Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam,

Przymierzam się do zmiany alusów. Obecnie posiadam alufelgi 16" na oponach 205/55 . Tył michelin przód dunlopy. Niestety opony mało zużyte jednak ze względu na wiek nie mają już dobrej przyczepności. Alufelgi przełożę na koła zimowe (taki sam rozmiar opon) . Chciałbym na lato zakupić alufelgi 17" + opony . Czy ktoś się przesiadał z 16 na 17 cali? Może powiedzieć jak z komfortem jazdy? Wybierać opony 205/50/17 czy 215/45/17? Zmieniał ktoś na 215 i powie coś o różnicy w spalaniu?

edit.

Zdjęcie aktualnych alufelg:
41c4a2294468b9127874ea8bb5aa.thumb.jpg.2e4cc5ba7ac8654fba5eb5e3436245f0.jpg

Edytowano przez skwierzyk

Zmieniałem u siebie w Megane II
było: 16", 6.5j, et49 - opona 205/55 Continental
jest: 17", 7j, et44 - opona 205/50 Dębica presto uhp 2

Co do komfortu nie zauważyłem jakiegoś spadku, jak dla mnie jest taki sam jak na 16". 
Opona 215 nie będzie zbyt dużym balonem? U mnie jest na równo + ma rant ochronny felgi
Co do spalania mam wrażenie że jest mniejsze - nie wiem czy to zasługa lżejszych felg niż wcześniejsze, nowych opon(stare miały swoje lata), czy też może ostatniej zmiany stylu jazdy.

Ja zmieniłem z 205/55/16 na 225/40/18 i komfort oczywiscie spadł (do tego mam sprężyny Eibacha) ale jakoś jeżdżę  z 2 letnim dzieckiem i żoną i nikt specjalnie nie narzeka.
Spalanie ciut wzrosło ale bez przesady (może jakies 0.2 -0.3l/100km). Zakładaj 215/45 (są raczej tańsze niż 205/50) a to nie jest jakaś specjalna różnica.

Komfort będzie OK, raczej nie zauważysz różnicy. Sprawdziłeś ceny opon 205/50/17? Będzie lepiej wyglądać, ale koszt z felgami spory.

Widziałem, że ceny opon 205/50/17 są dość wysokie. Czym jest to spowodowane? Zastanawiam się jeszcze, może po prostu zmienię na dobrej jakości opony 16 i alufelgi od megane, gdyż aktualnie założone są od laguny.

205/50/17 to mniej popularny rozmiar dlatego tansze sa 215/45 czy 225/45.  To że alusy są od Laguny nic nie przeszkadza.

Ja by montował przynajmniej 17stki,

Tak czy siak, to jest niemała inwestycja. Dobrej jakości opony 16" (205/55), np. Michelin Energy Saver to koszt ca. 1400 zł za komplet, Continentale ContiEcoContact trochę ponad 1100 zł. Do tego felgi. Jak rozumiem - czujników ciśnienia nie masz, więc odpada Ci spory koszt.

Czujników ciśnienia nie ma . To na plus na pewno. Też myślę, że 17" będą się prezentowały dużo lepiej jednak jest to spory koszt. Poczekam do zimy, wtedy przełożę alufelgi na opony zimowe i będę rozglądał się za kompletem 17" na lato. Dzięki wszystkim za odpowiedzi ! :-D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się