Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RLink2 Instalacja "ukrytych aplikacji" dla Polski - Poradnik + Aktywacja AA na wszystkich R-Linkach (poradnik)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się przeinstalować bo wersja 3.3.xxx ma dodatkową płytkę modułową której brakuje w 2.2.xxx i nigdy nie będzie możliwe przejście z 2.2 na 3.3 bo to nie sprawa oprogramowania a sprawa sprzętu w tej skrzynce. Na włoskim forum zostały rozebrane moduły z 2.2 i 3.3 i porównane.

Co do DAB nie włączysz go z trybu developera ani przez clipa to jest dodatkowy kabel który idzie z anteny do r linka. Zmieniłem zwykła antenę na tą rekina i są 2 kable jeden od anteny drugi od DAB tylko, że DAB nie mogłem podłączyć bo nie miałem dodatkowego kabla żeby to zrobić i wtyczka leży luźno. To będzie na tej samej zasadzie co AA w wersji 2.2 brakuje modułu lub kabla który będzie pociągnięty do R-linka.

Edytowane przez Rafael156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pocieli w ch..a po całości.

I jak zwykle dla wersji 2.x.x. nie ma aktualizacji softu, a i mapy są opóźnione tak że szkoda gadać.

 

Płacenie za te fabryczne nawigacje to jest głupi pomysł, ale człowiek się daje zrobić w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jesteście w stanie stworzyć jakieś w miarę łopatologiczne instrukcje gdzie i co kliknąć aby aktywować przynajmniej te funkcje, które nie wymagają fizycznej ingerencji w samochód typu:

- tryb uruchamiania ekranu startowego,

- sportowe dźwięki z głośników,

- odtwarzanie filmów/zdjęć w czasie jazdy,

- doświetlanie zakrętów przeciwmgłowymi, 

- czujniki parkowania na prędkościomierzu,

- temperatura zewnętrzna na prędkościomierzu,

- uruchomienie google chrome,

- inne ciekawostki, które znacie.....

oraz opisać jak usuwa się z historii tryb debugowania tak aby zatrzeć ślady :) 

 

Ewentualnie wskażcie gdzie można takie opisy znaleźć to może sam pokuszę się o jakąś instrukcję :)

 

Myślę, że takie coś byłoby przydatne dla potomnych :) 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dwa podejścia - bez sukcesu. Ale jak się dobrze poszuka, to wszystko można znaleźć w Internecie ;) Jaśniej niż na tym filmie chyba się już nie da. Może uda mi się jutro znaleźć odrobinę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Postępując jak w nagraniu, które podesłałem udaje się wejść do trybu developerskiego bez problemu. Trzeba się będzie Androida teraz nauczyć;)

A może ktoś znajdzie chwile na krótki instruktaż gdzie znaleźć RSound i doświetlanie zakrętów?

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w trybie developerskim, ale za pomocą kabelka i ddt4all opisy jak to zrobić masz poniżej, może coś to pomoże w odnalezieniu odopowiednich opcji :)

Doświetlanie zakretów: https://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=446&t=20757

RSound: https://www.foroclub.es/megane4/viewtopic.php?f=446&t=20877

Co prawda wszystko po hiszpańsku ale są obrazki :) i w połączeniu z google translate generalnie wiadomo co jest co :)

Ogólnie na tym forum https://www.foroclub.es/megane4/viewforum.php?f=446 jest pare modyfikacji dość ładnie opisanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 19.07.2018 o 21:09, chucky80 napisał:

A może ktoś znajdzie chwile na krótki instruktaż gdzie znaleźć RSound

 

Po wejściu do DevMode należy wcisnąć DiagRW (przycisk po prawej stronie u góry), a potem zmienić ustawienie ESE na enabled (albo allowed - nie pamiętam dokładnie). Potem restart R-Linka (przez przycisk ON/OFF) i w menu, w części Pojazd, pojawi się nowy kafelek. Dostępny jest jeden dźwięk: A110.  Jedziesz 1.6 SCe, a w środku burczy, jak V8 :) he he Taki...gadżecik.

 

Ad doświetlanie - nie wiem, która to pozycja. Mam wrażenie, że jakość doświetlania zakrętów standardowymi przeciwmgłowymi będzie marna - włączałem je przyciskiem przy skręcaniu w ramach testów i na boki świecą średnio - coś tam doświetlają, ale bez rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że chińczyk przysłał kabelek ale nie przysłał jeszcze ledów to dla testu kabelka

aktywowałem dźwięk z alpiny brum brum :27_sunglasses:

IMG_1046.thumb.jpg.493b0b371f1886409c46eef1d3311d1e.jpg

 

czujniki na zegarach:

IMG_1049.thumb.jpg.be610f85b62d407eeb4612343768802c.jpg

 

i doświetlanie zakrętów

IMG_1047.thumb.jpg.0aabdfab1ef01705d44bb2be75ceaddb.jpg

 

dużo szybciej się to robi niż przez to klikanie w ekran po 10 razy ;)

Edytowane przez arekrsl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!