Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

WYMIANA Panelu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,posiadam megan4 wersja life interesowałaby mnie wymiana panela z radiem na panel z nawigacją czy ktoś może już to robił,czy jest możliwość wymiany beż poważnych przeróbek.Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez jacekmigacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą wersje radia i przed zakupem nowego chciałem zorientować się jak wygląda sprawa z wiązką itp. Dzisiaj zrobiłem pierwsze podejście do tematu, rozebrałem deskę i dostałem się do radia. Tu jest problem, bez wyciągania deski lub wycinania plastikowych fragmentów radia nie da się wymontować. Jest zbyt mało miejsca, przeszkadzają nawiewy.

IMG_20181112_151200324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego, kupowaliście samochody z super okazji cenowej z takim wyposażeniem, to wasze auta firmowe, czy po prostu pozalowaliscie grosza na oryginalne rozwiązania.

 

Po co bawić się w takie gowniane rozwiązania w nowych samochodach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem po prostu sprawdzić czy jest taka możliwość bez większych kombinacji. Wyszło, że się nie da i trudno. Teraz przynajmniej inni będą wiedzieć, że gra nie jest warta świeczki.

Panel jest wystarczający, ma wszystko co ma mieć - jedyny minus brak nawigacji i to był jedyny powód, dla którego chciałem podjąć się tej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia pewnie wymieniać nie trzeba, jedyne co to dopiąć dodatkowe przewody do instalacji. Po wyjęciu oryginalnego panelu na filmiku jest przejście. Gościu ściąga panel, a następnie jest klatka, gdzie ma wyprowadzone dodatkowe przewody do tego panelu. Jedynie tutaj widział bym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie na yt jest filmik. Trzeba poszukać.

Gościu wymienia panel w niespełna godzinę. Podkreślam sam panel.

4 do 6 śrubek. Radio pozostaje. Kable pasują, chyba że jest to chwyt marketingowy i wszystkiego nie pokazali.

Na pewno nie pokazali montażu anteny GPS.

Zakładając, że te panele mają wbudowaną funkcję miracast jest sens montażu i korzystania z map googla, a nie

liczyć na łaskę producenta.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie w mojej ocenie bez problemu wszystko powinno działać. Też przymierzam się do wymiany starego panelu na "mniejszy tablet". Jeżeli chodzi o funkcje panelu to wszystkie są takie same (zwróćcie uwagę na rozmieszczenie przycisków), takie same również są podpięcia kostek do panelu z mniejszym tabletem (przejrzałem sporo zdjęć i filmików) więc w mojej ocenie nie powinno być najmniejszego problemu. Czekam, aż skończy mi się gwarancja i działam.. Czas bardzo szybko leci :) A co do tego dlaczego kupiłem taki a nie inny samochód? Argumenty mam 3.

1. Samochód, który zakupiłem był do wzięcia od zaraz (akurat zostałem postawiony pod ścianą i w ciągu niespełna 2 miesięcy potrzebowałem samochodu - nie chciałem ładować kasy w używany samochód),

2. Udało mi się wyrwać dobrze wyposażony samochód (dla mnie wystarczający - wersja limited) i wynegocjować w mojej ocenie naprawdę fajne warunki finansowe wraz z 5 letnią gwarancją i 5 letnim serwisem w cenie,

3. Cena - za głupi wyświetlacz Renault krzyczało sobie chyba coś koło 3 tys. zł.. To już lekka przesada.. Wymiana starej konsoli na "mniejszy tablet" to koszt kilkuset zł (w zależności od tego w jakiej cenie kupimy tablet - na alledrogo są od 350 - 1500 zł), 2 piwek i godziny pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie a czy ktoś z was miał do czynienia z firmą CARVOCAL, ponieważ zastanawiam się nad wymianą panelu na taki z poniższego linku, tylko zastanawia mnie fakt podpięcia panelu do oryginalnej wiązki samochodu. Na filmie 1:30 min widać przejście z okablowania fabrycznego do okablowania systemu Carvocale tylko nie wiem czy do tego celu nie trzeba czasem rozbierać całej deski. Dajcie znać, co o tym myślicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!