Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie Megane 3 ph 1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To już mój drugi tematu tutaj, w poprzednim dobrze mi doradzono wiec liczę na pomoc, i w tym przypadku. 

Otóż mam 3 pytania związane z oświetleniem oraz jedno pytanie nie z tego działu, jednak nie chciałbym zaśmiecać.

 

1. Nie działa mi podświetlenie tablicy, już ponad pół roku, właściwie nie działało już jak auto kupiłem, ponoć żarówki przepalone, nie wiem nie wnikam. Zanim się jednak za to zabiorę chciałbym prosić o radę, ponieważ chciałbym założyć ledowe oświetlenie tablicy jednak poprzednio miałem Opla Signum, w którym po założeniu takowych po zgaszeniu auta potrafiły mrugać ponad minutę ( podobno nie były odpowiednie, jednak na aukcji dedykowane)... Czy jakiś mądry kolega tutaj mógłby podrzucić link z jakimiś odpowiednim oświetleniem led tablicy rejestracyjnej?. Najlepiej gdyby to była całość, nie sama "żarówka" led ponieważ z tego co zauważyłem te oprawki są już zielone i pewnie brzydko będzie to świecić.

2. Mam megane III ph I Coupe która w zderzaku ma 2 trójkąty służące jak sądzę, za światło przeciwmgielne, jednak świeci mi tylko lewe. W związku z tym, iż kanału nie posiadam, a leżeć pod autem również za bardzo nie chce czy jakaś mądra głowa mogła by powiedzieć czy w tej wersji są dwa przeciwmgłowe czy tylko jedno lewe?.

3. Moja megane ma podstawowe klosze przednie + dzienne w kloszu do tego światła przeciwmgielne, czy jest jakaś opcja by aktywować doświetlanie zakrętów?. W poprzednim aucie ( Signum) można było dokupić sterownik/adapter ( nieoficjalny) który aktywował te funkcje, czy tutaj też jest taka możliwość?

 

Ostatnie pytanie nie związane z tym działem, ale nie chce zaśmiecać forum. Ile czynnika wchodzi do klimatyzacji? Na dniach jadę nabić, a nie chce zostać orżniętym przy dzisiejszych cenach czynnika ( Megane 3 ph 1 COUPE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Jeżeli chodzi o to czy są całe ledowe lampki tablicy to nie wiem.A jeżeli chodzi o wymianę żarówek na ledowe to na początek czy same oprawki w lampkach nie są skorodowane.Jeżeli są ok to wkładasz dobrej jakości led zachowując polaryzacje i będą świecić bez mrugania

x

2-Jest jedno.Świeci tylko lewa strona.

x

3-Silnik 1.6 16V  480g + - 35g

x

x

x

x

x

x

x

x

=-

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za szybką odpowiedź. W takim razie sprawdzę i jeśli jest OK to kupuje ledy i montuję. Oszczędziłeś mi też kładzenia się pod auta i sprawdzania prawej strony "przeciwmgielnej", podwójne dzięki ! :-) 

 

Czekam jeszcze na odpowiedź co do doświetlania, może ktoś coś będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, czik3n napisał:

Nie działa mi podświetlenie tablicy, już ponad pół roku, właściwie nie działało już jak auto kupiłem, ponoć żarówki przepalone, nie wiem nie wnikam. Zanim się jednak za to zabiorę chciałbym prosić o radę, ponieważ chciałbym założyć ledowe oświetlenie tablicy

Wytrzymałeś ponad pół roku bez oświetlenia tablicy a teraz chcesz założyć ledówki za kilkanaście  złociszy by ewentualnie oślepiać kogoś z tyłu i ułatwić zadanie policji w razie jakiejś nieprawidłowości z Twojej strony. Kup zwykłe dedykowane żarówki za 80 groszy i zapomnij o problemie. Ty tego oświetlenia nie widzisz i nie sadzę, że kogoś uszczęśliwisz  widokiem przeważnie niebieskich oślepiających ledówek. No ale to Twoja sprawa.

Do klimatyzacji wchodzi 480 g czynnika przy sprężarce 6 SEL 14C czyli sterowanej wydajnością. Posiada sprzęgło zrywalne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie doczytałem.Nie da się aktywować doświetlenia zakrętów.Trzeba montować dodatkowy zewnętrzny moduł o ile taki istnieje pod te auto

2 minuty temu, aniewa napisał:

 

Do klimatyzacji wchodzi 480 g czynnika przy sprężarce 6 SEL 14C czyli sterowanej wydajnością. Posiada sprzęgło zrywalne.

Do 6 SBL 14C tyle samo wchodzi  chociaż jest tylko w silniku H5F oprócz silnika M4R

Edytowane przez Adamos1115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że wytrzymałem po prostu podświetlenie tablicy z tyłu jest dla mnie nieistotne, jednak zbliża mi się przegląd, a żeby uniknąć marudzenia i nie podbicia przeglądu przez jakiegoś przyczepiającego się w moim mniemaniu do "szczegółów" diagnosty chciałbym to zrobić. Ledy podobają mi się bardziej, ale tak czy owak muszę to podświetlenie zrobić. Oprawki są pewnie do wyrzucenia, a napewno nie będę ich czyścił skoro nowe kosztują kilka złoty, dlatego pytam czy jest jakaś różnica jak w przypadku mojego poprzedniego auta, że mogą mrugać. Druga sprawa czy oprawki/obudowa tych lampek z 5d pasuje do coupe? bo sam nie wiem czego dokładnie szukać, a nie chce wydać kilkudziesięciu złoty na coś co finalnie nie będzie pasować :/. Na rynku jest za malo Coupe by można było porównać/podejrzeć , a nawet głupią część znaleść na szrocie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czik3n napisał:

Nie chodzi o to, że wytrzymałem po prostu podświetlenie tablicy z tyłu jest dla mnie nieistotne, jednak zbliża mi się przegląd, a żeby uniknąć marudzenia i nie podbicia przeglądu przez jakiegoś przyczepiającego się w moim mniemaniu do "szczegółów" diagnosty chciałbym to zrobić.

Prezentujesz bardzo ciekawe podejście, najdelikatniej to określając - skrajnie subiektywne. Co do przeglądu - żaden, nawet nie czepiający się diagnosta nie podbije Ci przeglądu w DR bez oświetlenia tablicy, także dobra rada: sprawdź wcześniej, przed przeglądem, czy to na pewno żarówki czy nie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, konwil napisał:

żaden, nawet nie czepiający się diagnosta nie podbije Ci przeglądu w DR bez oświetlenia tablicy

Jeszcze kiedyś wystarczyło zapewnić "ok, za chwilkę wymienię". Teraz już to nie działa w myśl zaostrzonych przepisów? Chociaż to działało jak jedna żarówka nie świeciła i faktycznie była spalona. Nie wiem jak by było z obydwoma nieaktywnymi lampkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!