Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę ogłoszeń - Megane 3 HB 1.6


jasiostasio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Szukając dla siebie w miarę prostego, nieawaryjnego i niezbyt starego auta zainteresowałem się meganką 3gen, koniecznie HB i koniecznie 1.6 (docelowo będzie LPG). Ogłoszenia oglądam od jakiegoś czasu, niestety nie ma zbyt wielu ciekawych pozycji (a przynajmniej w Warszawie i okolicach). Co sądzicie o poniższych egzemplarzach? Ten pierwszy wisi już ponad miesiąc, młody rocznik (nie chcę starszego niż 2010) i cena w miarę rozsądna, choć wersja bieda (brak dzielonej kanapy kłuje w oczy)

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-2013-krajowe-1-6-benzyna71200-ID6Autmt.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Poniżej jeszcze auto z komisu, niby spoko ale wg mnie drogo, za tyle rozglądałbym się za aurisem

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-1-wlasciciel-navi-klima-tempomat-ID6Ao07n.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy już się nie pojawia, z kolei ten drugi, hmm... AAA Auto z tego co widzę strasznie zawyża ceny (obserwuję od jakiegoś czasu), więc może są nastawieni na negocjacje. Samochód, który podlinkowałeś jest ciekawie skonfigurowany: totalny golas + nawigacja. Może jeździł w firmie - ale z kolei nie ma LPG, ani silnik nie jest dieslem... Różne są fanaberie, widocznie ja niektórych nie rozumiem :) Jeśli nie zależy Ci na kilku fajnych "gadżetach", m.in. automatycznej klimatyzacji - myślę, że możesz ten samochód obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, konwil napisał:

AAA Auto z tego co widzę strasznie zawyża ceny (obserwuję od jakiegoś czasu), więc może są nastawieni na negocjacje.

To ogólnie dziwna firma. Raz z nimi miałem do czynienia dzwoniąc z zapytaniem o auto jakie mnie interesowało. Nie wiem na ile można im ufać ale w rozmowie odniosłem wrażenie, że są mocno zdesperowani. Dzwoni się do centrali, nie bezpośrednio do komisu. Tam gość niby wszystko wie o aucie co jest nawet dobre. Pytanie czy faktycznie wszystko wie. Namawiają do oglądania, proponują sprowadzenie dowolnego auta z komisu z Polski do ich komisu najbliższego miejscu zamieszkania za kaucją 500 zł, którą oddają jak się nie zdecydujesz i jak chcesz się już rozłączyć dziękując za informację to konsultant informuje, że jego przełożony bardzo chce z Tobą rozmawiać i tak namawia, aż w końcu nie odłożysz słuchawki. Tak to pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko faktycznie totalny golas, nawet ma korbki z tyłu, do tego jasne plastiki ( mnie się to w ogóle nie podoba, nie mniej jednak kwestia gustu), brak klimatyzacji automatycznej. Moim zdaniem samochód nie jest wart tej ceny, jest mocno zawyżona. Osobiście lubie gadżety więc jeśli coś mogę mieć fabrycznie w aucie to szukam w miarę dobrze wyposażonego bo wiadomo kilka lat się autem pojeździ, z czasem braki czegoś zaczną przeszkadzać. Dziwi mnie natomiast navi w takim aucie :D bardzo ciekawie skonfigurowane :D . Właściwie gdyby nie ten silnik, i nawigacja to dobrze, że ma elektryczny prędkościomierz, bo zupełna "bieda" chyba miała wskazówki o ile się nie mylę. 

 

Ja bym nie kupił tego auta za tak duże pieniądze, są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z Niemiec, gdzie taka wersja nie dziwi. Było już wałkowane. To jest TomTom Edition tylko, że moc powinna być 100, a nie 110 kuni.

http://www.autohaus-lindemann.com/fileadmin/user_upload/preislisten/Preisliste_Megane-5-Tuerer_120206.pdf

No i jedna uwaga, brak karty oznacza brak nawigacji, a to oznacza dodatkowe koszty.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet - wałkowania nigdy za dużo :) Podlinkowany przez Ciebie >>katalog<< dot. fazy II, a tu mówimy jeszcze o I. Tak tylko zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać niemieckiego katalogu do fazy pierwszej :) Jednak ten katalog do fazy drugiej pokazuje, że taka konfiguracja była możliwa i nie powinna dziwić. Co do wałkowania to się zgadzam :) Po to tutaj jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa, aczkolwiek co najmniej dziwna. Ja bym szukał na pewno automatycznej klimy; jak są dzieci, to jeszcze szyby el. z tyłu. A zwykle z tym wyposażaniem jest jeszcze kilka innych fajnych rzeczy. Ja przez lata składałem ręcznie lusterka, codziennie (parkowanie wzdłuż chodnika na wąskiej uliczce), teraz nie muszę, bo auto zjeżdża do garażu podziemnego - ale aut. składanie doceniam i rozumiem jego cel :) Także warto poszukać, a przywołany samochód można obejrzeć, coby się zaznajomić z modelem.

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy ogólnie są specyficzni :) Znam kilku, wiem co mówię. Osobiście również bym modelu tak wyposażonego nie brał pod uwagę. No ale jak nie ma w czym wybierać na rynku (silnik) to i takie furki przykuwają uwagę potencjalnego nabywcy. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wziąć pod uwagę, że za kilka lat takie autko będzie trudno sprzedać. Jest to właściwie zwykła podstawa, i jeśli trafimy na kogoś kto choć trochę będzie rozeznany w temacie auta które będzie chciał kupić mocno będzie próbował zbić cenę ze względu na rodzaj, a raczej brak wyposażenia. Dlatego myślę, że i w tym przypadku bardzo mocno trzeba negocjować, Ci od AAA Auto napewno również zdają sobie sprawę, że być może poza stanem technicznym i silnikiem ( nomen omen nie rozumiem fenomenu bo silnik stary jak świat :D ) to to auto nie ma nic więcej do zaoferowania. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że Megane które kupiłem to był zupełny przypadek, a teraz jeżdząc głównie po mieście, nie wyobrażam sobie jazdy bez czujników przod-tył i składanych automatycznie lusterek... (mimo tego, że z parkowaniem nigdy nie miałem problemów). Dlatego jak mówię, do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja więc albo zbiłbym cene o kilka tysięcy ( map i tak nie ma w tym aucie ), albo szukał coś w zbliżonej kwocie, ale już np z panoramą, czujnikami i climatronikiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czik3n napisał:

nomen omen nie rozumiem fenomenu bo silnik stary jak świat :D

I o to tu właśnie chodzi. Żadnych technicznych nowinek i wodotrysków. Prosta, wytrzymała, sprawdzona konstrukcja, której nie straszne krótkie odcinki przejazdu. Dodatkowo jeśli ktoś chce to idealnie znosząca LPG. To ostatni taki silnik z gamy Renault, już z resztą w Megane nie stosowany. Oczywiście można pisać o Tce ale 1.4 jest ryzykowne (UPG), a mocniejsze rzadkie, drogie i paliwożerne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pbet napisał:

Oczywiście można pisać o Tce ale 1.4 jest ryzykowne (UPG), a mocniejsze rzadkie, drogie i paliwożerne :)

 

Dlatego nie wziąłem 1.4Tce w sumie, czasami żałuję szczególnie na autostradzie bo mało mocy. Co do silników to Renault tym 1.6Sce strzelił sobie w kolano moim zdaniem ( wtrysk bezpośredni - brak turbo - skrzynia 5). Niemniej by nie robić off top'u na szybko przeleciałem otomoto i jest kilka ciekawych aut z 1.6 dużo lepiej wyposażonych niż ten o którym tutaj ciągle mowa. Co do salonu AAA Auto mają chyba 3/4 sztuki takich meganek i wszystkie po równo średnio 3/4tyś droższe od reszty, a wyposażenie niestety podobne jak tutaj. 

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, w zasadzie od początku byłem lekko uprzedzony do AAA, teraz tylko utwierdzam się w przekonaniu. Pierwsza oferta już nieaktualna, w sumie trochę szkoda, ale pojawiły się dwa ciekawe auta (ogłoszenia nie są nowe, wisiały kilka tygodni temu, potem przerwa, a teraz znów są):

Cena jeszcze do przeżycia(i negocjacji), młody rocznik, niezłe wyposażenie, krajowy - chyba niezła propozycja?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-1-6-benz-ID6A00bQ.html

Dużo starszy, dużo tańszy i gorzej wyposażony ale chyba nadal warty uwagi? Wklejam go w zasadzie tylko dlatego, że mam do niego dosłownie rzut kapciem.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-ii-wl-krajowy-odkupiony-od-dealera-renault-bezwypadkowy-87000-km-ID6A2SUE.html?utm_source=refferals&amp;utm_medium=traffic_exchange&amp;utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej  niż to auto z 2014 roku masz tu auto z połowy 2015 roku, fakt że diesel, ale z lepszym wypasem.

Auto nie ma jeszcze 3 lat.

A diesel w wersji Renault 1.5 dci to oszczędność lepsza od gazu

http://www.alphabetpoleasingowe.pl/sprawdzone-samochody-poleasingowe/renault-megane-63466

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza spoko choć nie jest za bogato. Brak alu, korbki z tyłu, elektrycznie składanych lusterek, chyba trochę porysowana (lewy tył), czujników parkowania. Ale po trzecim lifcie więc najładniejszy przód jaki miała MIII. Do przemyślenia za i przeciw.

Druga faktycznie bida i też przerysowana ale jak masz blisko to jedź oglądać i zbierać doświadczenia.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!