Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj miałem dość dziwną sytuację silnik w miarę ciepły 30min po zakończeniu jazdy;wsiadam uruchamiam ruszam 20m dzwoni telefon więc zjechałem na pobocze i rozmawiam silnik zgasł start~stop zadziałał.Rozmawiając przez telefon za około 1~2min niczego nie dotykając silnik sam się uruchomił!Klimatyzacja wyłączona było lekko nagrzana kabina od słońca uchylona szyba czy to mogło zmusić komputer do niekontrolowanego uruchomienia silnika po to by schłodzić wnętrze?rozumiem gdyby była klimatyzacja załączona to nawet nie powinien mi zadziałać start~stop ale w takim przypadku bez klimy?Ciekawe czy gdybym miał wbity bieg to też uruchomi sie sam i pojedzie komuś w :tyłek:Co koledzy na to możliwe jest żeby sam wystartował silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ROBRAT może tak być, w sytuacji, kiedy >>samochód uzna<<, że akumulator nie wytrzyma obciążenia. Generalnie wyłączam auto start-stop, ale zdarzyło mi się zapomnieć i wówczas albo auto gaśnie, albo wyświetla komunikat, że nie może zgasnąć. Spotkałem się (w innym aucie - Fabia z 2015, 1.2 benz.) z takich zachowaniem jak u Ciebie, tzn. samochód na światłach nagle ożył. Oczywiście zanim ruszyłem. Wg mnie samochód się nie odpali ponownie, jeśli nie ma warunków: jak wyobrażasz sobie wrzucenie biegu w trakcie fazy "stop"? Wciskasz sprzęgło, auto się odpala. Także tutaj bym się nie obawiał nagłego skoku do przodu :)

Edytowane przez konwil
Literówki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no fakt z tym ruszeniem na biegu nie ma szans fakt coś nie załapałem:bash:.Wiesz może i racja z tym poborem prądu bo silnik zgasł zaraz po uruchomieniu a nawiew trochę dmuchał powietrzem do kabiny...Zaden komunikat nie wyszedł wiec może uznać to za normalny obiaw auta w XXI wieku:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a Megi nie informuje o powodzie niemożności wyłączenia silnika lub włączenia silnika? Mam ten uszczęśliwiający system w służbowym aucie i kiedyś jak go testowałem to auto zgasło na światłach, a później samo się odpaliło, a na wyświetlaczu razem z tym informacja znaczek informujący i "powód: klimatyzacja". Gdy mam ten system włączony, a dojadę do domu, odepnę pas, a silnik jeszcze chodzi (studzenie turbo) i wrzucę luz / puszczę sprzęgło mam znaczek i "powód: niezapięty pas kierowcy".

Ktoś kiedyś pisał, że auta z takim systemem mają zabezpieczenie by nie wyłączyć silnika gdy jest on zimny. Otóż moje nie ma. Sprawdziłem ostatnio przez przypadek. Zgasł gdy czekałem w kolejce przed krzyżówką, 500 m od ruszenia, po przymrozku, zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet pewnie z dokładnie tych samych powodów Meganki nie wyłączają silnika, ale informują tylko lakonicznym: "Funkacja auto stop niedostępna" (czy coś w ten deseń). Mój też chyba nie ma takiego zabezpieczenia, ale czasami - jak sobie zapomnę wyłączyć to to - widząc ww. informację sam się zastanawiam czemu. Częściej jednak gaśnie w takiej sytuacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam to rozpracowane tak że:zawsze zapominam wyłączać start/stop ale zawsze gdy podjeżdżam pod garaż to ostatnie metry odpinam pas funcja nie zadziała a gdy się cofa np.do prokowania tyłem to nawet nie trzeba pasa odpinać bo funkcja też nie załapie po cofanu.Z reguły staram się nie korzystać z tego bajeru bo żadna to oszczędność,ale czasami sprawdzam czy działa:rolleyes:chyba,że wbijam się w jakieś miasto gdzie trzeba się często zatrzymywać to i owszem wyłączam funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo często, prawie zawsze jak np. zatrzymam się przed opuszczonym szlabanem kolejowym i zadziała Start&Stop , to po 3-4 minutach silnik się sam uruchamia.

I tak mam od nowości.

Myślałem,. ze ten typ tak ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem polega na tym, że kiedy chciałem przetestować system (chwilę po zakupie), to silnik gasł co chwilę; a jeśli już się zatrzymuję, to raczej na 5-65 sekund. 3-4 minuty - to miałoby sens. Pytanie inne: czy sens ma wyłączony silnik, 28 st. C, brak klimy? Dla mnie nie ma, a tak właśnie bywa (jak zapomnę wyłączyć) - choć może, gdybym nie wyłączał wówczas systemu, to może silnik by za 3-4 minuty ruszył... Nie miałem stosownej okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!