Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z obrotami 2.0 dci


Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy koledzy. Jestem posiadaczem megane 2 ph2 2.0 dci z 2007 roku. Tydzień temu po przejechaniu około 30 km stojąc na światłach na uruchomionym silniku nie mogłem ruszyć z miejsca bo auto gasło. Zauważyłem że silnik ledwo kręci sie do 1.7 tyś obrotów i to powoli nawet gdy gaz wciśniety do końca. Mój mechanik po sprawdzeniu wszystkiego stwierdził że to na pewno przeskoczył łańcuszek rozrządu ale na 100 procent nie jest pewny. I stąd moje pytanie czy waszym zdaniem to łańcuszek czy coś innego. Noe chcę tego naprawiać metodą prób i błędów tym bardziej że łańcuszek i jego wymiana nie są tanie. Dzieki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz od nowości? Rozrząd był zmieniany? ( prawdopodobnie nie ).

Warto zobaczyć na stan rozrządu, bo jego awaria to nie tylko wymiana łańcuszka ( jednorzędowy) w razie przeskoczenia.

Obecnie to raczej nie łańcuch przeskoczył ( silnik ledwo kręci się do1.7 tyś obrotów i to powoli nawet gdy gaz wciśnięty do końca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od frzech lat. Kupiłem z oryginalnym przebiegiem 230 tys bezposrednio od niemca. Łańcuszek na pewno nie był wymieniany. Dziwi mnie tylko to że jak mówi mechanik przeskoczył rozrząd na uruchomionym silniku. Co innego byloby gdybym zgasil i po odpaleniu to sie dzialo

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrek32-1 napisał:

x

 

Espace 2006 silnik m9r 704 poleciało koło pasowe przy przebiegu 293 tkm. Oddałem samochód na wymianę rozrządu. Mechanik zdjął łańcuch i przymierzył do nowego. Przy złożonym używany był dłuższy o 7 mm. Ślizgi dobrze dociągające i zębatki niewykończone. Stwierdził, że te elementy są trwalsze niż mogą się okazać nowe.

Zostało wymienione wszystko poza rozrządem.

Koniecznie na clipa , na monitorowanie parametrów silnika. Słabe elementy to pompa  wtryskowa i pompa vacum. Ta druga musi trzymać -0,8 Bara, bo inaczej turbina nie wytworzy odpowiedniego ciśnienia. W dwóch m9r wymieniałem pompy vacum i to jedną już  przy przebiegu 220tkm. Ona miała tylko -0,5 Bara, a do pełnego sterowania zmienną geometrą jest potrzebne -0,65 Bara. Ten silnik należy do trwałych, ale jest trudny w analizie i do tego potrzebujesz dobrego elektronika. We Wrocławiu jest dwóch lub trzech oblatanych w tych zagadnieniach.

Masz rację - to nie są naprawy za małe pieniądze i na chybił trafił tu nie ma miejsca. Nie wierzę w przeskok łańcucha, jak nie było słychać metalicznego szurania.

Samochód ledwo kręci, bo turbina odcięta. Maksymalnie rozbuja się do 2 tyś obrotów bez czipa, a z nim na 170 tylko do 1700.

W Twoim pojeździe można odczytać przebieg w pompie ABS.

Czy również masz błąd emisji spalin?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica jest gaszakiem, czyli nie byłoby możliwości wyłączenia silnika.

Możliwe, że brak działania czujnika walka - bardzo łatwy dostęp ( u góry po prawej stronie przykryty rura do IC).

Bardzo prawdopodobne uszkodzenie w tym obwodzie - kiedys go czyściłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jabrze napisał:

Przepustnica jest gaszakiem, czyli nie byłoby możliwości wyłączenia silnika

Nieprawda, silnik zgaśnie też z otwartą przepustnicą. Gaśnięcie silnika spowodowane jest wyłączeniem zasilania wtryskiwaczy a przepustnica ma tylko spowodować, że to gaszenie odbywa się łagodniej, bez szarpnięcia. Jednym z innych zadań przepustnicy jest zdławienie silnika poprzez odcięcie powietrza w przypadku rozbiegania silnika np. gdy turbina zassie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, aniewa napisał:

X

Zgadzam się i nawet to sprawdziłem rozwalając sobie górna ósemkę. To trzepotanie jest straszne i więcej takich doświadczeń nie będę robił.

Ta przepustnica działa aktywnie również podczas pracy - zdołałem to namierzyć w obwodzie odwzorowania położenia.

Napisałem to w skrócie myślowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!