja mam jeszcze takie nietypowe pytanie czy ktoś korzystał może z oferty np. w Link4 "kasa wraca" jeżdżąc z ich nawigacją zbierającą informacje o stylu jazdy ? Pytam bo niby zwracają do 30% składki 

Daj spokój. Ja nigdy z niej nie skorzystałem. Chcesz żeby Cię śledzili, wiedzieli gdzie jesteś, ile jedziesz? No i musisz jeździć super przepisowo. A co jak trochę sobie kiedyś pofolgujesz? Dadzą zwyżkę? :-D

8 godzin temu, karads napisał:

@lordboss to pochwal się co to za firma gdyż aż niemożliwa ta kwota , ja mam pełen pakiet zniżek po 60% wszędzie a i wartość auta też dużo mniejsza a kwota powala

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale kolega ma chyba kogoś w rodzinie kto zajmuje się ubezpieczeniami. Jeśli tak jest to pewnie ma to co dla zwykłego kierowcy jest nieosiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w panikę, że jesteśmy/będziemy inwigilowani. Jeśli ceny ubezpieczeń dalej będą szły w górę, to musi się tak to w końcu skończyć [czyt. zbieranie informacji o jeździe], a my [czyt. Polacy] nauczymy się wreszcie masowo jeździć przepisowo. Świat się zmienia Panowie :-)

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Warcie mam pakiecik ale cóż trochę dyrektorskich zniżek mam więc zwykły klient z ulicy nie ma szans na taką ofertę ;)

Warto też wiedzieć że agent ubezpieczeniowy ma minimalny zakres odnośnie ceny składki, właściwie to albo zejdzie z swojej prowizji która nie jest powalająca albo musi załatwiać jakieś ekstra zniżki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lordboss napisał:

We Warcie mam pakiecik ale cóż trochę dyrektorskich zniżek mam więc zwykły klient z ulicy nie ma szans na taką ofertę ;)

I to jest sedno sprawy. Także chwalić się można

18 godzin temu, lordboss napisał:

Ja za pełen pakiet mojej megi 2015 płacę 1400 zł, w wypadku kradzieży mam kwotę zakupu z FV  więc w sumie to pasowało by żeby ktoś go podebrał ;)

ale nic to nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat w stylu "ile płacicie za ubezpieczenie".

24 minuty temu, konwil napisał:

Nie popadajmy w panikę, że jesteśmy/będziemy inwigilowani.

Czytałem warunki tej akcji "kasa wraca". Nie podobały mi się więc nie korzystałem. No i jeszcze jest ten komfort, że można się zapomnieć albo po prostu śpieszyć i nie myśleć o tym, żeby w porę wyłączyć tą aplikację.

"Zainstalować na swoim telefonie Nawigację, wyrażając zgodę na przekazywanie przez Partnera do Link4 informacji na temat stylu jazdy, na przetwarzanie jego danych osobowych, w tym danych o stylu jazdy do celów Promocji."

"Użytkownik korzystając w trakcie trwania Umowy Ubezpieczenia z Nawigacji jest oceniany według określonego algorytmu:

a. uwzględniającego dane o stylu jazdy

b. uwzględniającego dane podane podczas zawierania Umowy Ubezpieczenia

c. klasyfikującym profil jazdy Użytkownika pod względem promowania bezpiecznego stylu jazdy, czyli w szczególności unikania przekroczeń prędkości oraz gwałtownych hamowań i przyspieszeń."

 

Przypomniało mi się odnośnie punktu C. Kiedyś chciałem wziąć udział w podobnym wyzwaniu z apki Shell w stylu "mistrz kierownicy" i każde moje hamowanie lub zatrzymanie przed skrzyżowaniem (wg mnie delikatne) było oceniane jako "gwałtowne hamowanie", a każde wyprzedzanie lub nawet niektóre ruszenie ze świateł uznawane jako "gwałtowne przyśpieszenie". Nie tylko algorytm jest ważny ale też czułość telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa - ja się zgadzam, że to nie jest komfortowe, niemniej jest to alternatywa dla coraz droższych ubezpieczeń. Będąc przykładowo młodym kierowcom i dostając ofertę np. 5000 zł składki za OC/AC (czytałem o takich liczbach, ale trudno mi póki co w nie uwierzyć...), a w wersji choćby Link4 - wychodziłoby teoretycznie 3500 zł. Jak to mówią "pieniądz nie śmierdzi" :-) Czas pokaże, ale sądzę, że niestety tego nie unikniemy. A aplikacja Shella być może była nadgorliwa - jednak miała inne zastosowanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil z taką kwotą to prawda niestety , mam znajoma która 5-8 lat temu miała jako pierwsze auto w miarę młode rocznikowo nie posiadała żadnych zniżek , skasowała to auto nie miała AC , po czym kupiła megi I i zaliczyła kolejną przygodę w miarę delikatną gdyż poszła tylko lampa na mocowaniach i delikatnie błotnik ale wjechała w kogoś a następnie z pół roku później nie wyhamowała przed gwałtownie zatrzymującymi się autami gdzie na pewno uszkodziła przynajmniej dwa przed sobą już po tej kasacji OC wychodziło jej w okolicach 3-3,5 tysia ale gdzieś znalazła taniej. Po tej ostatniej przygodzie jak myślała o aucie i najpierw poszła zapytać się o koszt OC to wyszło Jej właśnie coś w okolicy 4,5-5 tysięcy razem ze wzwyżkami i odpuściła temat auta. 

 

Odnośnie tej opcji z nawigacją w Link4 tylko się zastanawiałem gdyż raczej jak większość czasami się depnie , ruszy szybciej więc to jest raczej tylko ewentualna opcja gdyby ubezpieczenia miały iść w górę . Ale gdyby nie patrzeć to przy kwocie 1900 zł i jeżdżąc prawidłowo wróciłoby 570 zł więc gra warta przemyślenia dla tych którzy jeżdżą głównie w zatłoczonych miastach i nie maja szans na przekraczanie prędkości. A co do inwigilowania to i tak korzystając z map googla , fb czy innych portali niejednokrotnie sami dostarczamy danych o sobie , wiec gdy tutaj można zyskać to dla niektórych gra warta świeczki jak to się mówi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karads no tak ale przykład, który podajesz nie jest "reprezentatywny" i te zwyżki koleżanka dostała trochę na własne życzenie. Może miała pecha, może po prostu auto jest dla niej ok ale tylko jako pasażerki? Myślę, że raczej to drugie ponieważ raz można ale trzy pod rząd? Ja miałem jedna szkodę z mojej winy. Na początku przygody za kółkiem czyli jakies 11-12 lat temu, a od tamtego czasu zrobiłem mega dużo kilometrów w małych / dużych miastach, a także w trasie ponieważ od ponad 9 lat prawie codziennie jeżdżę autem by realizować swoje obowiązki służbowe. Jak jadę to zwykle robię 100-300 km w ciagu dnia, czasami więcej, raczej nie mniej. Czasami siedzę też w biurze ale głównie jeżdżę do klientów.

13 godzin temu, konwil napisał:

Będąc przykładowo młodym kierowcom i dostając ofertę np. 5000 zł składki za OC/AC (czytałem o takich liczbach, ale trudno mi póki co w nie uwierzyć...), a w wersji choćby Link4 - wychodziłoby teoretycznie 3500 zł

Nie zapominajmy, że tą zniżkę dostaje się po spełnieniu wszystkich warunków regulaminu więc i tak najpierw trzeba wybulić całą kwotę. Nie można mieć szkody z OC i AC. Dodatkowo są inne ciekawe zapisy jak:

"Regularnie  korzystać  z  Nawigacji  w  trakcie  trwania  Okresów  Rozliczeniowych,  tzn. przejechać  samochodem,  korzystając  z  Nawigacji,  minimum  200  km  w  danym Okresie  Rozliczeniowym,  w  tym  przez  co  najmniej  5  Dni  Okresu  Rozliczeniowego  po co  najmniej  10  km  w  każdym  z  tych  Dni.  Limity  obowiązują  dla  każdego  z  Okresów Rozliczeniowych  osobno,  kilometry  wyjeżdżone  w  jednym  Okresie  Rozliczeniowym nie  mogą  być  zaliczane  w  innych  Okresach  Rozliczeniowych.  Punkty  w  Promocji  są naliczane  wyłącznie  za  jazdę  samochodem  po  drogach  publicznych  z  włączoną Nawigacją.  Przemieszczanie  się  z  włączoną  Nawigacją  pieszo  lub  innymi  środkami transportu  (np.  pociągiem,  tramwajem,  samolotem)  i  zdobyte  w  ten  sposób  punkty nie będą uwzględniane  w  Promocji."

Jak rozumiem regularnie nie oznacza włącz kilka razy nawigację, przejedź wymagane 200 km w minimum 5 dni i dostaniesz zwrot. Później firma pewnie porówna sobie przebieg zgłoszony z przebiegiem jaki się zrobiło na nawigacji i sorry... tak to widzę.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet jak najbardziej się z Tobą zgadzam co do koleżanki jak również korzystania z nawigacji gdyż praktycznie jak wiem gdzie mam jechać to nie korzystam z niej , jedynie w sytuacji kiedy jadę do nieznanego miejsca i nie chcę gdzieś błądzić po uliczkach . Gdybym jeździł tak jak pisałem po zakorkowanym mieście i tylko po nim to może bym się skusił . Dlatego też pytałem czy ktoś już z takiej opcji korzystał aby dowiedzieć się faktycznych informacji na ten temat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapominajmy o jeszcze jednym dość ważnym chyba aspekcie. Wiele telefonów nie ma teraz wymiennych baterii. Ciągle użytkowanie z GPS i transmisją danych wymuszać może częstą jazdę na ładowarce, a to z kolei może szybko wykończyć baterię, a co za tym idzie telefon. Telefony są różne, generalizując od 500 zł do 5000 zł. Pakiety danych również. Za wszystko trzeba płacić. Czy oszczędności na takim OC będą faktyczne czy tylko pozorne? Do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!