Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mojej megance coupe (1.4 TCe) Mam nieszczelną klimatyzację i po badaniu czynnikiem UV okazało się, że za aluminiową przegrodą silnika w miejscu gdzie znajduje się zawór rozprężny święci się wszystko na zielono. Spec od klimy nie podjął się naprawy, bo element jest dość głęboko i nie jest pewny czy dałby radę ponownie założyć ten zaworek i obawiał się, że skończy się na darciu deski rozdzielczej. Poradził mi by zlecić ASO wymianę uszczelnień (oringi) w zaworku i niech oni się martwią jak to zrobić. W ASO z kolei powiedzieli mi, żeby wymienić cały zaworek (robocizna 170zł) - oryginalny element 700zl, ale moge sobie kupić zamiennik i z nim przyjechać. Zamienniki znowu zaczynają się od 105zł a kończą na 600zl.

 

Pytanie czy faktycznie te tańsze będą pasować i czy jest tylko jeden typ tego zaworku? Czy w ogóle jest sens kupować ten zawór czy po prostu zlecić wymianę oringów i czy dostęp do wymiany faktycznie jest taki trudny czy może jest jakiś patent na to? Może ktoś miał doświadczenia z tym elementem?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ravon napisał:

że za aluminiową przegrodą silnika w miejscu gdzie znajduje się zawór rozprężny święci się wszystko na zielono

Czyli rozumie że na  ścianie grodziowej po stronie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przegrodą, jak ją odegniesz. Na czerwono zaznaczony zawór, o który mi chodzi (wchodzą w niego 2 rurki - grubsza i cieńsza) Gdzieś w okolicy tego zaworu jest zielono.

zawor.jpg

Nie wytrzymałem i wykręciłem te 2 przewody - odkręcanie i zakręcanie to była faktycznie udręka ze względu na dostęp. Widok jak na zdjęciu. Wymieniłem na nich oringi. Stare nie wyglądały na uszkodzone. Nowe założone nieco grubsze. W każdym razie pojadę jeszcze raz na szczelność (tym razem do ASO) i sprawdzę czy to coś dało. Zastanawiam się czy ten zawór rozprężny mógł ulec uszkodzeniu, bo jak tak patrze a niego to nie bardzo ma tam się co zepsuć... musiałby chyba pęknąć.  

IMG_20180505_135052.jpg

Edytowane przez ravon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!