Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam ,posiadam megan4 wersja life interesowałaby mnie wymiana panela z radiem na panel z nawigacją czy ktoś może już to robił,czy jest możliwość wymiany beż poważnych przeróbek.Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

Edytowano przez jacekmigacz

Też chętnie się dowiem. Szukałem panela pod manualną klimę i znalazłem taki Ali

Jak również z Carvocal 

CarvocaCarvocal

Btw... podczas jazdy taki panel wydaje mu się kompletnie nieużyteczny :-P 

Wolałbym ten z renault bo zależy mi tylko na nawigacji carvocal  ma za dużo bajerów które mnie nie interesują i jest  za drogi.

Edytowano przez jacekmigacz

Prawdopodobnie problem jest bardziej złożony bo panel to nie wszystko - liczy się tez "radio" które jest za panelem. To chyba ono obsługuje dodatkowe funkcje. Chyba...

Mam tą samą wersje radia i przed zakupem nowego chciałem zorientować się jak wygląda sprawa z wiązką itp. Dzisiaj zrobiłem pierwsze podejście do tematu, rozebrałem deskę i dostałem się do radia. Tu jest problem, bez wyciągania deski lub wycinania plastikowych fragmentów radia nie da się wymontować. Jest zbyt mało miejsca, przeszkadzają nawiewy.

IMG_20181112_151200324.jpg

Nie rozumiem jednego, kupowaliście samochody z super okazji cenowej z takim wyposażeniem, to wasze auta firmowe, czy po prostu pozalowaliscie grosza na oryginalne rozwiązania.

Po co bawić się w takie gowniane rozwiązania w nowych samochodach ?

W moim przypadku kupiłem uszkodzoną IV z takim już wyposażeniem. Gdybym miał brać nową to na pewno bym nie wybrał tego panelu. 

? Czemu ? A teraz chcesz go montować ? Przecież działa jak trzeba, wyglada tez ok. Czego chcieć więcej. 

Chciałem po prostu sprawdzić czy jest taka możliwość bez większych kombinacji. Wyszło, że się nie da i trudno. Teraz przynajmniej inni będą wiedzieć, że gra nie jest warta świeczki.

Panel jest wystarczający, ma wszystko co ma mieć - jedyny minus brak nawigacji i to był jedyny powód, dla którego chciałem podjąć się tej operacji.

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

Nie rozumiem jednego, kupowaliście samochody z super okazji cenowej z takim wyposażeniem, to wasze auta firmowe, czy po prostu pozalowaliscie grosza na oryginalne rozwiązania.

Po co bawić się w takie gowniane rozwiązania w nowych samochodach ?

No dokładnie pozalowalismy kilku tysięcy.. To się zdarza i tyle. Będę badał temat ale póki co za rozbieranki się nie biorę. 

Chciałbym jednak nawiązać do swojego wcześniejszego posta. Wydaje mi się że panele takie jak Carvocal nie wymagają wymiany radia. Wymiana wydaje mi się konieczna jeżeli chcielibyśmy wrzucić oryginalny panel Renault. Takie oryginały na Allegro są tańsze niż np Carvocal bo on wychodzi jakieś 1500 zł.

Tak więc myślę, że gra jest jednak warta świeczki, oczywiście dla amatorów takich zabaw.

Edytowano przez Pitrek

Spokojnie, zawsze można tem problem rozwiązać przy zakupie następnego auta. Albo chwile poczekać i kupić kompletna deskę z radiem oryginalnym jakie się chce. Tyle ze na razie to spora kasa. 

Przejrzalem jeszcze raz filmik z Carvocal - nie wymieniał radia.

W komentarzach piszą ze to nie działa z manualna klima....to pewnie kolejna przeszkoda ale sam system fajny. Coś na wzór Tesli. 

Radia pewnie wymieniać nie trzeba, jedyne co to dopiąć dodatkowe przewody do instalacji. Po wyjęciu oryginalnego panelu na filmiku jest przejście. Gościu ściąga panel, a następnie jest klatka, gdzie ma wyprowadzone dodatkowe przewody do tego panelu. Jedynie tutaj widział bym problem.

Czekamy na pierwszego nabywcę i montażystę ;-)

Złapałbym się tego bez wahania ale gwarancji mi szkoda.