Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż zaślepki pod klamką


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Czy znacie sposób na demontaż zaślepki znajdującej się pod klamką (zaznaczona na poniższym obrazku)? U mnie niestety są one luźne i delikatnie latają przez co przy wyższych prędkościach obijają się o karoserię co irytuje podczas jazdy (bardzo wyraźnie to słychać). W MII miałem podobny problem, ale tam zaślepki praktycznie same wychodziły więc podkleiłem je "kropelką" :notacrook: .Tutaj są luźne, ale nie na tyle aby się do nich dobrać i w jakiś sposób przymocować.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

1519739783_Zalepkapodklamk.thumb.png.1e4a922e38a6847bfe6f4beb8b92777b.png

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wyjmowałem ściągaczami do tapicerki, takie plastikowe łyżki. Zaślepka jest na zatrzasku, wystarczy podwadzić od dołu i wyskoczy. Później minimalna ilośc silikonu i jest cisza i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak uda Ci się to jakoś wyciągnąć. U mnie jest dokładnie taka sama sytuacja jak u Ciebie - zaślepki mają lekki luz i w czasie jazdy na pewno generują hałas, ale równocześnie trzymają się na tyle solidnie, że nie mam pomysłu jak się do nich bezpiecznie dobrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszNS będę działał, ale dopiero jak przyjdą jakieś cieplejsze dni... Garażu niestety nie mam, a takie dłubanie pod chmurką może przynieść więcej szkód jak korzyści. W Pile mam salon Renault więc ewentualnie do nich jeszcze podjadę i się podpytam.

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu zaślepki musisz podejść cienkim śrubokrętem,tam w niej jest nawet wpustka na  śrubstak,tylko delikatnie trzeba go wsuwać i jednocześnie ciągnąć wtedy elegancko wyskoczy.U mnie badziejstwo generowało skrzypienie, terkotanie,czort wie jak to nazwać ale dopiero jak zaczynały się chłodne poranki i dni a ja walczyłem z uszczelkami drzwi,szyb:mad: nerwa miałem bo niosło świergot po całych drzwach .Kapka sylikonu i; nastala wiekopona cisza;:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ROBRAT możesz wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe z zaznaczonym miejscem wypustki na śrubokręt? Chciałbym wiedzieć, gdzie muszę dokładnie celować :) Silikon dawałeś dookoła całej zaślepki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverek - widzę, że chyba nie wytrzymasz z tymi zaślepkami aż zrobi się cieplej i ogarniesz ten temat szybciej ode mnie ;) 

Przy tej okazji prośba - jak już zdemontujesz to ustrojstwo, to wrzuć proszę fotkę, w którym miejscu należy nałożyć tego silikonu, aby to przyniosło efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszNS chciałbym poczekać do wiosny, bo zimą to duże ryzyko że coś się uszkodzi/połamie. Ale mnie ten dźwięk tak irytuje... Dopóki jeżdżę po mieście to jest w miarę OK, ale jak tylko wyjadę za miasto i bardziej się rozpędzę to jest tragedia... A najgorsze jest to, że najbardziej dudni zaślepka w drzwiach kierowcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralnie od dołu,kucasz latarka i cienki śrubstak delikatnie wciskasz się między zaślepkę a karoserie.Sylikon to mało i wg uznania bo tam niema zbytnio gdzie się rozpędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszekf ile takich gumek recepturek dawałeś? W sumie to też nie jest zły pomysł... Wątpię tylko aby udało się je założyć bez wyciągania zaślepki.

@meganecoupe02 @ROBRAT w której części zaślepki dawaliście silikon? Dla ułatwienia wrzucam poglądowe foto :)

 

684818427_Zalepkaklamki.thumb.PNG.8e7270cf890b47d9f50787e861a914b8.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te recepturki to chyba się z czasem wykruszą, wysypią, itp silikon dajesz delikatnie na brzegach tak by po założeniu zaślepka skleiła się z karoserią,mi trochę silikonu i tak wyszło na zewnątrz jak zaślepka wskoczyła  docisłem powycierałem nadmiar i zostawiłem do wyschnięcia teraz trzyma nie rusza się i jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!