Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd DTC148077


Vistul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o radę badanie CILP'em w Megane 3, 1.5 dCi 110KM ujawniło trzy główne błędy:

DTC148077 - Przepustnica w układzie wydechowym,

DTC148C77 - Działanie zaworu wylotowego powietrza,

DTC926768 - Obwód modułu sterowania układem start/stop

Podążając pierwszym błędem można wnioskować, że pozostałe wynikają właśnie z pierwszego. Wszystkie informacje, które zebrałem wskazują na zawór przedstawiony na foto nr części to 147B07424R-D została wymieniona na taki sam. Część jest sprawna, problem pozostał komputer nie potrafi przejść diagnostyki przy uruchamianiu i nadal wyświetla komunikaty o konieczności sprawdzenia układu wydechowego, wtryskowego i sytemu start/stop. Dodać należy, że samochód działa zupełnie normalnie bez najmniejszych problemów osiągi w normie, spalanie również. 

Co w takim razie może jeszcze boleć moje autko?

DTC148077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Skontroluj układ wtrysku paliwa. Należy m.innymi sprawdzić;

    - filtr powietrza, paliwa, ( stosować markowe ; mann, knecht, purflux ),

   -  świece żarowe, czystość paliwa, czy nie ma pęcherzy powietrznych pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową,

   -  czystość i szczelność całego układu dolotowego ; IC, przepływomierza, czujnika doładowania, egr, zaworu odmy olejowej,

2/ Skontroluj układ wydechowy. Oznacza, że skład  spalin w układzie wydechowym jest nieprawidłowy.

      Na skład spalin ma wpływ układ;

       - wtrysku paliwa,  

      -  dolotowy,

      -  prądowy .

3/ Szczególnie ryzykowna jest eksploatacja auta z FAP-em i niesprawnymi świecami żarowymi.

4/ Trzeba podpiąć clipa, aby  bardziej sprecyzować usterkę, ale prawdopodobnie zapchany jest fap 

       i należy dać po garach na odcinku ok 100 km na wysokich obrotach silnika.

5/ Jak długo jeździłeś z niesprawną przepustnicą wylotu spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe nie dotyczy samochód igła  w tym temacie problem z przepustnica nie może być generowany przez filtry  FAP jak nowy , świece itp. Samochód jeździł 2 tygodnie z usterką przepustnicy. Jeździ po autostradzie ok 70 km dziennie więc nie tutaj problem. Proszę o skupienie się w radach w naturze wskazanych problemów błędów i ich ewentualnych powiązań. Wskazanie do kontroli wtrysku i wydechu pojawiło się wraz z usterką przepustnicy. 

 

 

Edytowane przez Vistul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrywcza uwaga opisałem to przecież. Po wymianie nadal to samo CLIP nie może usunąć błędu. Pozatym po takiej wymianie samochód nie widząc problemy z zaworem powinien głosić stan bezproblemowy przy starcie. Tego elementu nie trzeba dodatkowo adaptować czy w inny sposób przynosząc do pracy. Problem leży gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli clip jest sprawny, to każdy błąd jest do usunięcia.

Samo usunięcie błędu, bez usunięcia przyczyny błędu nie rozwiązuje problemu bo błąd ponownie się pokaże.

3 godziny temu, Vistul napisał:

Wszystkie informacje, które zebrałem wskazują na zawór przedstawiony na foto nr części to 147B07424R-D została wymieniona na taki sam. Część jest sprawna, problem pozostał komputer nie potrafi przejść diagnostyki przy uruchamianiu i nadal wyświetla komunikaty o konieczności sprawdzenia układu wydechowego, wtryskowego i sytemu start/stop.

Z opisu Twojego wynika, że po zmianie przepustnicy na sprawną ( czyli nie nowa ) wyświetlają się komunikaty;

 - konieczności sprawdzenia układu wydechowego, wtryskowego i sytemu start/stop.

Jakie kody błędów pokazuje clip?

Według praktyki ;

 - wymiana przepustnicy na używana to nie jest dobry pomysł,

 - rozruszanie mechanizmu przepustnicy też nie jest OK na dłuższą metę.

Sól, temperatura, rdza - robią swoje i tylko wymiana na nową przepustnicę, daje gwarancje bezproblemowej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica została wymieniona z rurą na nową. Kody błędów zostały opisane. Ten samochód jest moim 7 Megane i 2 który obecnie posiadam więc natura tego modelu jest mi znana i jego bolączki to jednak nowość.

 

Edytowane przez Vistul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
Dnia 16.06.2018 o 14:31, Vistul napisał:

Ten samochód jest moim 7 Megane i 2 który obecnie posiadam,

więc natura tego modelu jest mi znana i jego bolączki to jednak nowość.

 

Z którego roku auto?

Jak rozwiązałeś problem, napisz parę słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!