Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zestaw Sprzęgła - wysprzęglik czy łożysko oporowe?


eustachy87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, sprzęgło w moim aucie jest już na wykończeniu (ślizga się) i lada dzień będę je wymieniał, szukam na razie części i chciałem kupić taki zestaw:

LUK 620 3119 33  - link

Pan w sklepie po sprawdzeniu VIN zasugerował że to może nie pasować bo w tym silniku według nich jest łożysko oporowe ale bywały i z wysprzęglikiem. Z drugiej strony jest lista kompatybilnych aut i widnieje tam wersja którą posiadam.

 

Moje auto to Megane II phI 2003r. 1.6  83kW (113KM) KM0C

Moje pytanie to czy faktycznie występowały te auta z wyprzęgnikiem oraz łożyskiem oporowym? Jeżeli tak jak to sprawdzić nie rozbierając skrzyni?

Nie chciał bym się tego dowiedzieć jak mechanik zacznie wymieniać bo części w sklepach stacjonarnych są dużo droższe za te same zestawy i pomijając ceny to się może zrobić dziwna sytuacja i naprawa się przedłuży.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe jest częścią wysprzęglika. Jak masz sterowanie sprzęgłem hydrauliczne to masz też wysprzęglik hydrauliczny z łożyskiem. Łożysko oporowe sterowane linką i łapą było w megane I. Jeżeli ten sam silnik występował w megane I to miał zwykłe łożysko oporowe i w katalogu do tego silnika może występować zwykłe łożysko. Zobacz czy przy pedale sprzęgła masz pompkę i czy do skrzyni biegów wchodzi cienka czarna rurka plastykowa. Jeżeli tak to kupuj zestaw z aukcji którą podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw zawiera wysprzęglik :)

 

13 godzin temu, aniewa napisał:

Łożysko oporowe jest częścią wysprzęglika. Jak masz sterowanie sprzęgłem hydrauliczne to masz też wysprzęglik hydrauliczny z łożyskiem. Łożysko oporowe sterowane linką i łapą było w megane I. Jeżeli ten sam silnik występował w megane I to miał zwykłe łożysko oporowe i w katalogu do tego silnika może występować zwykłe łożysko. Zobacz czy przy pedale sprzęgła masz pompkę i czy do skrzyni biegów wchodzi cienka czarna rurka plastykowa. Jeżeli tak to kupuj zestaw z aukcji którą podałeś.

 

Dzięki za konkretną odpowiedź, dziś sprawdzę pedał sprzęgła i będzie wszystko jasne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

 

21 godzin temu, aniewa napisał:

Łożysko oporowe jest częścią wysprzęglika. Jak masz sterowanie sprzęgłem hydrauliczne to masz też wysprzęglik hydrauliczny z łożyskiem. Łożysko oporowe sterowane linką i łapą było w megane I. Jeżeli ten sam silnik występował w megane I to miał zwykłe łożysko oporowe i w katalogu do tego silnika może występować zwykłe łożysko. Zobacz czy przy pedale sprzęgła masz pompkę i czy do skrzyni biegów wchodzi cienka czarna rurka plastykowa. Jeżeli tak to kupuj zestaw z aukcji którą podałeś.

 

Spojrzałem dziś na pedał sprzęgła i nie widzę linki(tak mi się wydaje), jest tam jakiegoś rodzaju pompka/tłoczek - obstawiam że tego miałem szukać?

Zrobiłem zdjęcie żebyście spojrzeli dla pewności, chociaż nie widać tutaj za wiele bo dziwnie miejsce do robienia zdjęć.

 

2019-01-25 16.14.26.jpg

2019-01-25 16.21.31.jpg

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie M2 mają napęd hydrauliczny za pomocą pompy sprzęgła i wszystkie mają odwzorcowanie położenia za pomocą płynu hamulcowego. Na początku w M2 , łożysko oporowe i jego sterowanie centralne to były dwa elementy (pamiętam dla silnika 1,4). Wymieniało się tylko łożysko, bo się rozsypywało. Takie rozwiązanie było we wskazanym linku. Twój mechanik również coś kojarzył. W 2003 to się zmieniło tak jak napisał  aniewa. Zastosowano wysprzęglik i to jest standardem do dzisiaj. Twój samochód jeśli jest wyprodukowany po sierpniu 2003 to na 100% ma wysprzęglik. Można to odróżnić po wyprowadzeniu płynu z zespołu sprzęgła. U Ciebie w samochodzie będzie to druga wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam aktualnie właśnie dylemat i już sam nie wiem co mam kupić: wg. tego katalogu http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTUwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiTVx1MDBlOWdhbmUgSUkiLCIzMCI6IktNMEMiLCI0MCI6Ik1hbnVhbCIsIjUwIjoiMjAgQ2x1dGNoIFwvIENsdXRjaCJ9fHxub3Bycz09MTMzNHx8YnJhbmQ9PVJlbmF1bHR8fG5vcHI9PTEzMzR8fHR5cGU9PUtNMEN8fGNhdF9pZD09TXx8aW1nPT18fGdycF9pZD09MjB8fHN1YkdycF9pZD09MjBBfHxOT01fTU9UMz09SzRNfHxOT01fTU9UM19TSUdOPT0gPSB8fE5PTV9NT1RJPT03NjB8fE5PTV9NT1RJX1NJR049PSA9IA%3D%3D
chyba nie ma wysprzęglika bo jest linią przerywaną i nie ma oznaczeń. A wg. tego co tutaj piszecie musi być skoro samochód jest po sierpniu 2003

MEGANE 2 KOMBI

Data produkcji 11 2003

1.6 16V 83KW K4M760
KM0C
Skrzynia JH3 142

Edytowane przez izidev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś maskę i zobacz czy ze skrzyni biegów wystaje w kierunku zderzaka metalowa duża łapa a do niej przymocowana linka z metalową "bambułą" na końcu. Jak tego nie masz to masz wysprzęglik hydrauliczny. Albo wrzuć zdjęcie skrzyni z widokiem od strony zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!