Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno / montaż czujników parkowania przód Megane III ph III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

   Niedawno kupiłem Megane 3 :) Jestem bardzo zadowolony z auto , ale bardzo brakuje mi czujników parkowania z przodu - z tyłu są fabrycznie - uff :) . Chciałbym zamontować te przednie. Dzwoniłem do aso to do końca nie widzą i dodatkowo muszą najpierw zdjąć zderzak, żeby ocenić czy jest to możliwe. Czy znacie kogoś kto by to dobrze zrobił ewentualnie jeżeli nie jest to skomplikowanie to może spróbował bym sam. Czytałem że będzie potrzebna specjalna wiązka i moduł.  Żona strasznie narzeka na parkowanie :P trzeba jakoś ułatwić jej życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czujniki akcesoryjne oferowane przez Renault masz na forum w plikach-dokumentacje do ściągnięcia instrukcję montażu takich czujników. Ściągnij, poczytaj, będziesz już co nieco wiedział.

Tylko nie wiem czy w ASO są jeszcze dostępne, pytaj.

 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie czujniki, które wyglądają jak oryginalne - https://allegro.pl/oferta/zestaw-czujniki-parkowania-dla-kazdego-auta-buzer-6928421464

nawiercisz otwory i gotowe.

A tak musisz kupić zderzak pod czujniki tak żeby miał koszyczki pod PDC, upewnić się, że będą mocowania do atrapy dla środkowych czujników - jak nie to 150pln dodatkowo, wiązka, moduł itd... wydasz więcej niż to jest warte, a tu masz za śmieszne pieniądze ładne czujniki. Założone do clio wyglądały jak oryginał, może troszkę bardziej wypukłe były, ale kwestia pewnie regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolaa a jak chcesz je wzbudzać? Mają działać cały czas w czasie jazdy i pipczeć w korkach? Na tył to się nada bo się wzbudza ja biegiem wsteczny ale przednie powinny działać na biegu do przodu tylko do prędkości parkingowych a powyżej powinny się wyłączać. Tak jest w oryginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem , że to wszystko będzie prostsze. Może gdyby się okazało że mój zderzak ma mocowania do czujników tylko trzeba nawiercić dziury to byłoby super. Ale teraz to zdecydowanie wolałbym to zlecić komuś do zrobienia. Jak znacie kogoś w Warszawie albo okolicy to dajcie znać. Nauczka na przyszłość , trzeba od razu szukać z lepszym wyposażeniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego znalazło sie w necie o czujnikach - W oryginalnych zestawach czujników parkowania jest to rozwiązane w ten sposób, że czujniki tylne włączane wraz ze światłem cofania, a przednie przez naciśnięcie na 3 sekundy pedału hamulca (przez parkowaniem) i wówczas przednie czujniki działają przez 10 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!