Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie odpływu klimatyzacji (parownika)


Rekomendowane odpowiedzi

A czy problem na pewno dotyczy odpływu z klimatyzacji?

Bo u mnie w Megane3 powodem zalewania podłogi pasażera z przodu auta były niedrożne odpływy w podszybiu.

Woda przelewała się przez filtr powietrza w kabinie i wyciekała pod wycieraczką pasażera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!

Mam ten sam problem tylko, że woda była na dywanikach przednich oraz akwarium miałem w obydwóch schowkach w podłodze, rozebrałem próg przedni kierowcy i pod wykładziną gąbka nasiąknięta i reszta podłogi pływa :(
Na fotce zdjęcie z pod auta (mniej więcej okolica fotela kierowcy) na włączonej klimie skropliny się pojawiają tylko czy w tych okolicach jest odpływ skroplin z klimy czy po prostu z podłogi ścieka jakąś dziurą (przy wyłączonej klimie kapanie ustaje, więc domniemywam, że to są skropliny od klimy bo nie mam kanału, żeby to sprawdzić).

Według Was czekać do soboty i rozbierać podszybie tak jak kolega wyżej napisał, że przelewa się przez filtr kabinowy ?
Filtr kabinowy to jest ten sam co się wymienia co roku przy parowniku ?

IMG_9883.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy piszą wcześniej . Problem jest zatkany odpływ przy podszybiu . Ja w swojej tak miałem i jak wyjąłem ten  element gumowy z klapką od odpływu to prawie cały miałem zasyfiony ziemią liśćmi . Nawet zamieściłem post na temat czyszczenia podszybia razem z fotkami (lupka i szukaj a znajdziecie ) krok po kroku jak to zrobiłem . Co do odpływu z klimatyzacji to jest bliżej środka i wystaje taki wężyk z końcówką i widać go jak znajdziecie się pod samochodem .

a to dla tych co nie chce się szukać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!