Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

od dzisiaj jestem posiadaczem Megane IV, rocznik 2017, produkcja 5.2017. Chciałem spytać o cyfrowe radio w tym samochodzie? Gdzie patrzę na stronie to wszędzie DAB+ nawet w podstawowych wersjach, ale u mnie w radiu gdy klikam "pasmo" jest tylko FM (powinno być też DR). Pytałem w salonie, podobno seryjnie montują DAB+ od Marca 2018, ale wolę to potwierdzić przy pomocy dodatkowych źródeł. Nie jest to jakiś spory problem, ale jednak :-). Będę wdzięczny za info od innych posiadaczy.

 

Android Auto mi działa wersja softu 3.3.16.941

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też były radia z DAB+, np. we Francji większość MIV miała DAB od samego początku produkcji. To czy radio posiada czy też nie, zależy od hardwaru - co można rozpoznać po dodatkowym gnieździe antenowym (zaznaczonym na zdjęciu). Wersja softu jest nieistotna, DR było od wersji 2.x.x. Są przypadki, że radia miały blokowane programowo obsługę DAB i wtedy można odblokować, jednak w większości przypadków kończy się to niepowodzeniem. W Polsce była dziwna sytuacja, bo wcześniej np. w wersji Intens nie było radia cyfrowego, natomiast do niższych wersji można było dokupić radio 7" z DAB.

rlink_dab.jpg

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :-). Ja mam 7" w tej megance i niby pakiet multimedia - możliwość instalowania aplikacji, ale DAB'a nie ma, więc to pewno różnica sprzętowa. Także chyba nie ma co kombinować tylko pogodzić się z tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.No wlasnie jak to jest z tym dabem?Wchodzać na strone renault polska i konfigurując auto w czerwcu 2017 roku pakie multimedia 8,7 cala mial mieć rlink 2 oraz radio cyfrowe Dab.Z taka wydrukowana kartka poszedlem do dilera zamowić auto jak z konfiguracji i po po dostarczeniu auta do salonu oklzalo sie że radio jest zwykle.A to nie jest tak że to jest po prostu wprowadzanie klientow w Polsce w blad?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat ...W moim aucie też brak pasma DR (DAB+) natomiast wszelka dokumentacja którą otrzymałem przed zakupem auta wskazywała że DAB+ to standard w tym aucie....

 Pomijając fakt ,że obecnie rozwój  DAB + w Polsce jest w głębokich powijakach to kolega powyżej ma rację ,że jest to wprowadzanie klienta w błąd i to ewidentne !

Nie jest to dla mnie problem bo na FM-ie jest spory wybór stacji radiowych(przynajmniej na razie ) nie wspominając już o stacjach internetowych itp...

Ciekawa jednak rzecz z tym DAB-em ...Czyżby na rynek Polski był montowany "uboższy" sprzętowo odbiornik radiowy(FM/AM) i nic tutaj się nie da zrobić ???

Czy seryjnie były montowane radioodbiorniki wspierające także DAB ,który to jednak był blokowany softem - jak ktoś tutaj wyżej pisał ...

Naprawdę dziwna sprawa ...Może ma ktoś solidną wiedzę w tym temacie?

Z góry dzięki za odp.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.12.2021 o 12:51, pingus21 napisał:

Z tego co się dowiedziałem od kolegi, to DAB trzeba uruchomić przez ddt4all lub dev mode. Czy się mylę? 

Wiem, że temat już dość stary, ale ,mylisz się. Aktywacja nic nie da, kiedy radio nie jest wyposażone w tuner DR. Radio z DAB można poznać po brązowym gnieździe fakra i są tak wyposażone w DAB, oraz pozbawione tego tunera. Tak więc w przypadku chęci uruchomienia tego pasma trzeba wymienić moduł radia / nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!