Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hałas 2 sekundy przy odpalaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Standardowo raz w tygodniu zdarza mi się że na zimnym silniku słyszę przez dwie sekundy po naciśnięciu przycisku start dziwny hałas. Głośne rzędzenie potem auto gaśnie, o ile wogóle odpalił bo tego nie jestem pewien. Uwaga to nie jest stukanie. Potem przy następnej próbie odpalenia sekunde zarzędzi i już odpala normalnie.

Używam auta codziennie . Miałem wymieniany rozrząd z pompem i kzf niecałe 10 000 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pbet napisał:

A elektrozawór KZFR był sprawdzony? On jest jednym z głównych powodów uszkodzeń KZFR. Poczytaj. Jaki masz olej, jak często zmieniany i jaki jest jego poziom na bagnecie?

Teraz wymieniałem olej shell 5w30. Działo się tak przed wymianą jak i po wymianie. Przy stanie połowy na bagnecie jak i przy maxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Papuga

A da sie go wymienic bez ponownej wymiany rozrządu? Mechanik mowil ze na kompie nie ma zasnego bledu ktory mozna było by podciągnąć pod ten hałas przy rozruchu i mówił ze musiałby to uslyszec zeby podać diagnoze. Ale to sie dzieje bardzo rzadko wiec to raczej nie mozliwe. A czy to nie np. Rozrusznik?

 


lapka2.gif
Regulamin pkt.
5.6 - pl-literki

5.13 – cytowanie Aston76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie doczytałem, co do zaworu. Poszukaj na forum nie jesteś pierwszy któremu pada właśnie po ok 10 tyś. To wada tego silnika. Ale podobno można tak jeździć ;)

 

Co do rozrusznika to mogłoby być i to ale auto by nie zgasło od błędu np bendiksu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wg86 napisał:

Ale to sie dzieje bardzo rzadko

Jeśli to terkotanie KZFR to standard, zaczyna się od czasu do czasu, aż w końcu terkocze przy każdym rozruchu. Najlepiej, jakby udało Ci się nagrać ten dźwięk, bo tak to można sobie wróżyć, o co chodzi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak nie stuka tylko bardziej rzędzi ale nie jestem pewien bo to zdarza się bardzo rzadko. Rozrząd był wymieniany z kołem 6 miesięcy temu. Czyli jechać do mechanika od rozrządu i zgłaszać problem? Może uda mi się nagrać ten dźwięk

 

lapka2.gif
Regulamin pkt.
5.6 - pl-literki Aston76

 

 

Pytałem dzisiaj dwóch różnych mechaników o ten hałas. Powiedzieli że najlepiej gdyby to odsłuchali sami i że to nie powinno być koło skoro było wymieniane. Jeden z nich dodał że to może być racinający się rozrusznik, ale bez odsłuchu nie jest pewny. Powiem szczerze że też o tym pomyślałem. Miał ktoś z Was taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!