Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknie mi olej, czy to coś bardzo poważnego?


Asieq10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowa dopiero dołączyłam i potrzebuje pomocy, mam meganke kupiłam ją we wtorek, wczoraj zauważyłam na parkingu wyciek, ale że miałam niedaleko do domu to już bez zatrzymywania się wróciłam pod blok, po kilku godzinach zeszłam na dół, no i to mi się ukazało. Czy jesteście mi w stanie powiedzieć co się stało? Czy mam dzwonić do gościa od którego ja kupiłam? Trochę jestem zdołowana tym faktem, że mam go kilka dni i nagle coś takiego. IMG_20181215_210234.thumb.jpg.5f6ac95b2a5205089c2ae166e5c86e35.jpg

IMG_20181215_205518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wyciek to coś poważnego. Co do kontaktu ze sprzedającym to co Ci to da? Były oględziny? Sprawdzenie u jakiegoś mechanika? Spisana umowa? W umowie zapis o zapoznaniu się ze stanem samochodu i braku zastrzeżeń do niego? Czy kupione od handlarza na fakturę vat-marża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pbet napisał:

Każdy wyciek to coś poważnego. Co do kontaktu ze sprzedającym to co Ci to da? Były oględziny? Sprawdzenie u jakiegoś mechanika? Spisana umowa? W umowie zapis o zapoznaniu się ze stanem samochodu i braku zastrzeżeń do niego? Czy kupione od handlarza na fakturę vat-marża?

Znalazłam usterkę, samochód kupiony u handlarza na fakturę. No dobrze podeślę Ci zdjęcie co się stało. I powiedz czy to może być moja wina używania samochodu 4 dni i zrobienie 90 km? 

IMG_20181216_100506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka faktura? Vat-marża czy 23%? Są różnice w odpowiedzialności. Mam nadzieję, że nie dałaś się naciąć na chwyt z zaniżeniem kwoty faktury w stosunku do faktycznie zapłaconej sumy. Warto poczytać ale warto też się zwrócić do sprzedającego o ustosunkowanie siędo problemu. 

No i oczywiście masz zakaz jazdy do czasu usunięcia usterki.

I jeszcze jedno. Tej usterki mogło nie być jak kupowałaś samochód. W aucie używanym zawsze może się coś zepsuć nawet chwilę po kupnie. Dlatego pytałem czy auto było sprawdzone przez jakiegoś mechanika ale nie odpowiedziałaś. Jeśli nie to pretensje niestety można mieć tylko do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asieq10 napisał:

Znalazłam usterkę

Ta pęknięta guma na drążku kierowniczym to owszem usterka ale nie ma związku z wyciekiem. Oczywiście guma do wymiany w jak najkrótszym czasie ale jeździć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardziej to wygląda na wyciek płynu chłodniczego (rdzawoczerwone krople, jaki masz kolor płynu?) niż oleju. Może nieszczelność na którymś "wężu". Sprawdź stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym, ewentualnie uzupełnij. Pojeździj trochę i sprawdź ponownie.

111.thumb.jpg.e6f2e49f12525e3ddcc1638bb1a07a80.jpg

Edytowane przez Laros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej z silnika, olej ze skrzyni, płyn chłodzący lub hamulcowy. Tylko te 4 płyny mogą wyciekać z samochodu. Którykolwiek nie wycieka ja bym odradzał jazdę bez zdiagnozowanej i wyeliminowanej usterki ponieważ wyciek każdego z tych płynów niesie ze sobą dość poważne ryzyka od braku hamulców, przez zatarcie silnika, zatarcie skrzyni, zagotowanie silnika, uszczelkę pod głowicą itd. Piszę ogólnie ponieważ nie wiem co wycieka ale faktycznie pierwsze co to powinnaś sprawdzić stan tych wszystkich płynów (domyślam się, że to zrobiłaś więc o tym nie pisałem), no może poza olejem w skrzyni bo się łatwo nie da ale trzy pozostałe skontrolujesz przy otwartej masce.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku dochodzi jeszcze jeden płyn, olej od wspomagania kierownicy, tam jest hydrauliczne. Wyciek jest w takim miejscu, że jak najbardziej może sikać z maglownicy... Sprawdź w zbiorniczku czy w ogóle masz jeszcze olej do wspomagania.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!