Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie na biegu 5 i 6 - przy 1500 tys obrotów


sztuka_93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w mojej Megi III, a mianowicie przy przyśpieszaniu na biegu 5 i 6 , startując od 1200 tys. obrotów, dochodząc do 1500 obrotów, autem zaczyna trząść. SPotkał się ktoś może z takim problemem? Nie jest to regularne, ale na 10 przyśpieszeń, dzieje się tak 8 razy. I tylko na biegu 5 i 6.

Mój silnik to 1.5 dCi. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wyjęcia skrzyni nie potwierdzisz. Miałem podobnie, przy przyśpieszaniu na wysokim biegu i niskich obrotach miałem lekkie telepanie budą. Przy wyższych obrotach wszystko było w porządku. Na biegu jałowym nie było jakiś większych wibracji, przy gaszeniu też w miarę spokojnie. Jako, że sprzęgło zaczynało mi się uślizgiwać przy mocniejszym dodaniu gazu byłem zmuszony je wymienić. Tarcza całkowicie zużyta. Po rozebraniu okazało się, że dwumasa też nadaje się do wymiany. Teraz mam wszytko w porządku, nie telepie przy przyśpieszaniu, rusza łagodnie, sprzęgło leciutko pracuje.

Nie chcę Cię narażać na niepotrzebne wydatki, może u Ciebie jest inna przyczyna. Opisałem tylko swój przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty: sprzęgło oryginał nowe kompletne LUK -195 zł + przesyłka. Tydzień szukania w internecie ale się udało (likwidacja sklepu). Wysprzęglik oryginał Valeo 200 zł + przesyłka. Koło dwumasowe używane ale praktycznie nowe z Kago II - 480 zł. Robocizna 0 bo sam wymieniałem. A piwa nie piję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem, ceny jak najbardziej akceptowalne, z resztą to w końcu diesel. Podjadę do swojego mechanika, zobaczymy co on powie i czy uda mu sie przede wszystkim ocenić stopień zużycia a co za tym idzie, kiedy należałoby to wymienić (za tydzień czy za 2 miesiące). 

Swoją drogą skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem nie w stopce tylko w profilu mam Chełm, u mnie wyświetla. To raczej nie powinno być zabronione prze rodo, tym bardziej, że informację o zamieszkaniu podaję świadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Mam podobne objawy do opisywanych oraz wibracje na biegu jałowym odczuwalne od strony kierowcy czy z wciśniętym pedałem sprzęgła czy bez jest tak samo. Nie są słyszalne jakieś metaliczne stuki jedynie te wibracje i czasami szarpanie przy przyspieszaniu z wyższego biegu. Czy może to być dwumas? Samochód to Megane III 1.5dci 110KM. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!