Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektrozawór sterowania turbiną 1.9 131KM


eXePL

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki że tak późno, ale walczę z pęcherzami w listwie CR i trochę mi to uciekło.

U mnie jest to 7700113709 (nie umię zdjęć wklejać, zawór regulacyjny ciśnienia doładowania, elektrozawór podciśnienia) u mnie mam podłączone te dwie siwe końcówki do przewodów gumowych. Ten trzeci pod złączem elektrycznym był otwarty, bez podłączenia. Więc go zaślepiłem. Nie mogę znaleźć odpowiednika do mojego 2.0 dCi (ten jest od 1.9 i 2.2 dCi).

Andrzej-2010, numer 8200292433 taki znalazłem. Jeżeli to jest oryginał do mnie to będę miał następny problem. Co zrobić z dwoma wężykami podłączonymi do aktualnego czujnika? Tu nie widzę miejsca. I następny. Gdzie włożyć tą końcówkę z zielonym oringiem? Czy ma ktoś możliwość mi podpowiedzieć albo udostępnić schemat podłączenia z opisem. Byłbym wdzięczny. 

Jeden z wężyków idzie do zaworu podciśnienia o numerze 8200575400.

Zaznaczam że auto jeździ bez problemu. Ale chyba jest tu namieszane. Pomóżcie !!!

Edytowane przez rybaryba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tu;                1002502385_meganI-19dci.thumb.png.38b85c0a550588383789fdac2fffd1c1.png

 nr 9  -  to elektrozawór podciśnienia turbiny, znajduje się na podszybiu ;  Elektrozawór podciśnienia turbiny

nr 10  -  to czujnik ciśnienia doładowania, znajduje się w układzie dolotowym ; Czujnik ciśnienia doładowania 

Wg. numeru  7700113709  -  to elektrozawór podciśnienia turbiny.

Pęcherzy powietrza nie może być pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową, bo w przeciwnym razie 

pompa będzie do regeneracji.

Należy stosować;

  -markowe filtry  mann, knecht, purflux,

 - przewody paliwowe silikonowe, przeźroczyste, zaciśnięte opaskami metalowymi ; 

    Powietrze w przewodach paliwowych  

 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej schemat układu sterowania turbiną silnik 2,0 dci

.01023565.thumb.png.ca0002d2e125c7b572cad2f9ce64fdaf.png

 

Część oznaczona numerem 5 ma numer katalogowy 8200762597

Część numer 1 numer katalogowy 8200661049

To co wstawił kolega powyżej to układ doładowania silnika F9Q 734 o mocy 100 KM z roku 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

x

Dzięki Aniewa. Nazbierało się dużo problemów z tym autem. Interesuje mnie część nr 5. Najpierw ją wymienię.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Ok, ok.

Edytowane przez rybaryba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję nazwę i zasadę działania urządzenia do którego dochodzi wężyk nr 6 (Aniewa post z 12 lipca). Nigdzie nie mogę znaleźć opisu. Co to jest i do czego służy? Chodzi o to, że z drugiej strony wychodzi przewód metalowy i idzie do EGR-a. A EGR mam odłączony elektronicznie i zaślepiony ten przewód do niego dochodzący (częsty przypadek wyłamania się ząbków plastykowych na półksiężycu przekładni EGR). Na forach Opla wyczytałem, że element nr 5 ma wpływ na początkowy rozruch (takie same silniki mają). A ja ten zawór nr 5 mam już nie orginalny. Ktoś wcześniej go założył. Może też mu długo kręcił po odpaleniu. A może mieć to związek z zaślepionym EGR-em? Poproszę o podpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie to chłodnica spalin dochodzących do EGR. Elektrozawór numer 5 za pomocą podciśnienia otwiera przepływ spalin przez chłodnicę. Według mnie nie ma żadnego wpływu na odpalanie silnika.

Numer chłodnicy to 8200968414 a zaworu to 8200762597. Elektrozawór jest błędnie opisywany jako zawór sterujący ciśnieniem doładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A  ja w swoim 2.0 dCi też mam kupę pęcherzy i długo kręci z rana. Chyba zastosuje trójnik na powrocie do baku.

Ominę filtr. Zobaczymy, napisał  rybaryba;  Pęcherze powietrza - filtr paliwa 1,5 dCi .

Warunek konieczny dla trwałości pompy wtryskowej, wtryskiwaczy oraz prawidłowości przy rozruchu, to szczelny układ paliwowy.

Nie może być powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową.

Jeżeli tego nie wyeliminowałeś to możesz mieć pompę wtryskową i wtryski do roboty.

1 godzinę temu, rybaryba napisał:

A może mieć to związek z zaślepionym EGR-em?

Uszkodzony egr może wpływać na błędy ;

   - przepływomierza ,

  -  czujnika doładowania,  a ten na ;

      a/ wielkości dawki paliwa dawanej przez regulator ciśnienia wtrysku,

      b/ wpływa na pracę czujnika ciśnienia paliwa,

      c/ decyduje o wychyleniu łopatek kierownicy turbiny, przez sygnał do elektrozaworu turbiny.

2 godziny temu, rybaryba napisał:

A EGR mam odłączony elektronicznie i zaślepiony ten przewód do niego dochodzący

Nie za bardzo wierzę w to stwierdzenie, gdyż nie jest to prosta sprawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Skoro "Elektrozawór numer 5 za pomocą podciśnienia otwiera przepływ spalin przez chłodnicę." a z chłodnicy idzie do EGR to do mojego EGR nie docierają bo jest odłączony. Czyli ten zawór pozostawiam na razie w spokoju. 

EGR mam odcięty od sterowania. Kiedyś mi wyskoczył błąd EGR. Zajrzałem pod plastykową przykrywkę na 6 śrób i zobaczyłem, że 4 tryby na plastykowym półksiężycu wyłamały się. To powodowało brak reakcji EGR-a. Na warsztacie odłączyli wtyczkę, odpowiednio na nowo zaprogramowali i tak jeżdżę od lipca 2017 roku. Przepust z chłodnicy spalin pozostał zamknięty na stałe do EGR. Czy ten fakt może w jakiś sposób wpływać, że reszta czujników nie daje już odpowiednich danych? Myślałem że odłączenie EGR-a nie wpływa na pracę silnika (np. długie odpalanie).

"Nie za bardzo wierzę w to stwierdzenie, gdyż nie jest to prosta sprawa." możesz Andrzej-2010 rozbudować to bardziej?

Odnośnie powietrza w przewodach paliwowych to jest tak, że powietrze dostaje się najprawdopodobniej przez nieszczelne szybkozłączki na filtrze. Jeszcze zobaczę.

Edytowane przez rybaryba
dodane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!