Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie zawieszenia w Megane III phI. Zauważyłem że zawieszenie jest bardzo twarde, czuć każdą nawet najmniejsza nierówność. Auto ma 150k przebiegu, amortyzatory/zawieszenie na 3 różnych diagnostykach...sprawne. Zatem pytanie, czy to normalne w tym modelu. Mam porównanie do kilku innych aut i megane na ich tle, jeżeli chodzi o komfort wypada bardzo słabo. Amortyzatory z przodu wyglądają jeszcze na oryginały, z tyłu są wymienione na KYB.

Edytowane przez xkarolx96
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest twardo, potwierdzam. Po przesiadce z MII bardzo twardo. Dużo też robią opony tzn. ich profil, jak masz koło 17 lub 18 to na pewno jest jeszcze bardziej mniej komfortowo niż na 16-tkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koła rzeczywiście mam 17 na 45. Jest może jakaś możliwość wymiany np. amortyzatorów, sprężyn, żeby to trochę zniwelować? Nawet jazda na autostradzie zarówno u nas jak i na zachodzie czasami staje się nie znośna. Porównuje tutaj do Astry 3, z tego co patrzyłem zawieszenie jest bardzo podobne a jednak tam jesto wiele lepiej.

Edytowane przez xkarolx96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na takich gumach (17 na 45) musi być twardo. Miałem dokładnie takie same w poprzednim aucie (Opel) i też było bardzo sztywno. A że dodatkowo charakterystyka zawieszenia MIII jest "mało francuska", to taki jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Również potwierdzam że jest sztywno. Obecnie jestem po wymianie 4 amortyzatorów. Na zimowych 195/65/15 jest strasznie twardo można powiedzieć że to taki troszkę "skoczek". 

Czuć każdą dziurę. 

Megane II była o wiele bardziej miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony miały sprawność o 20% mniejszą niż z lewej. 

4 szt KYB gazowo olejowe

Poduszki amortyzatorów założone nowe  też KYB 

Do tego jeszcze łączniki stabilizatorów MEYLE

Ale sztywno jest - zrobione dopiero 600km wiec może się jeszcze to wszystko jakoś ułoży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, superkita007 napisał:

4 szt KYB gazowo olejowe 

Poduszki amortyzatorów założone nowe  też KYB 

Do tego jeszcze łączniki stabilizatorów MEYLE

Podasz nr części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluence może mieć inne amorki i sprężyny. Do potwierdzenia.

Kiedyś w MI wymieniłem amortyzatory i jeden po tygodniu stanął. Auto jeździło jak wóz drabiniasty. Był wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!