Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekaźnik świec żarowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak wygląda dokładnie przekaznik swiec zarowych? poniewaz chce go wymienic i szukajac na stronach sa tak jakby dwa rodzaje i nie mam pojecia co zamowic gdzieś na forum wysukalem rysunek ze zdjeciem znajdujacego sie niby przekaznika w megane/scenic III 1.5dci.

zamiescilem rowniez zdjecia tych dwoch rodzaji przekaznikow ktory to ten prawidlowy? na rysunku tam ponizej pod żółtym kółkiem jest wlasnie ten niby drugi . mam je obydwa i nie wiem co zrobic. co jest czym? prosze o pomoc. z gory dziekuje.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 i 5.8 - literki PL - mireczek01

59d345f12d136_przekanikwiec.png.36ed907efe113881e7dba03baca7073f.png

Screenshot_2018-03-28-00-00-02.png

Screenshot_2018-03-28-21-00-31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

257- ten co na rysunku znajduje się wyżej to przekaźnik świec żarowych. Poniżej z numerem 1550 to moduł dodatkowego ogrzewania cieczy silnika która w małym obiegu zasila nagrzewnicę w kabinie. 1072,3,4 i 898 to świece żarowe do podgrzewania tegoż płynu.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci aniewa za szczegółowe wytłumaczenie. I mam kolejne pytania. Najlepiej kupić tą część po numerze OE ? Bo znalazłem taki na sklepie internetowym z identycznym numerem OE tylko ze jest od Renault Megane II 1.5dci i nie ma wzmianki, że pasuję do Megane III, czy on może się różnić? Jak dobrać się do tego przekaźnika? ponieważ jest tam bardzo mało miejsca bo przeszkadza rura idąca do filtra powietrza i nie ma możliwości wykręcić tego bez demontażu czegoś. Od strony nadkola nie dam rady włożyć ręki z kluczem. Z góry Ci dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy  megane II będzie pasował bo tam jest wykorzystanych siedem pinów przekaźnika, w megane III osiem pinów przekaźnika jest podłączone do instalacji.

Numer częći:  8200859243, co do dostępu to nie wiem jak w MIII, w SC III od strony nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ponieważ szukam online tego przekaźnika i numery OE nie pasują. Czy numerem części jaki podałeś mogę zastąpić ten OE?

A numer OE na moim przekaźniku 110678071R.

Mój przekaźnik wygląda identycznie jak ten na drugim zdjęciu z tym niebieskim plastikiem a na stronach tego plastiku nie ma, czy to można ewentualnie przełożyć? 

Z kąd mogę także wiedzieć te numery części? Czy posiadasz jakiś katalog części?

Edytowane przez allegrorx89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, udało mi się wymontować ten przekaźnik świec żarowych odłączyłem żółtą kostkę i zwróciłem uwagę na pin w środku zaznaczony na zdjęciu. Czy nie powinien wyglądać tj. Ten wyżej - złączony? Troszkę go podgiąłem żeby miało lepszy kontakt. Piny na przekaźniku są ok, zepsuło się coś w środku? Z góry dziekuję i proszę o poradę.

20180403_201543.jpg

20180403_190525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przegrzany pin zasila wszystkie cztery świece i musi mieć dobry kontakt. Może warto rozebrać tę wtyczkę i sprawdzić połączenie przewodu z tym pinem. Tam może chwilowo płynąć prąd około 60 A a moc przenoszone przez to połączenie to ponad 500 W.  Kontakt musi być w 100 % sprawny. Piny 4 i 5 powinny wyglądać identycznie z tym, że pin 5 przekazuje tylko sygnał ze sterownika silnika więc jest praktycznie bez obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniewa, czy mógłbyś mi bardziej to wytłumaczyć dokładnie jak sprawdzić to połączenie przewodu krok po kroku co powinienem zrobić? Czy ten przekaźnik musi być wtedy podłączony? Jak mogę w bezpieczny sposób zdemontować tą wtyczkę, żeby jej nie uszkodzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę sprawdzasz na odłączonym przekaźniku i najlepiej przy odłączonym akumulatorze. Nie wiem jak rozebrać tę wtyczkę bo nigdy tego nie robiłem ale należałoby sprawdzić stan tego połączenia. Nie może być luźne i przegrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, dziś przeprowadziłem diagnostykę swojego auta bez sprawdzania żadnych wtyczek poprzez swojego CLIP-a i wyskoczył mi ten błąd który zamieściłem na zdjęciach. Zaznaczę, że świece żarowe są w porządku. Czy może być to wina samego przekaźnika świec żarowych i należałoby go jednak wymienić? 

20180408_130643.jpg

20180408_131451.jpg

20180408_131511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych wtyków wygląda jakby był wypalony. Czy dałoby się wlutować jakiś podobny. Natomiast sam przekaźnik wygląda ok. Jak zabrać się za sprawdzenie tego kabla idącego do tego wypalonego pina? Użyć jakiejś kontrolki od fajki do końca kabla ? Jakie wartości powinno wskazywać poprawne działanie a jakie, że nie przewodzi tam dobrze prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 3.04.2018 o 20:26, allegrorx89 napisał:

Witam. Mam taka samą wtyczkę i przekaźnik. Które piny muszę zewrzeć żeby sprawdzić czy na wtyczkę jest w ogóle zasilanie?

20180403_201543.jpg

20180403_190525.jpg

Już sprawdziłem, na ten duży zaznaczony kółkiem. U mnie ten pin wyglądał dobrze, ale podgiąłem go i przekaźnik ożył.

 

jednak dziś znowu nie działa, sprawdzałem żarówką z przylutowanymi kabelkami, gdzie jeden koniec zapiąłem na - akumulatora a drugi na przewód w kapturku świecy. Zastanawiam się tez nad tym, że  wczoraj żarówka świeciła tylko przez 5 s, dziś sprawdziłem na drugim aucie (scenic ll 1,5 101 KM) i świeciła 20 s. Czy to oznacza problem z przekaźnikiem?

 

Po wymianie świec (trzy były spalone) i skasowaniu błędu, jest ok.

Edytowane przez wenom44
rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!