Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Korekta Liczników Megane 3 1.9dci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Meganke z 2011 roku. Nabyłem ją ponad 3 lata temu i o problemie wiem właściwie od samego początku, ale jakoś nie było czasu i chęci by się tym zająć.

 

Otóż przebieg według licznika to 218000+-. Z kolei na czujniku / pompie abs jest ok 205000. W 3 innych miejscach wynik wynosi UWAGA 1 100 000 +-. Rozumiem ze ktoś chciał kiedyś przekręcić licznik bowiem wyświetlacz reanult nie pokazuje 7 znaków przebiegu. Zrobił to nieudolnie i teraz przebieg dzienny resetuje mi się co dokładnie 41 km i czasem przestaje działać tempomat.

 

Czy da się to uratować w jakikolwiek sposób ? Jest ktoś z Warszawy lub okolic kto podjąłby wyzwanie ? 

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używany licznik. Często są po kilkadziesiąt złotych. Byle z mniejszym przebiegiem niż Twój. Załóż do auta i podjedź do mnie to skonfigurujemy go pod Twoje auto.

Nie wiadomo co było w Twoim grzebane i czy nie ma canblockera na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam pytanie podobne, znajomy na scenika 3 nie dawno kupił i jak byłem u niego z Clipem błędy pokasować i sprawdzić co i jak wyszło że: na liczniku 187 tyś a w pompie ABS jest 487 tyś przebiegu. Dlaczego pompa ASB nie przepisuje przebiegu na licznik?. Co do tempomatu ma podobnie, idzie ustawić ale co jakiś czas randomowo wywala mu tempomat zerując ustawienie i znów trza ustawić prędkość i tak w koło macieja. W momencie rozłączania mignie na ułamek sekundy jakiś komunikat żeby sprawdzić ogranicznik prędkości czy tam tempomat na białym tle komunikat. W kalkulatorze wtrysku ma ciągle błąd DTC 1525F3 Zgodność inf. multipl. dla reg/ogr prędkości i da się go skasować ale wraca przy kolejnym odpaleniu. Tak samo ma błąd w ręcznym elektrycznym DTCC15500 brak sygnału multipl. tablicy rozdzieczej, i podobnie co jakiś czas na ułamek sekundy mignie "skontroluj układ hamulcowy" czy coś takiego na żółtym polu.

 

Gdzie idzie jeszcze sprawdzić przebieg prócz licznika i pompy ABS (kart oczywiście nie sprawdzę bo nie mam czytnika ;d) o ile jeszcze gdzieś idzie sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne, bo jak ja wymieniłem licznik po tym jak pewien elektryk mi zepsuł wyświetlacz LCD w moim przy próbie przelutowania diod od podświetlenia (nie pamiętam już czego) to od razu mi wpisało mój stan z ABS do licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo to się znajomy ucieszy... Trochę poczytałem o tym can blokerze i zazwyczaj efektem ubocznym jest kasowanie się licznika km dziennych a jemu akurat się nie kasuje w tym że wszystko wskazuje na to że can bloker jest obecny. Cinas powiedz mi proszę czy clipem idzie odczytać jeszcze przebieg z innego miejsca niż licznik i pompa ABS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2019 o 19:45, TheOktik napisał:

Kup używany licznik. Często są po kilkadziesiąt złotych. Byle z mniejszym przebiegiem niż Twój. Załóż do auta i podjedź do mnie to skonfigurujemy go pod Twoje auto.

Nie wiadomo co było w Twoim grzebane i czy nie ma canblockera na nim.

Gdzie musiałby podjechać ? z tymi licznikami to łatwo nie będzie, bo mam wersje gt line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!