Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Straszne szarpanie, metaliczny dzwięk przy skręcaniu z puszczonym sprzęgłem, przy wciśniętym wszystko ok.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam od niedawna Renault Laguna 1 z 96r. Wszystko  w miarę dobrze działało - do wczoraj. 

Samochód na prostej drodze normalnie jedzie, +120km/h nie ma żadnego problemu. Problemy zaczynają się przy skręcaniu, jeśli wcisnę sprzęgło to pokonuje zakręty bez problemu, nawet przy mocnym  i gwałtownym skręceniu. Ale normalnie zakręty pokonuje się z puszczonym sprzęgłem i tutaj zaczyna się dramat. Przy skręceniu na biegu naglę samochód zaczyna niesamowicie szarpać, słychać dźwięk metaliczny, jakby coś przeskakiwało z ogromną siłą. Z ząbka na ząbek, siła jest ogromna. 

Jeśli wcisnę sprzęgło to wszystko ucicha  jakby nigdy nic. 

Nie mam pomysłu co to może być. Wydaje mi się ze to jest prawa strona z przodu. 

Edytowane przez Bartek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

 

Czyli podejrzewa Pan ze padł przegub wewnętrzny? 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

no i my sobie tutaj nie "Panujemy" :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Bartek70 napisał:

Problemy zaczynają się przy skręcaniu, jeśli wcisnę sprzęgło to pokonuje zakręty bez problemu, nawet przy mocnym  i gwałtownym skręceniu

Obstawiam uszkodzenie osłon przy przegubach kół i uszkodzenie przegubów.

Jeździłeś po łące, krzakach, wertepach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Jeździłeś po łące, krzakach, wertepach??

Tak, ale tylko przez ostatnie dwa dni kilka razy przejechałem przez "dzikie" łąki. Wydaje mi się ze nawet w pewnym momencie jak stałem nie równo to jakby zablokowalo się coś i nie mogłem wyrzucić biegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem oba przeguby, okazało się ze w wewnętrznym do strony kierowcy poszło jedno łożysko i rozsypało się wpadając do skrzyni.

Mam do Was pytanie, od strony pasażera przegub był pełny smaru i oczywiście dam tam nowy. Ale od strony kierowcy przegub był jedynie w oleju, czyli mam rozumieć ze olej ze skrzyni idzie do przegubu kierowcy, a do pasażera nie? 

Edytowane przez Bartek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!