Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana radia CD na kasetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar wymienić radio orginalne CD na kasetowe. Nie chce mi się nagrywać co chwilę płyt a w kasetowym zastosowałbym przejściówke i odtwarzacz MP3. Znajomy ma na sprzedaż radio kasetowe od Scenica I ph2. Mam odnośnie tej wymiany kilka pytań. 

1. Czy takie radio będzie się nadawać do mojej Megane?

2. Czy jakość dźwięku na takim adapterze jest dobra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Ignac1995 napisał:

Czy jakość dźwięku na takim adapterze jest dobra? 

Nie. Miałem coś takiego z 10 lat temu w Eskorcie. Już lepiej kup sobie tramsmiter FM albo zmień radio na takie z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega chce po kosztach to transmiter za kilkadziesiąt złotych załatwi sprawę. Ja miałem taki tani z Allegro i nie narzekałem jakoś za bardzo, a nawet byłem z niego zadowolony. Radio załatwia sprawę kompleksowo ale jak masz sterowanie przy kierownicy to może nie działać.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w radio kasetowe się nie pchać. 

Poleccie mi jakoś dobry transmiter bo miałem kiedyś taki za 20 zł ale długo nie posmigal. Mam sprawne sterowanie z kierownicy. Nie chcę się tego pozbywać bo to jednak wygoda.

Edytowane przez Ignac1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są radia, które obsługiwały pilota w tym aucie, ale czy ich dostępność na rynku, oczywiście używek, jest duża to nie wiem. Na pewno jednak mam gdzieś w piwnicy radio Sony na płyty i z wyjściem AUX, które miałem w swoim Megane I phI, razem z plastikową ramką montażową. Może Cię zainteresuje? Nie wiem tylko, czy znajdę je :P Ono nie współpracowało jednak z pilotem, a z wyświetlaczem to już na pewno. Wyświetlacz można jednak zastąpić daszkiem z aut fabrycznie bez radia, nie jest trudno je dostać. Wtedy zamiast wyświetlacza masz tam fajną półeczkę na telefon chociażby, a obok mały wyświetlacz z temperaturą i godziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, twoje radio to Philips Radiosat (22DC481/62) 6000 CD bez możliwości sterowania zmieniarką.

Ten typ nie posiada złączy typu mini iso więc nie można podłączyć tego bezpośrednio, ale jeżeli znasz się trochę na elektronice to jest to możliwe.

Tutaj link z opisem, ale w języku angielskim LINK1.

Na forum jest również opis dotyczący radia Tuner list LINK2

Wejście aux jest dostępne dopiero od modelu Update list które było montowane w megane II.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!