Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zatrzaśnięte auto - nie można otworzyć


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Spotkała mnie dziś taka dolegliwość. Mianowicie po prawie 9 latach mój akumulator odmówił posłuszeństwa. Rano przy próbie odpalenia auta przygasło wszytsko, tak jaby napięcie (później była dyskoteka na kontrolkach i oświetleniu, etc). Postanowiłem odłączyć klemy, ale najpierw udało mi się zmaknąć z centralnego auto, odpiąłem klmy od akumulatora i zmaknąłem masskę. Poszedłem na 12 godzin do pracy i po powrocie chcę otworzyć auto z kluczyka (wyjąłęm z karty). Przekręcam a tu nic, nie che otworzyć drzwi. (Około 1,5 roku temu kobieta podczas kolizji trafiła mi w drzwi z lewej strony, serwis je wymienił, klamkę też, ale przekładkę najprawdopodbniej przełożył, wnioskuję bo kluczyk z karty się przekręca. Moje pytanie: Czy jak przekładali nowe drzwi klamkę i przekładkę to nie podłaczyli cięgna czy jak to się fachowo nazywa??? Ogólnie nie mogę się dostać do auta, nie wiem czy wybijać szybę, czy a raczej musowo jutro zaatakuję serwis, że źle podłaczyli czy może szukać fachowca od "ciemnej i brudnej roboty"co otworzy drzwi po swojemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zamka już był szeroko omawiany, na końcu bębenka jest taki "dinks" :D który otwiera i zamyka zamek po przekręceniu kluczyka. Lubi się on urwać jak zamek jest długo nieruszany lub w twoim przypadku od strzału mógł się urwać. Mogli też to źle poskładać i ta kotwiczka nie weszla dobrze tam gdzie ma wejść. Tak czy siak fachowiec od czarnej roboty nie wiele to zdziała bo pewnie wybije szybę tak jak i ty. Chyba że uda mu się coś nałożyć na wichajster od otwierania maski i otworzy to przez drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się pogimnastykować i maskę można otworzyć, lub  możesz podłączyć zasilanie przez alternator lub rozrusznik i otworzysz z pilota jeśli klema plusowa nie jest zwarta z masą.

Minus połączysz z masą silnika. Zaoszczędzisz na szybie i na "fachowcach" . Plus łączysz z tymi grubymi przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podniesienie auta na lewarku i kobyłkach, wczołganie się pod nie, odkręcenie osłony silnika i podłączenie się pod instalację innym naładowanym akumulatorem? Z grubsza nie trzeba by było kombinować z otwarciem maski. - do nawet ramy silnika/silnika (coś bez lakieru), + najlepiej alternator. Wystarczy by chociaż drzwi otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drzwi otworzone zostały przez fachowca "od czarenj roboty". trwało to 60 sekund. Za pomocą poduszki pdr. Obecnie czekam na wizytę w ASO w celu sprawdzenia co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!