Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przesiadka z 16" na 17"


skwierzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zmiany alusów. Obecnie posiadam alufelgi 16" na oponach 205/55 . Tył michelin przód dunlopy. Niestety opony mało zużyte jednak ze względu na wiek nie mają już dobrej przyczepności. Alufelgi przełożę na koła zimowe (taki sam rozmiar opon) . Chciałbym na lato zakupić alufelgi 17" + opony . Czy ktoś się przesiadał z 16 na 17 cali? Może powiedzieć jak z komfortem jazdy? Wybierać opony 205/50/17 czy 215/45/17? Zmieniał ktoś na 215 i powie coś o różnicy w spalaniu?

 

edit.

Zdjęcie aktualnych alufelg:
41c4a2294468b9127874ea8bb5aa.thumb.jpg.2e4cc5ba7ac8654fba5eb5e3436245f0.jpg

Edytowane przez skwierzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem u siebie w Megane II
było: 16", 6.5j, et49 - opona 205/55 Continental
jest: 17", 7j, et44 - opona 205/50 Dębica presto uhp 2

Co do komfortu nie zauważyłem jakiegoś spadku, jak dla mnie jest taki sam jak na 16". 
Opona 215 nie będzie zbyt dużym balonem? U mnie jest na równo + ma rant ochronny felgi
Co do spalania mam wrażenie że jest mniejsze - nie wiem czy to zasługa lżejszych felg niż wcześniejsze, nowych opon(stare miały swoje lata), czy też może ostatniej zmiany stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem z 205/55/16 na 225/40/18 i komfort oczywiscie spadł (do tego mam sprężyny Eibacha) ale jakoś jeżdżę  z 2 letnim dzieckiem i żoną i nikt specjalnie nie narzeka.
Spalanie ciut wzrosło ale bez przesady (może jakies 0.2 -0.3l/100km). Zakładaj 215/45 (są raczej tańsze niż 205/50) a to nie jest jakaś specjalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że ceny opon 205/50/17 są dość wysokie. Czym jest to spowodowane? Zastanawiam się jeszcze, może po prostu zmienię na dobrej jakości opony 16 i alufelgi od megane, gdyż aktualnie założone są od laguny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, to jest niemała inwestycja. Dobrej jakości opony 16" (205/55), np. Michelin Energy Saver to koszt ca. 1400 zł za komplet, Continentale ContiEcoContact trochę ponad 1100 zł. Do tego felgi. Jak rozumiem - czujników ciśnienia nie masz, więc odpada Ci spory koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujników ciśnienia nie ma . To na plus na pewno. Też myślę, że 17" będą się prezentowały dużo lepiej jednak jest to spory koszt. Poczekam do zimy, wtedy przełożę alufelgi na opony zimowe i będę rozglądał się za kompletem 17" na lato. Dzięki wszystkim za odpowiedzi ! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też zamierzam zrobić taki "myk". Obecne 15" alu (dokupione kiedyś ENZO H)  pójdą na zimówki , a na wiosnę planuję 17 " - wzór SCHUSS.

Mogły ktoś wrzucić naklejkę z drzwi lub napisać parametry dla  17"  205/50 (wszystkie ciśnienia i indeksy dla opon - 205/50 R17 89 V  czy 205/50 R17 93 V XL ).  

Najprawdopodobniej  do tego Bridgestone Turanza T005, choć biorę też pod uwagę Uniroyal Rainsport 3,  Firestone FHSZ90,  Hankook Ventus Prime3 K125,  Sava Intensa UHP 2, generalnie nie najtańsza chińszczyzna, ale coś do 1600/1700 max <zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na Sava Intensa UHP 2 18" i są całkiem ok, mega ciche nie są ale ja mam niski profil. Poza tym na deszczu lub suchym całkiem dobrze się jeździ.

A cena całkiem niska jest więc jak ktoś nie ma super wymagań to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do indeksów,  to już chyba znalazłem odp. 205/50 R17 93 V XL  powinny być. 

Fajnie jakby ktoś to potwierdził zdjęciem naklejki. Szukam jeszcze wartości ciśnienia (normal, Eco, autostrada) 

Screenshot_20180712-072217_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne pytanie. Mam okazję kupić 17" z laguny tylko nie jestem pewien czy podejdą do megi. Rozstaw śrub się zgadza (5*114,3). Jakiś sposób na sprawdzenie tego bez jazdy po nie?

 

edit. Opony 225/45 r17 z tym myślę nie będzie problemu bo po tym sezonie pójdą na śmieci.

37043808_1300297733440815_3125857874970935296_n.thumb.jpg.366fcb599931b73d8dbfbd1ecf5277ea.jpg

Edytowane przez skwierzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na fabrycznych 17" w coupe z oponami 225/45/17 zimowe mam 195/55/17 i powiem Ci, że nierówności bardziej czuć na tych szerszych letnich, ogólnie przy jeździe w mieście na - te szersze, ale na autostradzie czy na zakrętach lepiej kleją 225'. Wcześniej w innym aucie miałem letnie węższe no i aż tak nie było czuć nierówności w mieście, ale coś za coś na szerszych auto wygląda dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!