Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Regulacja zamka Megane IV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Megane IV z 2017.

Objawy:

Drzwi pasażera zamykają się bez problemu - jednak podczas jazdy wydobywa się z boku drzwi piszczenie i trzeszczenie. Jak dociągnę uchwytem drzwiowym drzwi do środka - to dźwięki znikają. Chodzi zatem zapewne o to, że drzwi za słabo są dociągane do wnętrza - za słabo przylegają i któraś uszczelka świruje.

Poszukałem na forach - podobno trzeba to wyregulować zamkiem - ale zamkiem na słupku czy "językiem" w drzwiach ?

I co oznaczają te literki R , X ? Cyfry 8.8 - oznaczają zapewne rozmiar TORXa. Czy regulować tylko na słupku czy oba ? Poradźcie.

W załączniku - zdjęcia - zamek w drzwiach i zamek w słupku

 

zamek w dzrwiach.jpg

zamek w slupku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulujesz najpierw uchem na słupku (tak się zawsze robiło). Jak już jest tak wytrzaskane że nie daje rady uchem, to się wtedy zaczynało zamkiem regulować (ale to było przy starych auta).

Liczba 8,8 to wytrzymałość śrub.

A te cyferki to albo oznaczenia producenta (śrub), albo jakieś pomocnicze dla logistyki. 

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

U mnie megane IV grandtour z 2017r. Mocno słychać odgłosy z drogi przy drzwiach kierowcy (nie świst wiatru) tylko tak jak by drzwi były nie domknięte czy uchylona szyba. Drzwi zamykają się dobrze tylko trzeba trochę mocniej trzasnąć przy zamykaniu niż pozostałymi, ale ogólnie nie ma tragedii z domykaniem. Uszczelki wyglądają dobrze, przy myciu karcherem nic nie leci do środka. Poluzowałem śruby na ryglu tym na słupku ale u mnie wygląda jak by tam nie było regulacji - jest może 1mm ruchu na boki i góra dół, podobnie jest z zamkiem. (śruby do regulacji wykręciłem że wystawały z pół centymetra). Czy w megance 4, nie reguluje się dociągu drzwi przez przesuwanie tego rygla? Może ktoś obeznany w temacie powie jak dociągnąć te drzwi do nadwozia? Aha powiem jeszcze że samochód na 100% nie był tłuczony a te drzwi jakoś nie dochodzą i wizualnie jak by góra nie dociska się do nadwozia zwłaszcza widać że odstają te plastikowe błyszczące nakładki ale wiatr tam nie gwiżdże. 

Edytowane przez Jedroslaw.kwaczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!