Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P0313 nierówne obroty szarpanie w czasie jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nie spotkałem się z podobnym problemem jaki mnie spotkał.Wszystko zaczęło się w czasie jazdy przy umiarkowanej szybkości na gazie od czasu do czasu wyczuwałem lekkie szarpnięcia które się tak nasiliły że przełączyłem na benzynę szarpnięcia minęły.Na drugi dzień po uruchomieniu bardzo nie równe obroty z szarpnięciami  program  diagnostyczny pokazał P0313. Wizyta u mechanika który stwierdził bez zajrzenia pod maskę że to na pewno świece lub cewki i jak chcę to zapisze mnie w kolejkę nie wcześniej jak za tydzień. Dla mnie to za długo chciałem poszukać kogoś kto tym zajmie się szybciej wróciłem do domu i myślę świece dopiero co wymieniane cewki choć nie nowe (Denso) były sprawdzane nie było zastrzeżeń.Uruchomiłem samochód i sam zacząłem wyłączać cewki każdą po kolei zaczynając od rozrządu i po rozłączeniu cewek 1 2 3 samochód zaczął się telepać i gasł natomiast przy 4 telepał ale nie zgasł więc wykręciłem cewkę i moje zdziwienie cała była mokra jak z pod deszczu.Wysuszyłem cewkę i otwór ze świecą i zamontowałem powtórnie cewkę i wszystko gra obroty w normie nic nie szarpie na benzynie czy gazie jazda znowu stała się przyjemna.Nie rozumiem tylko skąd tam woda która sprawiła że iskra latała wszędzie tylko nie na świecy.Jutro przegląd pozostałych cewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to była czysta woda? Taki banał, ale sprawdź czy czasem nie masz na masce pękniętego wężyka od spryskiwaczy, który sika sobie na silnik. Posiadasz w ogóle na silniku plastikową osłonę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływy z podszybia czyszczone późną jesienią chyba jeszcze się nie zatkały. Zastanowiła mnie uwaga o wężykach zresztą słuszna sprawdzę tym bardziej że nie mam osłony górnej silnika.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie wężyki to sprawdź, czy czasem wygłuszenie silnika z uszczelką podszybia nie opada Ci na silnik, co jest typowe w tych autach. Jeśli tak masz, to woda spokojnie może się tędy dostawać. Ja zanim zająłem się problemem pewnego dnia po zamieci śnieżnej miałem silnik szczelnie przykryty pierzynką ze śniegu... Po tym wydarzeniu zainteresowałem się tą uszczelką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie miałem wodę w otworach cewek (też 1,6) gdy za szybko wjechałem w sporą kałużę wody (mimo osłony pod silnikiem nalała się woda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!