Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam, nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na trapiącą mnie kwestię. A mianowicie, jestem właścicielem megane 1,6 16v 110KM i ostatnio moją uwagę zwrócił charakterystycznie syknięcie (psiknięcie) w momencie gwałtownego dodania gazu. Znajomy mówi, że tak ma być bo to otwiera się dolot powietrza, jednak wolał bym tą kwestie gdzieś potwierdzić, (z kimś porównać). Czy spotkaliście się z czymś takim, ewentualnie czego to może być objaw?

Pozdrawiam

Przy jakich obrotach silnika gwałtownie wciskasz ten gaz? Gwałtownie czyli do dechy? Ja przy wyprzedzaniu czyli czasami redukcja i gaz lub gdy obroty są odpowiednio wysoko to sam gaz żadnych dodatkowych dźwięków prócz silnika nie słyszę.

• +1 1

Dziękuje za tak szybką reakcje :-) samochód jest na biegu jałowym, silnik ciepły czyli obroty np. 1000 i takie trącenie nogą że obroty zwiększą się na moment może do 2 tysięcy i właśnie w tym momencie słychać takie syknięcie (do tej pory nie słyszałem - ale też jakoś specjalnie nie gazowałem) odgłos faktycznie dochodzi gdzieś z okolic przepustnicy, przy stopniowym dodawaniu gazu niczego takiego nie słychać. Jeśli możesz to w wolnej chwili zwróć uwagę w swoim aucie - bo ja po prostu nie mam z kim porównać, a może ktoś jeszcze miał taki przypadek.

Najwcześniej przy weekendzie wsiądę do M.

OK :-) nie jest to jakaś paląca sprawa (mam nadzieje) :-) pozdrawiam...

Witam ponownie, może jeszcze ktoś coś podpowie ???

Odgrzeje kotleta tylko po to żeby temat nie był martwy jak setka innych. Twój kumpel ma rację, ten dźwięk to nagłe zassanie powietrza przez silnik. Całkowita norma. Do kitu jesg skonstruowany dolot i taki dźwięk jest w 100% normalny. Też to mam i czasem cieszy mordę bo to przyjemny dźwięk :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się