Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 2.0


echo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z tej strony Przemek.

Jestem tutaj nowy, więc jeżeli już istnieje taki temat a ja go nie znalazłem bądź piszę w złym dziale to bardzo przepraszam.

 

Planuję za miesiąc może dwa zakup Renault Megane 3 Coupe z silnikiem 2.0 o mocy 180KM i tutaj pojawia się problem - budżet. Na aukcjach internetowych widnieją egzemplarze już od 20 tyś PLN lecz czy jest sens je oglądać? W jakiej cenie trzyma się ten samochód? Chodzi o egzemplarze zdrowe i z przebiegiem w okolicach 130tyś km. Czy budżet 30tyś jest wystarczający na zakup tego samochodu w dobrym stanie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny takich samochodów na zachodzie oscylują w granicach 7k euro LINK. Tak więc nieuszkodzonych samochodów nikt nie ciągnie (chyba że dla siebie).

Ceny w Polsce zaczynają się od 25k zł, ale myślę że 40k zł to taka średnia cena.

Zakup używanego samochodu to sztuka kompromisu więc możesz próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, zależy czy chcesz wiedzieć historię samochodu, czy  salon polska + udokumentowany przebieg - musisz zapłacić więcej niż standard...

Standard to mniej więcej 30/35k a taka pewna historia to ok 5k więcej.

Są zwykłe megany III 2.0 co nie opłaca się ich brać (podzespoły inne,zderzak tylni inny itd), najbardziej polecałbym Ci wersję GT albo już RS.. Jak zakupisz zwykła to po pół roku zrozumiesz o co mi chodzi. 

 

Moim zdaniem nie kupisz dobrej megany za 30... 

Aktualnie siedzi na allegro/otto jedna megane niebieska z Polski i to jest do kupienia bo będziesz wiedział historię.

Ogólnie bardzo fajne autka, jak się wymienia co 10 tyś olej.

Mógłbym ci sprzedać moją.. akurat na sierpień chce ją wystawić :-) Przebieg 125 - 289HP i wersja Roberta Kubicy 21/30 :-D bezwypadkowa wszędzie wychodzi 110  + gaz :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mordo, jak nie masz pojęcia i jeździsz dieslem to siedź tam cicho :-) 

Nawet Ci powiem ,że co 8 wymieniam :-) 

 

btw, te 193 hp to już po tuningu ? :-D 

Edytowane przez LiszoGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie w temacie, z 1.6 sam sobie zmapowałeś 193KM :-D czy tak ci się wydaje ?

Nie to żebym Tobie nie wierzył ale jestem właśnie po programie bądź co bądź w Skodzie Octavii 3 2.0 kopciuch i ze 150 fabrycznych tjuner doszedł na rolkach do 190 i to był koniec, Nm na 380 bo wyżej sprzęgło puszczało.

 

Także taki wynik z 1.6 i homemade mapping :-) szacunek. Musi latać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy hamownia to pokazała, generalnie 1.6 ma sporo NM jak na tak małą jednostkę ale koniec końców to wciąż diesel.. w każdym razie potrzebowałem trochę nabrać doświadczenia a na czym nie lepiej się próbuje jak na swoim aucie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. 

Ale udało się bez żadnych przeróbek silnika ? 

W focusie 3 1.6 d moc stanęła na 145 i koniec. Aż dziwne że Renault daje takie zapasy w swoich jednostkach 1.6. 

193km na fabrycznych gratach to chyba najlepszy wynik na Świecie a na pewno w Polsce. 

Masz fach w rękach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!