Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16v - nierówna praca silnika, "kichanie" z wydechu


the_godfather

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zauważyłem, że silnik w moim samochodzie pracuje nierówno. Zazwyczaj słychać to tylko na biegu jałowym, ale czasem zdarza się, że silnik lekko szarpnie, gdy jadę ze stałą prędkością. W zeszłym tygodniu wymieniłem świece zapłonowe (Bosch 0 242 235 666). Kolor elektrod poprzednich świec (NGK BKR6E) był "kawa z mlekiem" + od wewnątrz zielony nalot, a przerwa wynosiła ok. 1.05 mm.

Dzisiaj zauważyłem, że kilkanaście sekund po odpaleniu obroty spadły do ok. 500-600, zaczęły lekko falować w tym przedziale i zaczęło lekko (ale wyczuwalnie z kabiny) trząść silnikiem. Oczywiście już od jakiegoś czasu świeci "check engine".

Jeszcze przed wymianą świec nagrałem ten film. W sekundach od 5 do 10 słychać "kichanie" z wydechu. Wymiana świec nic nie zmieniła w tej kwestii.

Sprawdzałem szczelność dolotu, wymieniłem kilka oringów, ale nic więcej nie znalazłem. Sprawdzałem jeszcze cewki (odpinając kolejne kostki). Co jeszcze może być przyczyną? Gdzieś czytałem, że taki test cewek nic nie wykaże. Czy sprawdzić je ponownie, innym sposobem? Zastanawiam się także, czy nie zajrzeć do czujnika położenia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jeżeli masz cewki typu Sagem to je wymień. Dobre cewki to marki Beru.  

- Wszelkie mikropęknięcia czy inne uszkodzenia mechaniczne mogą być przyczyną nieprawidłowości w działaniu cewki,

   pojawiających lub nasilających się w warunkach podwyższonej wilgotności.

- Cewki, świece muszą być czyste, suche bez mikropęknięć. 

- Koniecznie wyczyść przepustnicę oraz map sensor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w następnym tygodniu jadę na komputer.

 

@Andrzej-2010: Cewki są różnych firm. Jedna Denso, jedna Bremi i dwie, których nazwy nie pamiętam (chyba trzyliterowa z "Germany" na końcu). W zapasie wożę jeszcze NGK. Wszystkie świece dokładnie obejrzałem przed montażem (nie zauważyłem żadnych uszkodzeń, a pilnowałem też, by klucz nie odstawał w którąś stronę). Prawdopodobnie wezmę się też za mapsensor i odmę, planuję także zdjąć oraz wyczyścić kolektor (jest trochę oleju w dolocie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!