Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Huczenie, szum lub coś na tą modłe


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników IV generacji szczególnie z silnikiem 1.2 tce 6 biegów. Czy macie może w swoich egzemplarzach taki objaw huczenia szumu (nie jest to bardzo głośne) podczas jazdy około 80 km/h i powyżej z jedostajną prędkością na biegu lub na luzie. Takie łu łu łu. Ja byłem przekonany że to opony ale jak zmieniłem na zimowe objaw nadal występuje. Myślełem może łożysko w którymś z kół ale w serwisie powiedzieli że nie. Może to dyferencjał w skrzyni wydaje takie dźwięki już sam nie wiem. Ta skrzynia generalnie na 4 i 5 biegu i obrotach 2100 obr/min jakoś tak podgwizduj jak 20 lat temu w polonezie. Objeździłem w swoim życiu kilkadziesiąt aut głównie niemieckich i z takim czymś się nie spotkałem. Auto oczywiście zakupione nowe w chwili obecnej na liczniku 4250 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko białe tak mają, a tak poważnie to może nie jest to jakiś wielki problem ale mnie to strasznie irytuje. W nowym aucie taka lipa to trochę słabo.  Wychodzi chyba na to, oże może to być jednak dyferencjał ponieważ gdyby szumiał jakiś wałek  w skrzyni to przy wysprzęgleniu odgłos "łu łu łu" by znikał. A tak wogóle moje wrażenie z operowania lewarkiem w tym aucie sprawia wrażenie jakbym grał na Playstation na kierownicy Logitecha G27. Mocno zabawkowo i zbyt delikatnie. Jak ktoś kiedyś sie bawił tą zabawką to wie oczym mówię.  Biegi wchodzą wzorowo tylko za delikatnie

Edytowane przez bratpit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bratpit napisał:

Może tylko białe tak mają, a tak poważnie to może nie jest to jakiś wielki problem ale mnie to strasznie irytuje. W nowym aucie taka lipa to trochę słabo.  Wychodzi chyba na to, oże może to być jednak dyferencjał ponieważ gdyby szumiał jakiś wałek  w skrzyni to przy wysprzęgleniu odgłos "łu łu łu" by znikał. A tak wogóle moje wrażenie z operowania lewarkiem w tym aucie sprawia wrażenie jakbym grał na Playstation na kierownicy Logitecha G27. Mocno zabawkowo i zbyt delikatnie. Jak ktoś kiedyś sie bawił tą zabawką to wie oczym mówię.  Biegi wchodzą wzorowo tylko za delikatnie

 

Potwierdzam, słychać jakieś dźwięki ze skrzyni 6tki zarówno w megane,captur jak i kadjar jakie mam okazje objeżdżać. 

Ale na osłodę to w używanych przeze mnie autach z grupy vw mechanizm jęczy przy skręcie w lewo. 3 samochody ;) i ten sam dźwięk. 

Takze tttm czyli ten typ tak ma.

co do delikatności to masz rację. Ale dlatego żona wybrała megane a nie golfa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2018 o 08:11, rafa85 napisał:

Czy dźwięk jest słyszalny tylko w okolicy fotela kierowcy? Czy dobiega z okolic lewego nawiewu?

Powiem Ci że to grzechotanie to całkiem inna historia. U mnie też grzechota tak pow 80 km/h słyszalne to jest z lewego nawiewu czasami jakby spod nóg. Ogólnie z tej strony jest właśnie skrzynia biegów. Jak odpuszczam gaz to czasami słychać takie stukniecie. Powiem Wam że mi się wydaje że ta skrzynia biegów to nieporozumienie i to z niej dochodzą te dzwięki.  Napisałem już do serwisu niech to przeglądają , auto na 4500 km i takie rzeczy tragedia. Bez radia nie moge jechać bo cały czas mnie to wk...a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!