Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jednostajny dźwięk podczas jazdy


Renia08

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.08.2018 o 10:42, Renia08 napisał:

Przy przyspieszeniu tego nie słychać na żadnym biegu. Słychać tylko przy jednostajnej jeździe(utrzymywanie prędkości) od 60 do 90km/h powyżej słabnie aż później całkiem dźwięk znika. Czyli wada fabryczna.

 

Dodaje filmik

Słuchać tylko praktycznie przy prędkości 50-70 później już znika dźwięk.

 

Witam. Mam ten sam problem.  Czy znalazł Pan przyczynę? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest to co pisał @trybik we wcześniejszych postach. Rozwiązania nie znam. Czasem ten "pisk" jest większy czasem go w ogóle nie ma albo jest słabiej słyszalny. Pisał też, że będzie gorzej a od 10tys km zero pogorszenia. Element który się zwalił jest niewymienialny. Dla mnie to chore. Sposób jest jeden. Zalać lepszy olej nawet gestszy żeby wyciszyć skrzynie i zalać specjalnego ceramizera, który wypełni luki między elementami ruchomymi eliminując luzy. Można też wyciszyć maskę od wewnątrz, żeby ten dźwięk stłumić. Jest jeszcze taki patent, żeby dodać uszczelkę między maską a komorą silnika, dokładnie na grodzi. Najgorsze jest w tym to, że jak nie pomoże żaden ze sposobów to zostaje wymiana skrzyni na taką samą z tym samym zepsutym elementem i dalej będzie piszczec. Tak to można połowę skrzyń z allegro kupić i zajeździc i oddać na zlom. 

Doprowadzam auto do prefekt stanu i je sprzedaje, nie mam sił na tą marke. W każdej innej jest możliwość naprawy wszystkiego. I przynajmniej skrzynie się nie sypią. My Love to Mondeo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem.  Nie jest to dla mnie jakoś bardzo irytujace  bardziej zależy mi na tym żeby przez ten pisk nie padła skrzynia. Biegi wchodzą równo I ładnie tylko ten dźwięk.... Mam nadzieję że nie będzie glosniejszy... dzięki wielkie za odpowiedź :-D dodam jeszcze że moim samochodem jeździł brat... nic  nie słyszał, później jeździł znajomy mechanik dla niego też wszystko gra .:D

 

Edytowane przez Martynaa93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normlaka w megane 3. Mam 1.5 dci 6 biegów i w okolicach jazdy od 70 do 100 przy lekkim dodawaniu gazu słychać jednostajny dzwięk trzymając gaz, gdy puszczam znika, gdy dodaje bardziej też znika, zawsze pojawia się w przedziale tych prędkości i gdy jest dodany lekko gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Krzysiuu napisał:

Nie papuguj.

Właśnie.  U mnie zaczyna się od 60km . Był Pan z tym u mechanika? 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorem tematu jestem ja i ja mam Meganke w benzynie 1.6 16v 110km 6-biegów i u mnie to występuje. Wczoraj wracając z pracy jakby trochę bardziej było słychać ale brak pomysłu dlaczego. Raz bardziej raz mniej. Rozmawiałem wczoraj z mechanikiem, który naprawia skrzynię, co prawda w dostawczych i busach. Podał mi prawdopodobną przyczynę, która jest najbliżej celu, mianowicie biezna łożyska dyferencjału się wyrabia od nacisków i tak sie dzieje. Prędzej sprzedam auto niż to naprawie. Tzn. To jest niestety nienaprawialne :( wygniata sie obudowa łożyska. Dodając gazu stawiamy nacisk i luzy się eliminują tak samo z puszczaniem gazu, jadąc z prędkością stałą wyrownujemy siły i taki oto efekt.

20190310_132848.jpg

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 3/4/5 biegu ( niestety nie zauważyłem przy jakiej prędkości) ale +- przy obrotach 2.5tyś ( nie licząć 6 biegu) występuje taki cichy dźwięk jakby łożysko było do wymiany pojawia się i znika pojawia sie i znika, i tak cały czas jak jadę w tym przedziale obrotów, pojawił się w sumie po zmianie opon na zimówki na dniach zmienię na letnie to sprawdzę czy to może opony czy co to może być :) . Generalnie się tym nie przejmuje bo jest to ciche i przy radiu prawię tego nie słyszę, nie zamierzam remontowac skrzyni prędzej zrobię następne 30tyś w tym roku i sprzedam samochód, bo włożonych kilku tyś w skrzynię ( o ile to jej wina w ogólę) nigdy nie "wyjeżdżę" . @Renia08 to wcale nie tak, że w każdej innej marce wymienisz wszystko, albo ta konkretna jest awaryjna. Kolega ma Bravo z skrzynią m32 tą samą co ładują do opli też i pewnie innych marek, w skrzyni na potęgę padają łożyska bo podobno fabrycznie za mało leją do niej oleju. Pomijam to, że kumpel zrobił już kapitalkę silnika bo upaliło mu zawór to teraz wymienia dwumasę, i robi skrzynie powoli koszty napraw przekraczają wartość auta, ale tyle już włożył, że wierzy iż w końcu pojeździ. Inny kolega ma astrę też z m32, i co ? i nie idzie nią jeździć na 3/4/5/6  biegu bo na tych mu wyją łożyska TRAGEDIA. Co do twojego filmiku, Ja tak nie mam, więc mnie to nie dotyczy mogę Ci tylko współczuć, że trochę nabiłeś się na minę z tym autem bo po prostu trafiłeś na kiepski egzemplarz, całkowicie Cię rozumiem bo też bym pewnie pluł na markę jeśli miałbym taką usterkę w aucie które mam od niedawna, szukaj na szrotach skrzyni, albo olej to i jeździj z tym co jest innej rady nie ma bo nawet jak zrobisz remont skrzyni to zapłacisz kilka tyś i nigdy w zyciu tego nie zamortyzujesz w tym aucie bo jak niby miałoby Ci się to wrócić ? 

 

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując auto było naprawdę w supermega stanie. Przebieg potwierdzony. Jeszcze fabryczna folia była na niektórych elementach w środku i np na zamkach drzwi wewnątrz. Blacharka idealna, hamulce wszystko prefekt. Parę rzeczy w zawieszeniu do zrobienia bylo ale to norma. I chlodnica klimatyzacji. Wszystko jest na tip top tylko ta skrzynia. Idzie z tym żyć bo kto nie jeździ to nie widzi problemu tylko ja. Trochę mam pedantyczne podejście do samochodów. Gdyby nie to, że mi się podoba bardzo to już dawno by poszła pod młotek. Mam w gazie więc I tanio jeżdżę. Naprawiac tego nie ma sensu nie tylko ze  względów ekonomicznych ale też z takich, że jak zmienię na używaną to albo trafię na ten sam problem a nawet gorszy a jak naprawie to i tak będzie to samo po jakims czasie. Zobaczymy co ten rok pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem też tak mam, najmniejszy stuk czy inny dźwięk który na codzień nie występuje jestem w stanie wykryć i do póki nie zrobię to spać po nocach nie mogę :D auto musi być na tip top mechanicznie.  Kwestii blacharskich nie upilnuję jeśli auto stoi najczęściej pod blokiem :( to niestety somsiady mi gdzieniegdzie lekko porysują autko :/ . Jeździj aż skrzynia wyzionie ducha, i tyle innej rady nie widzę :D . Być może to jakaś wada fabryczna, albo użytkowanie poprzednich właścicieli przez określony sposób wywołał tę usterkę, fajnie byłoby poznać dlaczego skrzynia wyje wtedy Ci którzy nie mają z tym problemu mogliby jeździć w taki sposób by uniknąć ewentualnej awarii :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czik3n napisał:

U mnie na 3/4/5 biegu ( niestety nie zauważyłem przy jakiej prędkości) ale +- przy obrotach 2.5tyś ( nie licząć 6 biegu) występuje taki cichy dźwięk jakby łożysko było do wymiany pojawia się i znika pojawia sie i znika, i tak cały czas jak jadę w tym przedziale obrotów, pojawił się w sumie po zmianie opon na zimówki na dniach zmienię na letnie to sprawdzę czy to może opony czy co to może być :) .

 

U mnie występuje coś podobnego i co ciekawe też zaczęło zaraz po zmianie opon na zimówki.

Cały czas mam nadzieję, że zniknie jak wrzucę alumy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jakaś akcję zrobić. Bo problem dość rozpoznawalny. Trzeba ogarnąć w jakich skrzyniach się to dzieje.  Niech zgłaszają się tutaj wszyscy użytkownicy co mają z tym problem i niech od razu podaja:

Rocznik auta;

Silnik;

Model skrzyni;

Objaw:

Zrobię listę użytkowników. Może uda się to jakoś grupowo zorganizować, żeby naprawić, im nas więcej tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy jakiś sposób, jakieś części może co innego. Burza mózgów. W kupie siła Panie i Panowie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!