Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyciemniane szyby - stopień przyciemnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję przyciemnić szyby w mojej MIII. Chciałbym zlecić oklejenie folią w odpowiednim zakładzie. Główny cel to ograniczenie oślepiania przez słońce pasażerów na tylnej kanapie. Cel drugi to poprawa wyglądu auta :)

 

Jaki według Was wybrać stopień przyciemnienia? Czy najciemniejszy (chyba 95%) spełni pierwszy z założonych przeze mnie celów zauważalnie lepiej niż przyciemnienie na poziomie 80-85%? I czy z kolei wizualnie takie najciemniejsze szyby będą dobrze wyglądać na aucie w kolorze beżowym (niektórzy nazywają go szampańskim :))? Trochę się obawiam, że takie poprostu czarne szyby będą wyglądać jak szalony tuning rodem z wiejskiego garażu... Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Jak zrobisz powyżej 50% to cofanie w nocy będzie udręka. Jak nie masz czujników i kamery cofania to nie będzie miło. 

 

Zrob jak w serii. 35 do 45% dobra folia 3m. I nie czarna tylko wybierz barwiona. Przy czarnej auto wyglada jak karawan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej mam tył na 80% i jestem bardzo zadowolony. Wygląd bardzo na plus i uważam że nie ma problemu z widocznością. Być może zależy od folii

 

Wrzucam fotki z dnia montażu i przy świetle dziennym.

1549401928962_20180324_123437.jpg

FB_IMG_1549401383684.jpg

FB_IMG_1549401404824.jpg

Edytowane przez karek_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karek_7 napisał:

Ja w swojej mam tył na 80% i jestem bardzo zadowolony. Wygląd bardzo na plus i uważam że nie ma problemu z widocznością. Być może zależy od folii

 

Wrzucam fotki z dnia montażu i przy świetle dziennym.

1549401928962_20180324_123437.jpg

FB_IMG_1549401383684.jpg

FB_IMG_1549401404824.jpg

 

No, wygląd karawanu. Ale jak tobie się podoba i wozisz z tylu jakieś drogie rzeczy to OK ;)

 

w nocy na pewno widoczność jest do dupy. Nie wmówisz mi ze jest inaczej. Auta miałem oklejane folia 3M i Foliatec czyli nie ma lepszych. Wszystko z tylu barwi się na fioletowo-czarno.

@pbetTak mam w oryginale. 

To pewnie nie więcej niż 35%. 

Jest ok. 

69F5E0D5-295E-45D7-9C4F-D433E5A6D856.jpeg

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do folii rr customs. 

Ja tu żadnego fioletu nie widzę, bo na tym właśnie mi zależało. Od środka jest kolor czarny. 

 

Co do wyglądu to każdy ma swój gust:mrgreen:mam kolegów którzy również mają tą folię 40 i 95%.

 

widoczność na pewno do dupy...? Nie widziałeś więc czemu tak oceniasz :rolleyes:

 

Ps. Tak też wyszły zdjęcia. W rzeczywistości jest trochę jaśniej.

Edytowane przez karek_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 też mam fabryczne przyciemnienie ale zastanawiam się ile to jest %. No i fabrycznie to nie folia, efekt fajny. Gdy jest ciemno coś tam widać, nie urywa. Ciemniej bym nie chciał.

20171014_175907.thumb.jpg.201d7b428762e8407422cfd2f732302f.jpg20170723_115439_1.thumb.jpg.2ebabace47e3e8277bd0e578838cf008.jpg20180127_133500_1.thumb.jpg.330c61d21e9fb9ca0a3bcb658f5ca023.jpg

Fajnie byłoby rzucić coś jeszcze na przednie szyby ale nie przyciemniającego tylko barwiącego, tak żeby był delikatny efekt lustra. Ponoć są takie folie i mieszczą się w dozwolonych przez przepisy normach przepuszczalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karek_7Dzięki za fotki. Mnie się to Twoje 80% podoba :) Czy taki poziom przyciemnienia jest już wystarczający do dobrej ochrony przed oślepianiem?

 

@Sarna1Bardzo ładnie wygląda Twoja Meganka z tymi szybami. Wiem, że zdjęcie trochę przekłamuje, ale wygląda na całkiem ciemną ta szyba (pewnie gdzieś ok. 70%)

Edytowane przez MariuszNS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszNS  mi zależało na komforcie dziecka i w pełni się udało. Mam ciszej podczas podróży :).

Mi też to pomogło bo nie dorobiłem się lusterka ściemniającego.

 

Co do auta @Sarna1 też bym strzelał 60-70. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@pawelek1 na pewno jest ok. Ma 2,5 roku więc pytania pt. A co to? Albo zobacz tato jakie dźwigi, tramwaje są na porządku dziennym. 

 

Ja zwracam uwagę że mam folię która w samochodzie nie robi nocy. Z zewnątrz jest ciemno to prawda, ale od środka jest super. 

 

Ostatnio przyciemniony został VW CC foliami 35% i uważam że nie ma wielkiej różnicy od wewnątrz, od zewnątrz oczywiście jest.

IMG_20190327_162811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!