Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 3 kopcenie z wydechu


11megii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z kopceniem z wydechu i to obfitym. Od paru dni kopci codziennie zaraz po rozgrzaniu silnika. Wcześniej az tak często nie było. Zrobiłem jak do tej pory czyszczenie chemicznie fapa i czujnik temperatury przed fapem był czyszczony.  Dzisiaj postanowiłem wyjechać na autostrade trasa około 40 km. Na początku troszkę zakopcil ale później przestał i tak już zostało dopóki nie zjechalem z trasy. Od razu obfity dym ze nic nie widac za mna było.. Ktos miał podobny problem?

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 11megii napisał:

Zrobiłem jak do tej pory czyszczenie chemicznie fapa i czujnik temperatury przed fapem był czyszczony. 

Auto masz używane? nie od nowości? Napisz parę słów,

Przy tym przebiegu, fap powinien być sprawny. Powinien wytrzymać ok.300 kkm,

Własności fizyczno -chemiczne filtra po regeneracji, powinny mieścić się w granicach 60% do 70 % nowego filtra,

Czy filtr się wypala?

Czy w ogóle w puszce jest fap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od pol roku i ma najechane 150 tys z tego co mi wiadomo to fap się zaczyna wypalac jak osiągnie wysoka temperaturę i po mieście się nie da tego zrobić. Wcześniej bylo tak ze mniej więcej raz na miesiac kopcil a teraz od piątku codziennie zawsze jak się rozgrzeje

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli końcówka rury wydechowej jest czarna w środku, to FAP-a nie ma lub nie działa, nie mówiąc już o kopceniu,

22 minuty temu, 11megii napisał:

z tego co mi wiadomo to fap się zaczyna wypalac jak osiągnie wysoka temperaturę i po mieście się nie da tego zrobić.

Fap nawet na postoju potrafi się wypalić, jeżeli jest sprawny,

Konieczna wizyta u kumatego mechanika z clipem od renówek, aby nie narobić bigosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kolego clipa lub co innego by sprawdzić poziom sadzy w filtrze i będziesz wiedział czy próbuje się wypalać czy jest inna przyczyna dymienia. Jak poziom sadzy przekracza 23 gramy to będą próby wypalania. Znasz symbol silnika? Nie wszystkie 1,5  dci miały FAP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!