Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złamany bagnet


the_godfather

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj chciałem sprawdzić poziom oleju, ale niestety złamał się bagnet. Próbowałem wyciągnąć rurkę. W tym celu odkręciłem śrubę u góry, ale rurka nie chce wyjść. Czy jest jeszcze jakiś sposób, by wyciągnąć bagnet bez ściągania miski olejowej? Dodam, że złamał się przy samej górze i wpadł niżej, bo go nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój, kup drugi za kilkanaście złotych i zapomnij o problemie. Ułamany na pewno szkody nie narobi. Dodatkowo masz elektroniczny pomiar poziomu oleju który w megane działa nadzwyczaj dokładnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy tę prowadnicę da się tak po prostu wyciagnąć? Mam ten sam problem, z tym, że bagnet złamał się u samej góry i za diabły nie wyciągnę jego resztek bez demontażu całej rurki.

 

Patrząc po zdjęciach, prowadnica trzyma się ciasno dzięki uszczelce, ale nie wiem czy dobrze patrzę.

 

EDIT: Info dla potomnych: potwierdzam, prowadnica trzyma się jedynie na uszczelce i można ją zdemontować. Bardzo ciężko zrobić to od góry samochodu, najlepiej dostać się tam od spodu - u podstawy rurki jest taki mały a'la płaskownik - wystarczy puknąć w niego kilka razy młoteczkiem, by rurka elegancko wyszła, przy czym lepiej przytrzymać go sobie płaskim śrubokrętem i uderzać w śrubokręt. 

 

W tym celu prawdopodobnie trzeba będzie zdjąć zderzak i / lub plastikową osłonę silnika, co nie powinno być problemem. Nie wiem które z nich dokładnie przykrywa akurat tę powierzchnię, bo miałem zdjęte oba (robiłem jeszcze kilka innych rzeczy), ale na pewno przyda się kanał lub podnośnik. I ewentualnie WD40 na zapieczone śruby mocujące te plastiki. 

 

Ponowny montaż bez przeszkód, z tym, że znowu lepiej pomóc sobie młotkiem, niźli próbować go tam wcisnąć. Mam nadzieję, że powyższe info komuś się przyda :)

Edytowane przez Kennygda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!