Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatyczne regulacja jasności zegarów- Megane lll 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Panowie dziś jadąc Meganka rodziców zorientowałem sie, że zegary same się ściemniły po włączeniu świateł mijania (światła automatyczne) a po wyłączeniu świateł i włączeniu tylko LEDów znowu zegary świeciły mocno. Zauważyłem też, że nie ma możliwości manualnej regulacji jasności. Fajny patent, ja w mojej też chciałbym takie coś mieć. Powiedzcie mi jak to włączyć? Dodam, że Meganka rodziców jest z 2016r, moja z 2014 jeśli ma to jakieś znaczenie. 

Dziękuję e i pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na światłach mijania możesz regulować intensywność podświetlenia pokrętełkiem na lewo od kierownicy, tam gdzie się wyłącza np. kontrolę trakcji lub reguluje wysokość świateł. Ja mam 2014 i są takie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2009r w coupe i też mam coś takiego, tak jak mówi @pbet regulacje natężenia światła masz na pokrętełku obok zmiany wysokości świateł. Możesz tej opcji np nie mieć (automatycznej zmiany) jeśli nie masz czujnika zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie zrozumieliscie mnie. Ja mam te pokrętło od zmiany jasności zegarów, ale w Megance moich rodziców zegary same się ściemniają, gdy np po wjeździe do jakiegoś tunelu włącza się światła mijania, gdy natomiast światła mijania się wyłącza i pozostaną tylko światła do jazdy dziennej wtedy zegary robią się jaśniejsze. Nic nie trzeba wtedy regulować tym pokrętłem. Wszystko dzieję się z automatu. Dodam tylko, że ja w swojej Megi mam czujnik zmierzchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła mam w pozycji AUTO i w ciągu dnia świecą LEDy a jak się zrobi ciemnej światła mijania same sie włączają, ale podświetlenie zegarów jest takie jak ustawie pokrętłem. Nie zmienia się automatycznie natężenie podświetlania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz światła mijania, ustaw jasność zegarów jaka Ci pasuje. Ustaw na auto. Jeśli będziesz robił to w dzień zegary powinny się rozjaśnić. Gdy się ściemni włączą się automatycznie światła mijania, a zegary się ściemnią. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Swistak782 napisał:

w Megance moich rodziców zegary same się ściemniają, gdy np po wjeździe do jakiegoś tunelu włącza się światła mijania, gdy natomiast światła mijania się wyłącza i pozostaną tylko światła do jazdy dziennej wtedy zegary robią się jaśniejsze

Tak to właśnie u mnie działa. Jasność na światłach mijania ustawiłem sobie mniejszą niż domyślna wspomnianym pokrętłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz ustawioną jasność maksymalną na włączonych światłach mijania, wówczas może nie być widać ściemnienia gdy nastąpi ww. przełączenie. Ja mam bardzo ściemnione, coby w nocy nie oślepiały i różnicę widzę ewidentną (codziennie jeżdżę przez mini-tunel, gdzie następuje przełączenie). Myślę, że wszyscy, ci którzy mają czujnik zmierzchu i używają świateł do jazdy dziennej, mamy to samo, począwszy od 2008 roku. BTW, w Meganie II też tak to działa, tylko że tam nie mam dziennych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!