Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jednostajny dźwięk podczas jazdy


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam 1.6 16v 110 km mam to samo. Widać nie jestem sama.z tym problemem bo już myślałam, że mam coś ze słuchem... No nic chyba trzeba będzie z tym żyć. Ale, że nie da się nic z tym zrobić.... No głupota :mad:

Dnia 9.03.2019 o 20:44, pbet napisał:

Ja tak nie mam więc jednak to nie "standard".

 

21 godzin temu, Renia08 napisał:

Autorem tematu jestem ja i ja mam Meganke w benzynie 1.6 16v 110km 6-biegów i u mnie to występuje. Wczoraj wracając z pracy jakby trochę bardziej było słychać ale brak pomysłu dlaczego. Raz bardziej raz mniej. Rozmawiałem wczoraj z mechanikiem, który naprawia skrzynię, co prawda w dostawczych i busach. Podał mi prawdopodobną przyczynę, która jest najbliżej celu, mianowicie biezna łożyska dyferencjału się wyrabia od nacisków i tak sie dzieje. Prędzej sprzedam auto niż to naprawie. Tzn. To jest niestety nienaprawialne :( wygniata sie obudowa łożyska. Dodając gazu stawiamy nacisk i luzy się eliminują tak samo z puszczaniem gazu, jadąc z prędkością stałą wyrownujemy siły i taki oto efekt.

20190310_132848.jpg

 

18 godzin temu, Renia08 napisał:

Trzeba jakaś akcję zrobić. Bo problem dość rozpoznawalny. Trzeba ogarnąć w jakich skrzyniach się to dzieje.  Niech zgłaszają się tutaj wszyscy użytkownicy co mają z tym problem i niech od razu podaja:

Rocznik auta;

Silnik;

Model skrzyni;

Objaw:

Zrobię listę użytkowników. Może uda się to jakoś grupowo zorganizować, żeby naprawić, im nas więcej tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy jakiś sposób, jakieś części może co innego. Burza mózgów. W kupie siła Panie i Panowie! 

A jak wygląda sytuacja po wymianie oleju s skrzyni? 

I jak ktoś z grupowiczow zmieniał to jaki polecacie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj inne posty innych użytkowników. Wymiana oleju w skrzyni poprawia tylko wbijanie biegów. Nikt jeszcze nie lał ceramizera i ja chce być pierwszy. 2Litry oleju to jakieś 65 zl + około 50 zl ceramizer i jakieś grosze za wymianę. Może będzie "lekka" różnica w co wątpię ale warto spróbować i odhaczyć jeden zabieg z listy. Drugi zabieg to wywalenie tego wszystkiego na zlom :D tak gdzie tego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Będę się szykować w tym miesiącu do tego zabiegu. Ceramizer w sklepie nie jest taki tani jak za taka ilość. 60 zł 2l litry oleju + 70 ceramizer. A ile wyniana tego nie wiem. Co do skuteczności tego specyfiki się dopiero przekonam. Jak cokolwiek uciszy nawet o połowę to będzie wielki sukces. 

Taka mała ciekawostka, to jest uszkodzenie mechaniczne skrzyni i powinno się to tylko pogarszać, a sytuacja u mnie wygląda tak, że przez tydzień jeżdżąc wkurzało mnie to niemiłosiernie i miałem ochotę samochód wrzucić do rzeki albo rozwalić na słupie. A parę dni temu dźwięk był lekko słyszalny. Te franzucy to dały ciała po całości z tymi autami, i niech nikt mi nie mówi, że mam pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też raz głośniej raz ciszej. Zalezy od prędkości.  Czasami mam wrażenie że słychać z lewej strony. Ciężko wyczuć bo Niesie się po całym aucie...

Dziwne jest też to że u mnie ten dźwięk pojawia się w momencie gdy wcoskam sprzeglo z 3 na 4.... chociaż jak na 3 przyspiesse do 55km/h to też trochę słychać.  Jak to jest u was?

1 godzinę temu, arpol_tomek napisał:

@Renia08 czy użyłeś tego ceramizera do skrzyni? Jest jakiś efekt na plus? Co prawda mam starszy model ale też borykam się z hałasem.

A jaki Pan ma silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 110km. U mnie to występuje tylko i wyłącznie jak jadę ze stałą prędkością. Zaczyna się od 50km/h kończy na 90+km/h. Im szybciej jadę tym dźwięk jest wyższy i bardziej piskliwy. Jak wcisne sprzęgło to dźwięk znika, hak pEwprzyśpiem też znika, jak zwalniam również. Ewidentnie dochodzi że skrzyni biegów. Śmieszne jest to. 10 letnie auto, a dźwięk jakbym starym Poldolotem jeździł. Nie wymienię skrzyni bo to loteria, trzeba by nową albo regenerowaną w ten sposób, że ktoś zna problem i to wyeliminował. To nie są zęby dyferencjału tylko jego bieżnia, w której dyfer pracuje. Szkoda słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny dźwięk jak na filmie co dodałeś. I też in szybciej jadętym głośniej. Najlepsze jest to że mój chlipaknjak siedzi koło mnie tego nie  słyszy... Mam nadzieję że nie będzieto coraz glosniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chce ponowić temat. Czy ktoś znalazł rozwiązanie ? Rozbierał ktoś skrzynie i obadał temat? A może ktoś wie czy sam ten element jest wymienialny ?  Nie chce wymieniać skrzyni które no niby kosztują te 300+ zł i się dowiedzieć, że kolejna będzie wyć tak samo albo gorzej. Są niby regenerowane skrzynie i każdy sprzedawca się zarzeka, ze wszystkie części, które były uszkodzone zostały wymienione, ale takie skrzynie kosztują 1100zł w górę. Jak się będzie dało to jakoś ogarnąć to będę się cieszyć z auta kolejne lata,a  jak się nie uda to będę musiał naprawić co się da i niestety sprzedać i być stratny :( Mam z niej gaz i wszystko więc w sumie szkoda by było. Jest z nią coraz gorzej, teraz przy dodaniu gazu na 1 biegu słychać stuk, tak samo jak puszczam gaz. Gdy stoi auto na biegu i je pchnę w jedną czy w drugą stronę to słychać stuk taki metaliczny dochodzi ewidentnie od strony skrzyni więc luz jest tam nieziemski.

 

Proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie i Panie - problemy z mechanizmem różnicowym w skrzyniach 6b pojawiają się najczęściej w pierwszych rocznikach tj. 2009/10/11. Później skrzynie były zmienione na inny model (ja mam felerną (już 4 sztukę) TL4-A032 gdzie w 2011r. (koniec roku) wkładali już TL4-A036 które tego problemu nie mają (na tę chwilę). Wymiany oleju, łożysk w skrzyni nie pomogą a mechanizm różnicowy nie występuje jako część zamienna. Ceramizer-y - nie wiem, nie testowałem ale mogę zalać - bo to jak z lewatywą w wojsku - może nie pomoże ale i nie zaszkodzi ;)

P.S. Skrzynia będzie wyć coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz243243 Koła mechanizmu będą się wycierać coraz bardziej... myślę, że szybciej Ty się poddasz (od wycia skrzyni) niż sam mechanizm. Poza tym, tych skrzyń nie opłaca się remontować - lepiej kupić kolejną - może w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!