Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprawdź układ wydechowy 1.6 16v


Zajaczek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj rano spotkała mnie nie miła niespodzianka podczas odpalenia auta:

check silnika

klucz się pali

komunikat 'skontroluj układ wydechowy'

<><><><><><><><><><><><><><>

Dzień wcześniej dałem mu trochę popalić na obwodnicy miasta "takie standardowe przepalanie" autem jeździ żona 500km miesięcznie, więc nie wiem czy to moje przepalanie może mieć znaczenie odnośnie tej usterki. 

<><><><><><><><><><><><><><>

Auto jeździ normalnie żadnych niepokojących objawów, nic nie śmierdzi, szarpie, dławi, dymi, kompletnie nic. płyny oleje wszystko ok.  przebieg 160tyś

<><><><><><><><><><><><><><>

Nie mam pojęcia co teraz zrobić, boje się że gdy pojadę do mechanika wymieni mi sondę, przepustnicę, katalizator itd.. 

<><><><><><><><><><><><><><>

Czy można podziałać coś samemu mając garaż z kanałem?

<><><><><><><><><><><><><><>

Nie mam nikogo z clipem ew. odb i Torque ale tej chińszczyźnie nie ufam bo podczas zerwanej taśmy w kierownicy pokazywał wszystko tylko nie to. 

 


lapka2.gif
Regulamin pkt.
5.9 - Enter Aston76

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno trzeba będzie umówić się do mechanika. Dziękuję za odpowiedz. Dam znać co było nie tak.

Sorki za ten enter chciałem żeby było czytelnie :)

Jeszcze mam pytanko można tak jeździć? czy coś się zepsuje, znając dostępność mechanika termin będzie pewnie za tydzień. 

Edytowane przez Zajaczek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 18:36, Zajaczek87 napisał:

dzisiaj rano spotkała mnie nie miła niespodzianka podczas odpalenia auta:

check silnika

 klucz się pali

komunikat 'skontroluj układ wydechowy'

<><><><><><><><><><><><><><>

Dzień wcześniej dałem mu trochę popalić na obwodnicy miasta "takie standardowe przepalanie" autem jeździ żona 500km miesięcznie, więc nie wiem czy to moje przepalanie może mieć znaczenie odnośnie tej usterki. 

<><><><><><><><><><><><><><>

Auto jeździ normalnie żadnych niepokojących objawów, nic nie śmierdzi, szarpie, dławi, dymi, kompletnie nic

niecały rok temu miałem to samo, był błąd P0136, czyli sonda diagnostyczna (ta za katalizatorem), jej usterka nie daje żadnych odczuwalnych objawów podczas jazdy, wiem bo zrobiłem na uszkodzonej sondzie 400 km, z czego 300 w trasie i nawet spalanie się nie zmieniło, jedynie rażące w oczy pomarańczowe kontrolki silnika i kluczyka, do diagnostyki użyłem prostego ELM327, ktory kiedys kupiłem za 70 zł z programem na smartfon pobranym na Google Play - korzystam z trzech: Torque, Piston i Olivia Drive, wszystkie trzy pokazały ten sam kod błedu, ale tylko Olivia Drive go skasowała, ale po przejechaniu kilku km znowu powrócił, więc skończyło się wymianą sondy, aż do przedostatniej soboty, kiedy to lecąc S3 pokazał się ten sam błąd i ten sam komunikat, sprawdzone na tych samych trzech aplikacjach i znowu tylko Olivia Drive skasował błąd, tym razem bezpowrotnie bo do teraz nie powrócił, widocznie czujnik może wyłapał jakiś chwilowy błąd podczas szybkiej jazdy. 

Owszem te programy wszystkiego nie pokazują, raczej służą zabawie niż diagnostyce, odczytują podstawowe parametry, ale jak to w bajce.... w każdej jest trochę prawdy więc i w tym sprzęcie jest trochę prawdziwej diagnostyki, przynajmniej w tym przypadku zaoszczędziłem sobie kilkudziesięciu zł na wizytę u mechanika, a może i więcej jakby mi wcisnął nową sondę, a jak ten sam temat się powtórzy i błąd nie zgaśnie to sondę kupię sobie sam bo wiem jaką i sam ją sobie wymienię i też jakiś grosz zaoszczędzę.

 

:lapka:

REGULAMIN: pkt. 5.7 - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Sprawdziłem OBD i wywalił błąd czujnika wałka rozrządu. Umówiłem się na czwartek na wymianę. Dzisiaj rano wsiadam do auta i żadnego komunikatu. Pojechałem do mechanika powiedzieć mu o tym fakcie, akurat miał okienko podłączył kompa i wywalało błąd czujnika wałka rozrządu( na kompie wszystkie wartości były na 0 brak reakcji na pedał gazu). A że już miał ten czujnik to wymienił go od ręki. Przy okazji wyszedł błąd obiegu zimnego powietrza jak się okazało klima ma za mało czynnika i mogłem zajechać sprężarkę. 

OBD z chin rano nic nie pokazywało jak podpiął kompa z prawdziwego zdarzenia to momentalnie błąd czujnika wałka rozrządu. Powiedział że jazda z uszkodzonym może narobić dużo problemów nawet do uszkodzenia KZFR. Całość 200zł + org czujnik więc cena bardzo pozytywna. 

Mam te auto od 4 lat i to druga usterka. Pierwsza to zepsuty silnik wycieraczek 40zł +4 piwa i 2h roboty teraz to. Jak ktoś mi mówi żeby nie kupować Renault to gratuluje :) 

 

Edytowane przez Zajaczek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się ufam mechanikowi którego mam od 7 lat. ODB z chin pokazało błąd czujnika wałka rozrządu. Później jego komp pokazał to samo pomimo braku błędu na desce rozdzielczej. Gość mówi konkretnie zna się na francuzach, dostać się do niego to tak jak wizyta do endokrynologa na NFZ. Trzymam się go i już. Będę jechać do pracy to jak nie zapomnę to spytam się go o komunikat skontroluj układ wydechowy.  Jak widać wcześniej kolega aston76 sugerował że to może być czujnik wałka. 

Dnia 9.02.2019 o 19:30, aston76 napisał:

Po pierwsze to podłączyć auto pod Clipa. Inaczej to szukanie igły w stogu siana. Może być, że padła sonda, poleciał czujnik położenia wałka rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zajaczek87 napisał:

Jak ktoś mi mówi żeby nie kupować Renault to gratuluje :) 

Od pięciu lat z wyjątkiem podnośnika szyby nic się nie zepsuło, a samochód ma 14 lat i jeździ nim dziewczyna.

Trzeba mieć dobrych mechaników - to tacy

51 minut temu, Zajaczek87 napisał:

endokrynologa na NFZ

ale odbiegam od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź układ wydechowy - okazało się iż zwierzątko zjadło mi przewód przewód różnicy ciśnienia - pytanie, z czego on jest stworzony, ok 500 złoty, cena po znajomości. Może ktoś ma pojecie gdzie można  kupić sam waż.  

IMG_0273.JPG

IMG_0274.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się po prostu nie psuje, część unikalna, niepopularna i nie ma konkurencji :D To jest taki zwykły gumowy wężyk? Jeśli tak to podejdź na szrot i dobierz coś z jakiegokolwiek innego. Na szrotach mają całe kontenery pełne różnych wężyków, zapłacisz z 5 zeta, 100 razy mniej.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!