Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania tylnego zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Całe tylne zawieszenie drga w zależności od jakości drogi.Na nowych drogach cisza, na starszych ale prostych bez dziur drga niemiłosiernie.Im lżej z tyłu to zjawisko się pogłębia.Przy pełnym baku i paru siatkach zakupów.zjawisko znika. Pasażerowie z tyłu nie zmieniają tego zjawiska jak zakupy. Drgania przechodzą na całe auto.Przy małych nierównościach poprzecznych na pusto jest uderzenie jakby nie było sprężyny.Sprezyny i amortyzatory przód/tył nowe.Wczesniej były delikatne drgania ale zaczęło się to pogłębiać.Obstawiam tuleje belki bo były delikatne naderwane ale nie chce inwestować w nowe narzędzia nadarmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jakie nic z dużych marek. Niemieckie chińczyki :).

Miałeś podobne objawy ? 

Dodam że oryginalne były kompletnie niezdatne do użycia.Amortyzatory mają tłumić więc raczej powinno bujać tyłem.Nigdy nie miałem takiego objawu z żadnym aucie wcześniej.W Lagunie bujało ostro tyłem góra dół. Tak samo w Clio i Megane 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewność? Niby jakim cudem mają się utwardzić? Twardy amortyzator tłumi szybciej. Tutaj nie ma pukania czy coś tylko drgania.

Tak jest od początku prędzej bym obstawiał sprężyny niż amory. Poczekam może jeszcze ktoś miał problemy z tulejami i się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił wykładu z zasady działania amortyzatora. W skrócie - olej jest mocno zanieczyszczony i zapycha zawory.

Spróbuj usiąść na krawędzi bagażnika i pobujać autem. Tył powinien ładnie się uginać pod twoim ciężarem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Astma napisał:

Amortyzatory mają tłumić więc raczej powinno bujać tyłem

Buja jak są zużyte nie trzymają.Przy zerwanych tulejach po wymianie amorków nierówności poprzeczne na pewno będą bardziej odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postawie tył na kobyłkach i sprawdzę  tuleje.

Co do amorów są na 100% sprawne.

Pogoda jest paskudna to trochę z tym poczekam.

Krzychu miałeś jakieś osobiste doświadczenia z zerwanymi tulejami w Megane 2?

 

 

Edytowane przez Astma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!