Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jak mogę rozkodować jakie są sprężyny w zawieszeniu samochodu?? Auto stoi przodem wyżej i zastanawiam się czy poprzedni własciciel nie założył sprężyn od Diesla. Pacjent to Megane 2 kombi, 1.6 benz, 2008 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprężyn które były zamontowane oryginalnie, będzie Ci ciężko dobrać sprężyny. Na oryginalnych sprężynach były oznaczenia kolorami wg których można było dobrać sprężyny. Tutaj masz o tym więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są kropki ze sprężyn, które masz teraz założone i uważasz, że są niewłaściwe, to kolory które podałeś nic nie dadzą. Nie wiadomo jakie kolory były wcześniej. Najlepiej popytać tych co maja identyczny silnik i wyposażenie, jaki mają kolor kropek sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem sprężyny na nowe continentala to okazało się że są złe zrobione.Mają węższą średnicę wewnętrzną zwojów.Przez to auto było wyżej o 3 do 4 cm.Po zmianie na Kilen bezproblemu.W hurtowni przyjęli reklamację.Mam jedną starą sprężynę, popołudniu podam Ci kolory jak chcesz.Ale z tego co pamiętam to oznaczenie było pomarańcz , niebieski ,niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2018 o 22:11, franas85 napisał:

Przód: biała i niebieskia, a na zwoju niżej zielona, w sumie trzy, 

 

Tył: czerwona i niebieska, ale czy diesel czy benzyna sprężyny sa te same.

Witam , 

Poszukuję również właściwych przednich sprężyn i potwierdzam kolory jakie występują u @franas85 czyli biały , niebieski i na zwoju poniżej zielony . Moja wersja nadwozia to kombi Grandtour 1,6 . Sprężyny są od nowości czyli od 10 lat (pękła dolny zwój ) . Czy ktoś potrafi rozkodować te kolory czy to po prostu tylko dla fabryki jest istotne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pilnie potrzebuję sprężyn przód do Megane II sedan 1.6.Były już założone trzy rodzaje i na wszystkich auto wysokie jak terenówka.Jakiej firmy kupić i z jakimi numerami może ktoś przerabiał ten problem i wie coś w tym temacie.

 

 

Odpowiadam sobie sam nie ma na rynku do Megane II dobrze pasujących zamienników sprężyn takich żeby auto po ich założeniu było takie wysokie jak powinno być.Przerobione wymierzone kilka rodzai sprężyn.

Wszystkie zamienniki są zbyt wysokie i to bardzo .Więc pozostało mi zamówić fabryczne sprężyny w moim przypadku szaro pomarańczowe kropki , i tu mila niespodzianka są do kupienia w ASO Renault i to w rozsądnych pieniądzach.Tak że na przyszłość nie bawcie się zamiennikami bo szkoda czasu .

Edytowane przez mikioo73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Miałem kiedyś w swojej Megane II, (pisze bo możne to jest to własnie obciążenie tyłu) oryginalne sprężyny jak jedna pękła to zakupiłem sprężyny firmy JAMRX nr 392953. Było ok zawieszenie przód jak i tył w sumie tak samo. Fajnie ale po jakimś czasie ponad 2 latach spojrzałem obserwowałem że sprężyny szybko zaczęły rdzewieć. Więc dla pewności żeby było bezpiecznie kupiłem ponownie w sumie lepszej firmy Kayaba RH2712. Po zamontowaniu w aucie. Przód poszedł w górę. I teraz wygląda strasznie. Będę musiał wrócić do tych JAMEX. cena podobna do KAYABA no ale lepszy komfort jazdy. A tak wygląda auto teraz ze sprężynami KAYABA. Dodam że z przodu mam również amortyzatory KAYABA jak i z tyłu nowe sprężyny KAYABA Ale po wymianie z tyłu jest tak samo jak było. A z tego co widziałem to sprężyny JAMEX  nie mają już nr 392953 tylko 392954. Nie wiem czy to jest to samo. Prześwit na tych KAYABA mierzony w przednim kole to jakie 12.5 - 13.5 cm. moim zdaniem to za dużo z uwagi ze na Jamex'ach był prześwit około 10,5-11cm i równy przód z tyłem. Zastanawiam się albo coś muszę zrobić z tyłem bo siedzi niżej, albo wymienić te przednie sprężyny.

 

IMG_20200215_162629.jpgIMG_20200215_163203.jpg

Edytowane przez clive120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!