Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 1.6 do oceny


bombola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o ocenę autka z linka znawców tego modelu. Czy wart kupić. Ma to być drugie auto w rodzinie ( dla żony). Chcę założyć po zakupie gaz.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-sprzedam-renault-megane-ii-2007-ID6BALjW.html?

Edytowane przez bombola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj zobaczyć i wszystko wygląda ok. przebieg udokumentowany, wszystko sprawne tylko co mnie niepokoi to woda w bagażniku w tym plastiku gdzie jest zapasówka. nawet sprzedający był bardzo zdziwiony. Może  w tylnym nadkolu jest jakaś dziura i woda dostaje się do środka. Muszę to jeszcze sprawdzić. No i prawy przedni reflektor jest pęknięty więc chyba konieczna będzie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta woda w wannie zapasu to niestety nic niezwykłego. Może lecieć na przykład gdzieś pod tylnymi lampami. Widziałem na forum nawet informacje, że jakoś po haku potrafi się dostawać woda, a widzę, że auto ma hak. Poczytaj sobie na forum o wodzie w miejscu koła zapasowego, sporo informacji znajdziesz ;) Sam mam z tym problem w swoim MII, choć ja mam sedana.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bombola napisał:

Byłem dzisiaj zobaczyć i wszystko wygląda ok. przebieg udokumentowany, wszystko sprawne tylko co mnie niepokoi to woda w bagażniku w tym plastiku gdzie jest zapasówka. nawet sprzedający był bardzo zdziwiony. Może  w tylnym nadkolu jest jakaś dziura i woda dostaje się do środka. Muszę to jeszcze sprawdzić. No i prawy przedni reflektor jest pęknięty więc chyba konieczna będzie wymiana.

 

2 godziny temu, droopy napisał:

Ta woda w wannie zapasu to niestety nic niezwykłego. Może lecieć na przykład gdzieś pod tylnymi lampami. Widziałem na forum nawet informacje, że jakoś po haku potrafi się dostawać woda, a widzę, że auto ma hak. Poczytaj sobie na forum o wodzie w miejscu koła zapasowego, sporo informacji znajdziesz ;) Sam mam z tym problem w swoim MII, choć ja mam sedana.

U mnie woda dostaje się przez łączenie tej wytłoczki z resztą karoserii - oryginalnie jest to połączone jakąś gumowatą masą, która u mnie mniej więcej na środku musiała jakoś się poluzować/obkurczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mierzę się do zakupu Megane. 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-navi-alu-lpg-system-bez-kluczyka-elektryka-ladny-polecam-ID6Bcqep.html

Orientuje się może ktoś czy ten inny kolor schowka i plastiku pod kierownicą to tak występował? Poza tym proszę o ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek i osłona bezpieczników powinna być czarna. Ta jest z wersji luxe privilege (jasny wystrój wnętrza). Na lewym progu pod tylnymi drzwiami chyba rdza (jeżeli tak to nie powinno jej tam być jeżeli nie było jakiegoś uszkodzenia). Nie widzę też naklejek na progach - ale zdjęcie kiepskie - do sprawdzenia. Wymienione też uchwyty drzwi - to normalne biorąc pod uwagę jakość oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę blade. Tak podejrzewałam, że niemożliwe, żeby te dwa elementy były w innym kolorze. A to chyba niezbyt dobrze, może ktoś kombinował po jakimś wypadku. Na tą rdzę też zwróciłam uwagę, ale gość twierdzi, że to nie rdza.

Czyli podejrzana sprawa. Jedyny model który nie jest 500km od domu, a tu pech. Nic tylko szukać dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tych elementów jest dosyć dziwna. One się nie psują - ewentualnie rysują - i może właściciel to jakiś esteta :), albo mu się tak podobało i tyle. Jednak pesymistycznie patrząc to podczas mocnego uderzenia czołowego, nogi człowieka mogły by to uszkodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam schowek jest w innym kolorze niż pod kierownicą czy to tylko moje wrażenie? Bo jeśli kolor jest taki sam to zgoda, może tak być ale jeśli dwa różne to na bank nie standard. Widać, że rączki były robione. Przy tym przebiegu powinny być poobcierane, a są świeże ale to dobrze. Z tym, że Niemiec raczej tego nie robił (oni nie dbają). Popatrzcie też na gałkę, mieszek, kierownicę. Wg mnie było picowane na handel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2019 o 17:29, maggi104 napisał:

Witam.

Mierzę się do zakupu Megane. 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-navi-alu-lpg-system-bez-kluczyka-elektryka-ladny-polecam-ID6Bcqep.html

Orientuje się może ktoś czy ten inny kolor schowka i plastiku pod kierownicą to tak występował? Poza tym proszę o ocenę.

Odpuść sobie ten konkretny model, jak ja kupowałem swoją meganke w kwietniu niecały rok temu - też przymierzałem się do tej samej.... Tak, tak ona już rok wisi nie sprzedana, także coś jest nie tak z nią z pewnością ;( 

 

Jestem w 100 procentach pewny że to ta sama, nawet region się zgadza. 

Edytowane przez matloszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!