Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z odpaleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.01.2021 o 16:04, jabrze napisał:

Przerwa cewki to brak światła diody.

Immo jest potrzebne chwilowo do wyzwolenia startu i po rozruchu nie zgaśnie. Dla M1 to urojona stawka. Skąd jesteś?

Lublin. Dostałem się do stacyjki, kostka wyglądała wporządku. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wykluczyłem go od razu, gdyż pompa paliwa pracuje i nawet sprawdzałem ciśnienie. Juz nie bardzo miałem oocje i dałem go do naprawy, więcej zapłaciłbym za taxi ito. Bo transport publiczny to u mnie porażka. Dzięki wszystkim, jak naprawi to dam znać na przyszłość co tam wymodzi. Pozdrawiam 

Edit: Elektryk dzwonił, żeby przyjechać bo nie wyjaśni przez tel. Zdążyłem usłyszeć, że potrzebna jakaś skrzynka. Wcześniej podejrzewał kompa i miał spróbować naprawić. Mam nadzieję, że ktoś zdąży mi poradzić o co chodzi, żeby nie dać się oszukać w razie czego. 

Nie wiem czy w takim wypadku wystarczy tylko komputer kupić czy też uch, albo cały zestaw startowy i co wyjdzie najtaniej. Pozdrawiam 

 

Edit2: Mechanik stwierdził, że padła szyna chyba "can" lub "k" szukaliśmy razem na alledrogo zestawu, tzn. Moduł, stacyjka z cewką i kluczyki. Chyba to najlepsza opcja, tym bardziej, że stacyjka tez już nie odbija, no i parę razy klucz w niej utkwił, taki zestaw 300zl i 100 zl za robotę. Gdyby ktoś miał sugestię, lub taki zestaw taniej prosze o pw. Pozdrawiam serdecznie. 

Edytowane przez Michcioms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie czy zacina się stacyjka czy może na kostce do stacyjki, problemem z uruchomieniem może być właśnie ten kabel z kostką. Cały zestaw to czyli :komputer, uch i kluczyki ze stacyjką, to najdroższa opcja. Zastanowiłbym się na usunięciem immo (ja tak zrobiłem i mam święty spokój) Uch czyli moduł komfortu raczej nie ma nic wspólnego z immobilizerem. Rozłącz akumulator zewrzyj klemy żeby wyzerować kompa, przyucz kluczyk nawet kilka razy może załapać za drugim.

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/zestaw-startowy-megane-i-lift-0281010077-1-9-dti-i8690068313.html

Musiałbyś zapytać czy mają do tego elektronikę z kluczyka bo dołączyli tylko pestkę immo ale centralny bez tej elektroniki nie będzie działał.

Na zdjęciu masz zaznaczoną pestkę immo i elektronika do centralnego.

I drugi zestaw bez modułu komfortu chociaż jest licznik który do odpalenia nie jest potrzebny :-) ale ma białe zegary :-)

https://allegro.pl/oferta/zestaw-startowy-renault-megane-1-coupe-1-6-16v-9466166248

Każdy moduł komfortu musi mieć własne kluczyki (nikt nie chce przyuczać innych lub po prostu się nie da!!)

 

Kluczyki Megane.jpg

Edytowane przez slawinci
Poprawa błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo kolego, niestety nic mi samemu nie wychodziło. Komp podobno ok, a tylko z bsi problem. Okazało się, że tamte zestawy, ktore były na all. Nie nadawały się więc zamowili sam bsi około 100zł za czesc i 100 robota. Chyba najtansza opcja, a narazie bieda u mnie, a auto potrzebne, odkuje się to dalej pomyślę , bo raz nie mogłem ruszyć kluczyka w tej stacyjce, trzeba myśleć o wymianie. Mówili mi, że gdyby to był inny silnik np. 1,4 to wywaliliby immo, ale akurat w tym są jakieś problemy, że potem już nie jest jak było, wzrasta spalanie i inne niby niemożliwe rzeczy. Polecił mi ich mój mechanik i raczej mam zaufanie bo najpierw była mowa 300zł za wywalenie immo. Więc nie opłacałoby im się zupełnie teraz wziąć 100zł za wymiane i przegranie bsi  niż 300 za wywalenie immo. Czekamy na paczke i oby juz nie wyszła zadna niespodzianka, wtedy polecę ich każdemu.

Edit: Złe wieści, podmienił i nadal brak diody immo. 

Pozdrawiam serdecznie. 

Edytowane przez Michcioms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!