Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Select neutral" przy odpalaniu z hamulcem


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem pewien problem w swoim samochodzie. Zawsze odpalam go po prostu naciskając sprzęgło + START, ale wczoraj naszło mnie coś, żeby spróbować drugiej metody, czyli luz+hamulec+START. No i niestety auta nie odpala, tylko po prostu przechodzi w tryb zapłonu i przy ponawianiu próby odpalenia wyświetla "select neutral". Jak rozumiem nie widzi tego, że lewarek jest na luzie? Czy za wykrywanie biegu jałowego odpowiedzialny jest ten sam czujnik, co za uruchamianie świateł wstecznego? Pytam, bo ów czujnik wymieniałem jakiś rok temu, światła wsteczne się nie włączały. Po wymianie zaczęły działać i nadal działają, ale że nigdy nie uruchamiałem auta na luzie to nie wiem, jak było z tym wykrywaniem biegu jałowego. Jeśli to ten sam czujnik, to mógł się zepsuć tylko częściowo, czyli wsteczny widzi, a jałowego nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam czujnik. Przy załączeniu wstecznego zwarty jest środkowy pin z jednym bocznym a przy luzie ten sam środkowy zwarty jest z drugim bocznym.

Na biegu do przodu nie ma przejścia miedzy żadnymi pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UCH jest wybór sprzeglo, czy hamulec. Jeśli wybierzemy sprzęgło i zepsuje się dolny czujnik sprzęgła poprosi jeszcze o wciśnięcie hamulca.

Mam ustawione w Megane sprzęgło i jeśli zrobię odpalanie z hamulca to nie odpali. Po przedstawieniu w UCH na hamulec wszystko działa dobrze. Czujnik jest sprawny, bo tylko odpali na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy gdyby tak było, to dalej miałbym komunikat "select neutral" przy próbie odpalenie luz+hamulec+start? W weekend będę miał trochę czasu to spróbuję zasymulować luz na wtyczce od tego czujnika. Jeśli pomimo tego nie odpali to rozumiem, że problem leży tylko w konfiguracji? Specjalnie mi nie zależy na tej opcji, ale po prostu mnie to zaskoczyło i teraz dociekam o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy włączonych wycieraczkach przednich, wrzucając wsteczny bieg samoistnie włączy się tylna wycieraczka tzn. że styki sterujące czujnika w skrzyni biegów działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!