Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nakładki progowe podświetlane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się na montażem podświetlanych nakładek progowych drzwi przednich.

Do wyboru są oryginalne renault za około 750 zł zasilane baterią

albo wersja aliexpress zasilana z instalacji. Działają tak 

I tu pojawia się problem - oryginalne są zasilane bateriami i aktywowane przez magnes czyli mają zamontowany kontaktron

wersja z aliexpress tańsze o 3/4 ceny oryginału muszą zostać zasilone z instalacji i pobudzone otwarciem drzwi i wygaszone ich zamknięciem.

Pojawia się pytanie z jakiego miejsca pobrać zasilanie do chińskiej wersji aby otrzymać oczekiwany efekt włączenia i wyłączenia.

Ktoś z forumowiczów już to przerabiał albo ma pomysł na podłączenie do instalacji?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTar i to mnie właśnie martwi - kolejne 760 zł jak się bateryjki wyhuśtają. Są doklejone i jak teraz wymienić baterie - odrywać na siłę potem skrobać progi i listwę przed naklejeniem nowej taśmy. Dlatego skłaniam się do wyrobu braci mniejszych - ale jak to podłączyć - w jakie miejsce w instalacji

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bandz napisał:

LTar i to mnie właśnie martwi - kolejne 760 zł jak się bateryjki wyhuśtają. Są doklejone i jak teraz wymienić baterie - odrywać na siłę potem skrobać progi i listwę przed naklejeniem nowej taśmy. Dlatego skłaniam się do wyrobu braci mniejszych - ale jak to podłączyć - w jakie miejsce w instalacji

te z chin też są przecież na taśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinDe zastanawiałem się właśnie nad czujnikiem bo tam się musi pokazywać albo masa albo plus i teraz pytanie co tam jest?Ja by był plus to szybka robota a jak minus to trzeba się gdzieś wpiąć plusem w stałe napięcie

Dzwoniłem dziś do sklepu reanult i chcą dać na ich progi 20% upustu od kwoty 649 zł .

Na pytanie o żywotność baterii pan stwierdził ze powinny wystarczyć na 4-5 lat

Wymiana to tak jak pisaliśmy oderwać od progu ,wymienić baterie oczyścić listwę i próg z taśmy i zakupić oryginalną od 3M bo reszta to badziewie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandz jak te CR2034 wystarczą na 4-5 lat to ja jestem wróżka.

Pierwsza zima i po kilku mrozach jest po nich - chyba że auto stoi cały dzień w garażu gdzie jest w miarę ciepło.

Osobiście bym wolał takie na instalacje - ni cholery nie mogę sobie uprzytomnić czy my mamy jakieś lampki co podświetlają nogi po otwarciu drzwi, albo takie w drzwiach co oświetlają pobocze po otwarciu ??

Jeśli coś takiego jest to stamtąd najłatwiej wziąć sygnał do tych listew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinDe byłem teraz zerknąć do auta i jedyne miejsce które może ale nie musi być włącznikiem to gumowy pizdryk :) we wnęca drzwi na wysokości zamka jest tam coś w gumie co się daje wcisnąć ale nic z tego nie wystaje co mogło by po wciśnięciu przerywać obwód jest równo z blachą wnęki. Przydał by się jakiś manual   

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez bandz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bandz napisał:

MarcinDe zastanawiałem się właśnie nad czujnikiem bo tam się musi pokazywać albo masa albo plus i teraz pytanie co tam jest?Ja by był plus to szybka robota a jak minus to trzeba się gdzieś wpiąć plusem w stałe napięcie

Dzwoniłem dziś do sklepu reanult i chcą dać na ich progi 20% upustu od kwoty 649 zł .

Na pytanie o żywotność baterii pan stwierdził ze powinny wystarczyć na 4-5 lat

Wymiana to tak jak pisaliśmy oderwać od progu ,wymienić baterie oczyścić listwę i próg z taśmy i zakupić oryginalną od 3M bo reszta to badziewie

 

taśma blue dolphin piankowa dwustronna za 7 zł trzyma jak po...rypana. Polecam. W maździe 6 chyba zasilanie jest od dołu puszczone. Co uważam za plus. Mnie denerwuje to, że kabel widać bo guma nie styka się z progiem jak np w focusie czy astrze.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!