Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Notoryczne wycieki z układu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Od dłuższego czasu zmagam się z moją meganką a mianowicie mam wycieki płynu chłodniczego . Wycieki pojawiają się nagle i są bardzo obszerne . Notorycznie zbiorniczek wyrównawczy mam pusty. Wielokrotnie samochód był oddawany do mechanika( wielu różnych się tym zajmowało w różnych miejscach ) , mechanicy nie potrafią zdiagnozować miejsca wycieku. Sprawa trwa już ponad 2 lata. Samochód wyposażony jest  w instalację  gazową .Po wizytach w zakładach samochód nie cieknie przez jakiś czas. Raz jest to pół roku innym razem kilka tygodni. Wymieniałem już chłodnice oraz termostat . Wymienione było również kilka uszczelek. Sprawdzane były krućce. Patrząc na miejsce w którym wycieka płyn jest to w okolicy przedniego lewego koło lecz to też nie jest do końca pewne bo może to też spływać po osłonie . Ważną kwestią jest to że objawy nasilają się przy spadku temperatury w dół . Macie może jakiś pomysł co może dolegać mojej Megi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam. U mnie cieknie na połączeniu węży do reduktora i sporadycznie na trójniku. Mocno nie cieknie ale się sączy, szczególnie na jesień i zimą. Dokręcenie opasek pomaga na jakiś czas i potem znowu cieknie. Nie wiem czy winne są węże semperita czy opaski. Na króćcach reduktora widać zawilgocenie. Zobacz jak to wygląda u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x

Masz jakąś propozycje w jaki sposób sprawdzić czy jest to pompa wody ? Czy zmiany temperatury na zewnątrz mogą mieć dla niej znaczenie ?

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Offczy napisał:

 Czy zmiany temperatury na zewnątrz mogą mieć dla niej znaczenie ?

Miałem dokładnie taki przypadek. W czasie pracy silnika był stan idealny, a po dłuższym postoju płynu brakowało. Nigdzie żadnych śladów z wyjątkiem mokrej osłony silnika. Po zdjęciu doświadczenie z bibułą pod silnikiem i miejsce znalezione. Pompa była jeszcze na gwarancji po ok 10 kkm. Ten ubytek powodował również zapowietrzenie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, na początek myślałem, że to przez rozszczelnioną chlodnice, wymieniłem i trochę pomogło, ale na przestrzeni około 10k ubyło mi 1l plynu, jako że po tej chlodnicy jestem wyczulony na stan płynu nie mogłem spać po nocach z nerwów dlatego wymieniłem kompletny rozrząd z pompą wody którą obstawiałem za winowajcę, i NIC ani kropli od tego momentu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze mój temat zostaje zamknięty. W końcu po 2 latach znalazłem człowieka który dokładnie i uparcie zgłębił ten problem . Jakiś cudowny mechanik robiąc kiedyś jakąś naprawę zamiast wymienić uszczelki użył silikonu... Silikon z czasem zaczął się kurczyć i kruszyć. Wykrycie nie było takie proste jakby się wydawało z powodu iż w cieple wszystko było w porządku. Mam nadzieję że wszystko zakończyło się już na zawsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!