Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam wszystkich,

mam problem w swojej Megance 1.4Tce z 2011r. Ostatnio zauważyłem że nie mam światła wstecznego pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy żarówki się nie przepaliły ale były całe. Potem sprawdziłem bezpiecznik od światła wstecznego i był cały. Potem poczytałem na tym forum że może być zepsuty czujnik biegu wstecznego poszedłem sprawdzić napięcie na kostce i napięcia nie było pomyśalełem że pojadę kupie czujnik i wymienię go , ale późnej sobie przypomniałem że gdy wrzucałem wsteczny światło się nie świeciło ale za to czujniki parkowania się załączały i teraz nie wiem czy to wina czujnika czy coś z elektroniką jest nie tak. Proszę o pomoc jeśli miał już ktoś taką sytuacje bądź zna się dobrze na tym i może mi pomóc.

Czujnik na skrzyni biegów nie zasila bezpośrednio świateł cofania. Podaje tylko sygnał do modułu USM pod maską o swoim położeniu. Nie zmienia to faktu, że na jednym z pinów powinno być 12 V po włączeniu zapłonu. Moduł USM osobnymi pinami zasila światło cofania i system parktronic. Sprawdziłbym jeszcze raz bezpieczniki pod maską.

Podlacze sie pod temat, zeby nie zakladac nowego.

Mam podobny problem jak autor tematu, podczas wbijania wstecznego swiatla sie nie swieca, ale wlacza sie tylna wycieraczka, w zwiazku z tym to raczej nie czujnik?

P.S jakie sa zarowki swiatla wstecznego w Megane III HB? bo juz znalazlem dwie rozne informacje :/ Dzieki.

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Uszkodzenie wiązki elektrycznej w klapie bagażnika - najprędzej w gumowym peszlu w miejscu gdzie wchodzi do bagażnika.