Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika na wolnych obrotach


Dana

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!Silnik oczywiście 2.0 180KM benzyna.Na rozgrzanym silniku występują duże drgania.Na tyle duże,że trzęsie się cała karoseria.Zostały sprawdzone cewki,wymienione świece,wymienione koło dwumasowe z kompletem sprzęgła,komputer pokazuje prawidłowe parametry pracy silnika(tak twierdzi elektronik,który sprawdzał auto),nie występują żadne komunikaty czy błędy.Również żadna z poduszek silnika i skrzyni nie jest zerwana.Czy ktoś ma pomysł na dalsze poszukiwanie przyczyny?Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dana napisał:

Również żadna z poduszek silnika i skrzyni nie jest zerwana

Rozumie, że ;

 - moc jest, przyspieszenie jest, zużycie paliwa w normie ???

-  poduszki nie muszą być zerwane aby nadawały się do wymiany, 

-  koło pasowe wału z amortyzatorem drgań do szczególnej kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-  Wymiana tego koła zalecana jest co ok.120.000 km wraz z paskiem osprzętu i napinaczem,

 Pierwsze oznaki zużycia/uszkodzenia pojawiają się wcześniej na tylnej stronie koła,

-  Zużyte koło prowadzi do zerwania paska osprzętu i blokady rozrządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2018 o 06:52, Dana napisał:

 Drgania silnika na wolnych obrotach, 

 Na rozgrzanym silniku występują duże drgania. Na tyle duże, że trzęsie się cała karoseria.

Jeżeli obroty na biegu jałowym są OK, to pozostają poduszki do zmiany, najbardziej prawdopodobna przyczyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest aut z tym silnikiem dostępnych w kraju; 

1/  KZFR oraz elektrozawór zmiennych faz rozrządu, jeżeli ;

       a/ uległy awarii, to efektem tego jest ;

            -  nierówna praca silnika na biegu jałowym,

            -  powyżej 1800 obr zaczyna stukać koło zmiennych faz rozrządu ( terkotanie, silnik chodzi jak traktor,

                 klepie jak diesel, silnik jest słabszy) ,

      b/ jeśli elementy są OK, to auto normalnie przyspiesza a przede wszystkim jest cicho pod maską,

2/ KZFR lubi aby olej w misce był pod kreskę ' max', nie może być ponad max,

     Olej powinien być dobrej jakości; min 5W40, synthetic, wymieniany co ok.10.000 km do 12.000 km .

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie osłonę termiczną tłumika. U mnie była luźna i drgania przechodziły na cały samochód. Niby głupie, ale też myślałem, że drgania wychodzą z silnika, wymieniłem nawet poduchy...

Edytowane przez Colt1255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, problem został rozwiązany ? Mam podobna przypadłość i jestem świeżo po wymianie fabrycznego kompletu z dwumasa z rs. Drgania mam nadal, ale przy puszczonym pedale sprzęgła, przy wciśniętym nie mam żadnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę późno,bo długo to wszystko trwało ale problemem była niby dobra dwumasa.Po kupnie nowej,odradzam regenerowanie,wszystko jest ok.Dwumasa kupiona w Niemczech w cenie 382 Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!