Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka Tempomatu/Ogranicznika GRAND SCENIC III 1.9 dci 130


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych. Pacjent to Grand Scenic 3 1.9 dci 130KM

Niestety nie działa w nim Tempomat oraz Ogranicznik.

Po przełączeniu włącznika w odpowiednią pozycję Temp/Ogran. na wyświetlaczu pojawia się komunikat o usterce. SKONTROLUJ TEMPOMAT lub OGRANICZNIK.

Tak więc też uczyniłem...Podłączyłem CLIP'A i mam obecny błąd w tym kontekście. DTC 1525F3 - ZGODNOŚĆ INF. MULTIPL. DLA REG./OGR. PRĘD. (załączam screen z diagnostyki)

Zagłębiłem się bardziej w temat i niepokoją mnie dwa parametry ET791 i ET792 (załączam screen z diagnostyki) zaznaczone na załączonym screen'ie.

Szczerze mówiąc to nie wiem nawet teraz od czego zacząć? Jakieś bezpieczniki od tempomatu? Sam przełącznik włączający odpow. funkcję działa poprawnie (reaguje - wyświetla usterkę).

Przyciski na kierownicy także są okey (Sprawdzone w CLIP'IE)

 

Może miał ktoś podobną usterkę? Jakieś propozycje? Może zwrócić uwagę na coś jeszcze podczas diagnostyki CLIP'EM?

Dzięki za zainteresowanie się tematem

sc 3.png

sc3 1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja na wciśnięcie Hamulca jest napewno, było to sprawdzane na CLIP'ie. Natomiast jeśli chodzi o sprzęgło to jest pewien problem z czujnikem ponieważ czsami odpala z wciśniętym sprzęgłem a czasami nie... Czujnik regulowałem ale po czasie wciska go spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie bardzo wiem co oznacza ten błąd, który jest obecny w CLIP'ie. Czego on ma dotyczyć... Z pewnością on jest winowajcą tego całego zamieszania.

Co do czujnika sprzęgła to ten co odpowiada za odpalanie ,,Na sprzęgle", nie spełnia innej funkcji...

 

A jak myślisz, który czujnik może być trafiony?

Edytowane przez skrzako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainteresował się czujnikiem / obwodem czujnika temp. płynu chłodniczego. Jeżeli komp wykryje jakąś usterkę w silniku ( nie koniecznie zaświeca check engine ) to blokuje tempomat, czasem wskaźnik ekonomicznej jazdy. Po usunięciu usterki i skasowaniu błędu wszystko wraca do normy. Czy obecne błędy idzie skasować? Czy są stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dwa błędy są stałe, więc nie mogę ich skasować (załączyłem screen z diagnostyki).

Na wyświetlaczu mam także komunikat skontroluj układ wtryskowy + ikona silnika oraz skontroluj układ wydechowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ;

- uzupełnić czynnik w układzie klimatyzacji,

- sprawdzić stan styków czujnika temperatury płynu silnika oraz stan samego czujnika ( prawidłowość wskazań, wymiana na nowy ),

Te błędy są powodem komunikatu na wyświetlaczu.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimatyzacją też już działam (niestety jest nieszczelność i pusty układ, ale do zrobienia).

Dzisiaj sprawdziłem Czujnik temp. cieczy (ten od termostatu) - Wtyczka jest okey, więc w poniedziałek kupię Nowy czujnik.

Niestety w dalszym ciągu nie mogę się uporać z usterką tempomatu/ogranicznika, ale spróbuję wymienić na początek ten czujnik temp. płynu. Zobaczymy, może faktycznie komp. dostaje jakiś nieprawidłowy sygnał, który nie zezwala na uruchomienie tempomatu/ogranicznika...

Nie dają mi tylko spokoju dwa parametry ET791 i ET792 zaznaczone na załączonym screen'ie. Czy jest to prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem Czujnik temp. płynu NOWY (ten od termostatu), podobno w bloku nie ma... Niestety to nie czujnik.

Co robić? Jakiejś bezpieczniki od tego czujnika?

Temperatura silnika i napięcie na nowym Czujniku nadal take samo jak przed wymianą.

Zimny silnik i od razu 118*C i oczywiście załącza wentylator (wcześniej zapomniałem wspomnieć)

Edytowane przez skrzako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2018 o 11:42, skrzako napisał:

Na wyświetlaczu mam także komunikat skontroluj układ wtryskowy + ikona silnika oraz skontroluj układ wydechowy

W większości przypadków pomaga uzupełnienie czynnika klimatyzacji. 

Po usunięciu tej usterki i wykasowaniu ( możliwym ) błędów, dalsza analiza przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

W większości przypadków pomaga uzupełnienie czynnika klimatyzacji. 

Po usunięciu tej usterki i wykasowaniu ( możliwym ) błędów, dalsza analiza przyczyn.

 

Temat nie dotyczy usterki Klimatyzacji tylko usterki Tempomatu/Ogranicznika. Cały czas jest mowa o CZUJNIKU TEMP. PŁYNU CŁODZĄCEGO/WODY.

Zgodnie z radami poprzedników wczoraj wymieniłem czujnik (przy termostacie) na Nowy, ponieważ to on mógł być winowajcą problemów z Tempomatem oraz komunikatem "Skontroluj układ wtryskowy". Niestety to nic nie dało... 

 

P.S Jak wspominałem w poprzednim poście z Klimatyzacją działam przy okazji i została już zlokalizowana przyczyna usterki, nieszczelność przewodu oraz uszkodzona wtyczka Presostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak twierdzisz? Dla mnie ważniejszy jest czujnik temp. płynu chłodzącego silnik niż Klimatyzacja. Nie zrozum mnie źle ale dla mnie to są priorytety. Generalnie jeszcze nigdy się nie spotkałem aby kumunikat "skontroluj układ wtryskowy" czy jaki kolwiek inny był przyczyną nie działającej klimatyzacji. Nie oszukujmy się ale w dzisiejszych czasach większość zmotoryzowanego społeczeństwa ma problem większy lub mniejszy z Klimatyzacją i jakoś żyją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!