Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odgłos podczas przyspieszania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam megi 1.6 16V. Podczas przyspieszania, od ok 1500obr pojawia się delikatny warkot/klekot(nie wiem jak to nazwać). Nie jest bardzo głośny ale słyszalny i co za tym idzie denerwujący. Dodam, że objawy pojawiły się po wymianie rozrządu + KZFR oraz czyszczeniu przepustnicy(znajomy mechanik zapewniał że używał blokad przy wymianie i że jest ustawiony dobrze) .Po wyrównaniu obrotów cichnie, ale mam wrażenie że autko głośniej pracuje przy większych prędkościach. .  Podczas gazowania bez obciążenia objaw nie występuje. Jakieś sugestie? może miał/ ma ktoś podobnie? Może problemu szukać w układzie wydechowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, roberto1915 napisał:

Po wyrównaniu obrotów cichnie, ale mam wrażenie że autko głośniej pracuje przy większych prędkościach.

Masz na myśli prędkość obrotową silnika czy prędkość jazdy?

39 minut temu, roberto1915 napisał:

Podczas przyspieszania, od ok 1500obr pojawia się delikatny warkot/klekot(nie wiem jak to nazwać).

Na pewno chodzi o 1500 obrotów? To ledwo po ruszeniu z miejsca. Na jakich obrotach utrzymujesz stałą prędkość i przy jakich zmieniasz biegi?

U siebie zauważam, że gdy kręcę silnik powyżej 3000 obrotów i chcę szybko przyśpieszyć np. przy wyprzedzaniu, silnik zmienia swoją charakterystykę dźwięku tak jakby odpalało się 10 koni z KZFR. Nie widziałem w tym nic dziwnego, a nawet mi się to podoba ale z chęcią poczytam co inni, bardziej doświadczeni użytkownicy tego silnika mają do powiedzenia w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ten objaw występuje zawsze przy dodawaniu gazu przy obciążeniu, na każdym biegu. Ruszam i za chwilkę(od ok 1500obr) słychać warkot/klekot, zmieniam bieg dodaje gazu i znów słychać. Stabilizuję obroty-cisza a w momencie przyspieszenia znów słychać odgłos. Znajomy ma ten sam silnik i objaw nie występuje, u mnie przed wymiana rozrządu i czyszczeniem przepustnicy też nie. Jeśli chodzi o prędkość to: jazdy, wiadomo im szybciej to obroty większe i mam wrażenie że silnik głośniej pracuje niż przed serwisem rozrządu. Myślałem też o oględzinach konkretnych układu wydechu, może tam coś nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!