Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskazania poziomu paliwa na desce rozdzielczej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam mały ( choć dla mnie już duży ) problem w mojej Megane II 1.6 16v. A mianowicie:

 Rzeczą jaka mnie irytuje to brak wskazań poziomu paliwa w baku. Tak samo jak wyżej w zasobach internetu doczytałem, że prawdopodobnie pływak, bądź element oporowy przy pływaku. A , że już na liczniku sporo kilometrów narobione, to wymieniłem całą pompę ( ze względu na filtr paliwa i czasami dziwne dźwięki z niej się wydobywające ) . Niestety wskazówka nadal na rezerwie . Spojrzałem jeszcze na wtyczkę czy jakiś pin nie upalony , ale wygląda dobrze. Wie ktoś który kabelek odpowiada za wskazania na desce rozdzielczej ? Może gdzieś przetarty ? W test mode pokazuje poziom paliwa.

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie, staram się doprowadzić mojego trupa do jako takiego stanu działania. Pozostał mi jeszcze czujnik temp zewnętrznej i zwijacz, ale to temat na oddzielną historię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, key napisał:

W test mode pokazuje poziom paliwa.

Czyli pływak przekazuje informację do komputera licznika. Pewnie coś nie halo z licznikiem. Kontrolka rezerwy świeci? Bo jeżeli nie świeci to coś z silniczkiem wskazówki paliwa nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro tam zajrzę. 

Czy jeżeli faktycznie to problem z licznikiem, jestem to jakoś w stanie sam zdiagnozować ? Ewentualnie naprawić ?

 

 

edit:

Zajrzałem do kostek, nic specjalnie się nie wydaje na uszkodzone. Wyjąłem licznik, ale tam to już w ogóle nie da się czegokolwiek zdiagnozować. Chyba pozostaje wymiana licznika . Zobaczę może któryś ze sprzedawców części używanych pozwoli na miejscu zweryfikować podmieniając na inny czy to coś zmieni.

Edytowane przez key
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!